Προς το περιεχόμενο

Πρωτη αγορα απο amazon


thephotoshoped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως τωρα εκανα αγορες απο ebay , και θελω να παρω την θηκη Otterbox Commuter για το Galaxy s3 απο Amazon. Ποιον πωλητη να εμπιστευτω; Βρηκα 1-2 αξιοπιστους αλλα δεν στελνουν Ελλαδα. Βρηκα εδω : http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B008826ZD8/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1379139940&sr=8-1&keywords=otterbox+samsung+galaxy+s3+amazon.co.uk&condition=new , να εχει μια εταιρεια AVIDES αξιοπιστη , αλλα και στο τελος το amazon.co.uk . Και οι 2 στελνουν Ελλαδα , αλλα ο δευτερος ειναι το επισημο amazon ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αυτό που θέλεις να αγοράσεις έχει μικρή αξία, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι είναι προτιμότερο να αγοράζουμε στο νόμισμα της χώρας, όταν αγοράζουμε εκτός ευρώ, και η μετατροπή σε ευρώ να γίνεται από την τράπεζα.

 

Σχετικές πληροφορίες θα βρεις και στον οδηγό της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα η τράπεζά μου με χρεώνει έξοδα συναλλάγματος όταν πάω να πληρώσω στο νόμισμα της χώρας προέλευσης (λίρες Αγγλίας επί του προκειμένου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς έχεις κάρτα της Eurobank ή άλλης που χρεώνει (απαράδεκτη) προμήθεια.

Καιρός είναι να σκεφτείς την αντικατάσταση της κάρτας που χρησιμοποιείς με άλλη που δεν χρεώνει.

 

Όταν ανακάλυψα ότι η Eurobank με χρέωνε από τις 17/9/12 έως τον ΔΕΚ 2012 με 2% προμήθεια, έψαξα το θέμα, άλλαξα την κάρτα με την αντίστοιχη της ΕΤΕ και άρχισα να γράφω τον οδηγό της υπογραφης μου για τις αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι δεν εμφανιζει τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα. Συγνωμη για την ασχετοσυνη απλα εχω καλομαθει στο ebay. Μπορεις να βοηθησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι δεν εμφανιζει τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα. Συγνωμη για την ασχετοσυνη απλα εχω καλομαθει στο ebay. Μπορεις να βοηθησεις;

Φίλε μου,απλά και ξεκάθαρα οι τελικές τιμές που θα πληρώσεις είναι 21.55 λίρες για την AVIDES και 23.04 λίρες για το amazon.Θυμήσου στο τελευταίο βήμα πριν την πληρωμή να επιλέξεις να πληρώσεις σε λίρες αγγλίας και όχι σε ευρώ.

 

Αν δεν σε πειράζει η 1.5 λίρα διαφορά πάρτο από το amazon,σε κάθε περίπτωση θα έχεις να κάνεις με το δικό του κανάλι αποστολών-επιστροφών-γενικότερης συνεννόησης.Όχι βέβαια ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα με τον άλλον πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα σημερα παρηγγειλα απο Amazon . Πισυτεω πως ειναι ολα οκ.. Το μονο που παιζεται ειναι πως ενω στην περιγραφη λεει με λεπτομερειες OtterBox Commuter Case for Samsung Galaxy S3 - Black , εχει παρολα αυτα και επιλογη τηλεφωνου και χρωματος τα οποια δεν επιλεγονται. Εγω συνεχισα χωρις να τα επιλεξω. Υπαρχει θεμα;

Οπως μου ειπατε στο auto conversion που εκανε το amazon πατησα no thanks και συνεχισα κανονικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μια ερώτηση και απο μενα

 

Βάζω στο καλάθι πχ αυτό

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003KWW17A/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

8,99 λιρες οκ, πάω ταμείο και λιγο πριν πληρώσω μου λέει 9,21 + 5.91 τα ταχυδρομικά

 

 

Η ερώτηση είναι πως από 8,99 έγιναν 9,21?

 

 

Εδιτ

Να πω οτι ολα τσιμπάνε κατι στο τελος, το παραπάνω ειναι απλα ενα παράδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...