Προς το περιεχόμενο

Ανεμιστηράκι σε λαπτοπ-προβλημα


doutsos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ανεμιστηράκι που έχει ένα λάπτοπ που έχω στα χέρια μου δεν δουλεύει, υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι άλλο εκτός από το ίδιο , να μην αγοράσω τσάμπα και δεν είναι αυτό το πρόβλημα.


Το λαπτοπ είναι ένα turbo-x και έχει 3 καλώδιο στην επαφή του ενώ τα περισσότερα έχουν 2 και δυστυχώς δεν μπορώ να βρω κάποιο άλλο ανεμιστηράκι με 2 καλώδιο και μικρή επαφή για να το κουμπώσω πάνω και να διαπιστώσω αν φταίει το ίδιο όντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γυρίζει καθόλου το πιθανότερο ειναι να εχει το ίδιο πρόβλημα , εγω λεω να πάρεις ενα ποσο να εχεις πια ενα ανεμιστηράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς επίσης να το πάρεις στα χέρια σου και να το πάς σε κάποιο συνοικιακό κατάστημα να το ελένξουν αν λειτουργεί.

απο ebay μπορείς να αγοράσεις;; ποιό λάπτοπ έχεις;κοίταξε και στις αγγελίες(φθηνά είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να ελέγξεις οπτικά την κατάστασή του κοίταξε μήπως μάζεψε τίποτε μέσα. Μου έτυχε σε ένα Toshiba να έχει σχηματιστεί μια μπίλια από σκόνη μέσα στον ανεμιστήρα και δεν άφηνε τα πτερύγια να περιστραφούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ιδιαίτερα έχω ένα turbo x στο πλαίσιο θελουν 20 ευρω, 20 ευρω μου ειπαν και σε αγγελία για μεταχειρισμένο :P

20€ το ανεμιστηρακι συν την εργασια ή 20€ μονο το ανταλλακτικο?

Τι το περιεργο βρισκεις στην τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

20 μονο το ανταλλακτικό το αστείο ειναι οτι τοσο μου ζητησε και το plaisio για να μου το δωσει καινουργιο τοσο και το παιδι απο την αγγελία για μεταχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι δεν είναι πολύ τραβηγμένη τιμή, κατά καιρούς μου έχει τύχει από 5€ μέχρι 25-30€. Μερικά κομμάτια είναι δύσκολο να βρεθούν. Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω ίσως μια φωτογραφία και να μας πεις τι μητρική φοράει να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικές ώρες έκλεισα ένα compaq, που είχε κολλήσει το ανεμιστηράκι του από την σκόνη. Αν δεν το έχεις ανοίξει ακόμα και θέλεις να δείς αν όντως φταίει η σκόνη, με ένα μικρό κατσαβιδάκι προσεκτικά προσπάθησε να γυρίσεις την φτερωτή.

 

Αν έχει κολλήσει από την σκόνη στην αρχή θα δυσκολευτείς αλλά μετά θα ξεκολλήσει, αν όμως περιστρέφεται χωρίς πρόβλημα τότε φταίει κάτι άλλο. Αν ξεκολλήσει με αυτόν τον τρόπο, πάλι θα πρέπει να ανοιχτεί το laptop, αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...