Προς το περιεχόμενο

Lenovo Yoga 2 Pro με ανάλυση 3200 x 1800


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχως η οθονη ειναι glossy.

Αντε να δουλεψεις ...παρεα με το ειδωλο σου...

 

Πόσες Non-Glossy Multitouch έχεις δει μέχρι τώρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μαλλον καμια. αλλα αν δουλευεις word excel autocad se glossy σε λιγοτερο απο μια ωρα εχεις παθει ναυτια απο τις αντανακλασεις.

 

Αληθεια δεν υπαρχουν οργανισμοι ελεγχου για τηβ υγεια των χρηστων και κυριως των εργαζομενων? π.χ. T.C.O.

 

θυμαμαι παλια επαιρνες οθονη ακομα και CRT και ηταν τιγκα στην πιστοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια φορά πρωτοτύπησε η apple ρε παιδιά χαχα
Εντάξει τα σπάει το μηχάνημα!!!!
Εύχομαι βέβαια αυτο να το αγοράσουν οι ceo του insomnia που κράζουν τα windows 8  και να τους κράξουμε εμεις μετά με τη σειρά μας που δεν του βάλανε ποτέ windows 7 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αλλη μια φορά πρωτοτύπησε η apple ρε παιδιά χαχα

Εντάξει τα σπάει το μηχάνημα!!!!

Εύχομαι βέβαια αυτο να το αγοράσουν οι ceo του insomnia που κράζουν τα windows 8  και να τους κράξουμε εμεις μετά με τη σειρά μας που δεν του βάλανε ποτέ windows 7 :P

 

Οι CEO του insomnia έχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα να κάνουν με τα μηχανήματά τους, από το να τα περιμένουν με τις ώρες να περνάνε updates και κάνουν ατελείωτα restarts. Όταν τα  windows ωριμάσουν με αυτά, ίσως τους ρίξουμε μια ματιά! :P

 

Το hardware είναι όμορφο και εδώ μπαίνει η τελεία και σταματάμε.

 

Στο βίντεο βλέπω χαίρονται για το φωτιζόμενο keyboard και το χαμηλό profile του ώστε να μην τραυματίζεται η οθόνη ε? Wow!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

updates και restart τα κάνεις στo mac os και σαν να μη φτάνει αυτό πρέπει να αναβαθμίζεις καθε φορά και τα προγράμματα τις apple imovie κλπ επίσης στα windows 8 επειδή δεν εχεις ίδια προφανώς για να λες τετοια πράγματα η αναβάθμιση και η εγκατάσταση update γίνεται εφόσον κλείσεις το pc αλλα αυτο δεν το σκεφτήκανε κάποιοι πρωτοπόροι.
Το πληκτρολόγιο δεν τραυματίζει καμιά οθόνη έχεις μείνει στη 10ετια των 80's μάλλον, ή βλέπεις το βίντεο και δεν καταλαβαίνεις; Μπαίνουν μέσα τα κουμπιά "κλειδώνουν" για να το κρατάς σαν tablet ως άνθρωπος. Φωτιζόμενα πληκτρολόγια; σωστά οταν τα alienware τα είχαν ουτε η apple δεν τα ειχε σκεφτεί. :ph34r: 
 

Επίσης οι ceo του insomnia έχουν windows 7 και κράζουν τα 8 οχι mac os και κράζουν τα 8 υποστηρίζοντας τα 7 αλλα κατα βάθος κράζοντας και τα δυο. Οποτε η παράθεση/απάντηση σου βασίζεται εξαρχής στο apple vs windows.
Μη πούμε μήλο αμέσως ολοι οι ceo απο κάτω να απαντήσουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

updates και restart τα κάνεις στo mac os 

 

Εχμ, πάνω που είχα σκοπώ να το αναλύσουμε σοβαρά… :P Όταν θα μάθει η ms να βγάζει ένα μαζεμένο update και όχι 70-80 διαφορετικά, το συζητάμε! Δεν έχεις ζήσει τη γλύκα προφανώς να σου φέρουν ένα μηχάνημα με windows, που είχε καιρό να κάνει updates...

 

Σου εύχομαι απλά να μη χρειαστείς να κάνεις κάτι σημαντικό από το οποίο θα εξαρτάται η δουλειά σου, να έχεις από πάνω σου 10 άτομα που θα περιμένουν, να crashάρουν τα windows 8, να κάνουν restart και εκεί που είσαι οριακά στο λεπτό για να προλάβεις να σου σκάσει η οθόνη μετά από προηγούμενο update βελτιστοποίησης των windows… 15% restart, 30% restart, 45% restart...

 

Για παιχνιδάκια στο σπίτι και κάνα word είναι super τα win (και γω 8 έχω στο desktop σπίτι).

Για τα υπόλοιπα που μου φέρνουν λεφτά, έχω το mac.

 

:)

 

PS: να διαβάζεις προσεκτικά τι γράφω γιατί είσαι σε ένταση και παρασύρεσαι εύκολα από τον ενθουσιασμό! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εταιρία έχουμε windows 7-8 χωρίς να έχει δημιουργηθεί ποτέ κανένα πρόβλημα.
Τώρα εσύ για ποια mac os μιλας δεν ξέρω αλλα είσαι σε βαθιά συγκίνηση προφανώς αποτι καταλαβαίνω έχασες 10 πελάτες.
Και ποια windows 8 κρασάρουν; Πλάκα κάνεις προφανώς, εκτός αν τα έβαλες σε μή συμβατό/ελαττωματικό hardware τοτε πάω πάσο και θα συμφωνήσω μαζι σου πως μπορεί να κρασάρει αλλα και στο mac os συμβαίνει το ιδιο δες hackintosh που και εκει ειναι μή συμβατό hardware party γίνεται. Αλλα γιατί ολα αυτά; Προς τι η συζήτηση;

ps: εχμ προφανώς ισχύει αυτο που είπα και πριν έγραψες μονο και μονο για apple vs windows και αντι να καταλάβεις οτι μπορώ να αναφέρω σε κάθε μου ποστ το μήλο συνεχίζεις να στηρίζεις τις "μετοχές σου" και να απαντάς, ομως απαντάς μονομερώς και οχι εκει που πρέπει αφήνοντας τρελά κενά οπότε πριν γράψουμε κατι καλό ειναι να είμαστε και γνώστες του αντικειμένου ή να παραδεχόμαστε κάποια πράγματα. Άκου εκει μπαίνει μέσα το πληκτρολόγιο για να μη γρατζουνάει την οθόνη jesus christ.

 

Και κατι ακόμα αν θες συνεχίζεις τη συζήτηση μόνος σου δεν εχω σκοπό να σου απαντήσω γιατι προφανώς δεν αγαπάς τη τεχνολογία αλλα μπαίνεις εδώ για να μας πεις τα βιώματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενα απο τα 2 αυτα μοντελα υποστηριζει την αναλυση 3200χ1800(ideapad yoga 2),το αλλο με τα πληκρα που μπαινουν προς τα μεσα(δλδ το thinkpad yoga),ειναι μεχρι fullhd οθονη!

 

Street-Fighter,λεει γενικα για τα windows7/8 οταν μαζευτουν πολλες αναβαθμησεις και πρεπει να τις κανεις ολες μια φορα,εκει θα σου κρασαρει.Πρεπει να τις χωρισεις κατα περιοδους και να τις περασεις ξεχωριστα!Εγω 128 updates τα χωρισα σε 4 "πακετακια" γιατι ολα μαζι μου κρασσαρε και δεν έμπαινε στα windows!

Φυσικα ητα 2+χρονων αναβαθμησεις μετα απο recovery στις εργοστασιακες ρυθμισεις!

Μάλλον ομως,με τα 8,ισως να μη χρειαστει κατι τετοι,γιατι καθε χρονο περνει αλλη εκδοση απο το store,οποταν το μαξιμουμ που θα μαζευτουν ειναι ενος χρονου!

Δλδ αν το laptop ήρθε με τα 8 και εγω ειμαι στα 8.1,οταν θα κανω recovery στις εργοστασιακες ρυθμησεις και επιστρεψω στα 8,δε θα κατσω να βαλω ολα τα updates ενoς χρονου(και να τα βαλω δε θα ειναι πολλα για να κρασαρει) και θα περασω απευθειας σπο το store τα 8.1 και θα εχω μονο αυτουνου τα updates να κανω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 Άκου εκει μπαίνει μέσα το πληκτρολόγιο για να μη γρατζουνάει την οθόνη jesus christ.

 

Και κατι ακόμα αν θες συνεχίζεις τη συζήτηση μόνος σου δεν εχω σκοπό να σου απαντήσω γιατι προφανώς δεν αγαπάς τη τεχνολογία αλλα μπαίνεις εδώ για να μας πεις τα βιώματα σου.

 

Προφανώς δεν μπήκες καν στον κόπο να δεις το παραπάνω video και εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τίποτα από όσα έγραψα (οι ίδιοι καμαρώνουν για το φωτιζόμενο και χαμηλού profile πληκτρολόγιο)! :P

 

Το "αγαπώ την τεχνολογία" το διαχωρίζω από το "τη χρησιμοποιώ για να βγάζω χρήματα". Και ευτυχώς όσα γράφω κάθε φορά προέρχονται από τα βιώματά μου και όχι από το τι λένε τα manuals ή τα κουτιά των συσκευών...

 

:)

 

Το ενα απο τα 2 αυτα μοντελα υποστηριζει την αναλυση 3200χ1800(ideapad yoga 2),το αλλο με τα πληκρα που μπαινουν προς τα μεσα(δλδ το thinkpad yoga),ειναι μεχρι fullhd οθονη!

 

Street-Fighter,λεει γενικα για τα windows7/8 οταν μαζευτουν πολλες αναβαθμησεις και πρεπει να τις κανεις ολες μια φορα,εκει θα σου κρασαρει.Πρεπει να τις χωρισεις κατα περιοδους και να τις περασεις ξεχωριστα!Εγω 128 updates τα χωρισα σε 4 "πακετακια" γιατι ολα μαζι μου κρασσαρε και δεν έμπαινε στα windows!

Φυσικα ητα 2+χρονων αναβαθμησεις μετα απο recovery στις εργοστασιακες ρυθμισεις!

Μάλλον ομως,με τα 8,ισως να μη χρειαστει κατι τετοι,γιατι καθε χρονο περνει αλλη εκδοση απο το store,οποταν το μαξιμουμ που θα μαζευτουν ειναι ενος χρονου!

Δλδ αν το laptop ήρθε με τα 8 και εγω ειμαι στα 8.1,οταν θα κανω recovery στις εργοστασιακες ρυθμησεις και επιστρεψω στα 8,δε θα κατσω να βαλω ολα τα updates ενoς χρονου(και να τα βαλω δε θα ειναι πολλα για να κρασαρει) και θα περασω απευθειας σπο το store τα 8.1 και θα εχω μονο αυτουνου τα updates να κανω!

 

Αυτά ακριβώς περιγράφω. Έχει τύχει σε κάποιο event στη δουλειά να χρειαστεί άμεση αντικατάσταση ενός laptop (που κάνει web streaming για παράδειγμα), να φέρνουν νέο, να θέλει κάποιο update για να παίξει κάτι σωστά (συνήθως τα σάπια .net frameworks) και να θες απλά να το ξαπλώσεις κάτω και να περάσεις το πόδι σου μέσα από την οθόνη! Και ταυτόχρονα να ακούς: "βγαίνουμε σε 5,4,3,2 …." :/

 

Ευτυχώς μετά ανακάλυψα την Blackmagic Design Intensity Shuttle Thunderbolt για το macbook και λύθηκε το θέμα οριστικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά ακριβώς περιγράφω. Έχει τύχει σε κάποιο event στη δουλειά να χρειαστεί άμεση αντικατάσταση ενός laptop (που κάνει web streaming για παράδειγμα), να φέρνουν νέο, να θέλει κάποιο update για να παίξει κάτι σωστά (συνήθως τα σάπια .net frameworks) και να θες απλά να το ξαπλώσεις κάτω και να περάσεις το πόδι σου μέσα από την οθόνη! Και ταυτόχρονα να ακούς: "βγαίνουμε σε 5,4,3,2 …." :/

 

Ευτυχώς μετά ανακάλυψα την Blackmagic Design Intensity Shuttle Thunderbolt για το macbook και λύθηκε το θέμα οριστικά!

 

Στο παραδειγμα σου κατι δε κολλα!

Ενα καινουριο λαπτοπ,δε χρειάζεται καμια αναβαθμηση για να δουλεψει καλα!

Δλδ οταν αγοραστικε το λαπτοπ δε μπορουσε να κανει τη δουλεια του και θα έπρεπε να περιμενει ποτε θα βγει το νεο net framework,για να δουλέψει?

Αλλο να κανω clean install ενος καθαρου windows και αλλο να παιρνω ετοιμο λαπτοπ απο μια εταιρεια που ειναι ετοιμο για χρηση, χωρις να προσθεσω ή να περιμενω καποια updates απο την ms!

Επειδή εχω κανει αρκετες φορες και clean install και recovery,ειναι πολυ διαφορετικη η καθε περιπτωση και η κατασταση που βρίσκεται το λογισμικο μολις μπουταρει για πρωτη φορα σε καθε μια απ'αυτες τις δυο περιπτώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο παραδειγμα σου κατι δε κολλα!

Ενα καινουριο λαπτοπ,δε χρειάζεται καμια αναβαθμηση για να δουλεψει καλα!

Δλδ οταν αγοραστικε το λαπτοπ δε μπορουσε να κανει τη δουλεια του και θα έπρεπε να περιμενει ποτε θα βγει το νεο net framework,για να δουλέψει?

Αλλο να κανω clean install ενος καθαρου windows και αλλο να παιρνω ετοιμο λαπτοπ απο μια εταιρεια που ειναι ετοιμο για χρηση, χωρις να προσθεσω ή να περιμενω καποια updates απο την ms!

Επειδή εχω κανει αρκετες φορες και clean install και recovery,ειναι πολυ διαφορετικη η καθε περιπτωση και η κατασταση που βρίσκεται το λογισμικο μολις μπουταρει για πρωτη φορα σε καθε μια απ'αυτες τις δυο περιπτώσεις!

Στο laptop αυτά πέρασε κάποιος τα αρχικά win8 χωρίς να το βάλει καθόλου online και το έφερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...