Προς το περιεχόμενο

Δεν συνδέεται το κινητό με το router


stratos789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδιά. Λοιπόν άλλαξα router γιατί αυτό που είχα μου κάηκε και το αντικατέστησα με ένα άλλο του οτε το ZTE ZXHN.

Και για να συνδεθεί το κινητό πρέπει να κάνω restart στο κινητό μου. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Αυτό το κάνει και σε ένα άλλο router ενός φίλου μου.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να είναι θέμα καναλιού της συχνότητας του ασυρματου. Μπές στο interface του ρουτερ (192.168.1.1 αν είναι το H108NS του ΟΤΕ, ή 192.168.1.254 αν ειναι το H108L της Wind), βρές εκεί που λέει interface setup και μετά επελεξε το wifi, και απο εκει μπορεις να αλλαξεις κανάλι. Σου συστήνω να δοκιμάσεις για αρχη το καναλι 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδιά. Λοιπόν άλλαξα router γιατί αυτό που είχα μου κάηκε και το αντικατέστησα με ένα άλλο του οτε το ZTE ZXHN.

Και για να συνδεθεί το κινητό πρέπει να κάνω restart στο κινητό μου. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Αυτό το κάνει και σε ένα άλλο router ενός φίλου μου.

Ευχαριστώ

εφοσον λες οτι στο κανει και σε αλλο ρουτερ εστω και αν διορθωθηκε με την αλλαγη του καναλιου θα σου ελεγα προληπτικα να δεις αν υπαρχει και κανα νεο firmware για το κινητο.επισης αν με αλλαγη καναλιου δεν στρωνει τοτε ισως στρωσει με αλλαγη τυπου κλειδωματος.πχ wpa2 απο wpa ή το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...