Προς το περιεχόμενο

προβλημα με micro sd


Marley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αγορασα μια micro sd απο ΕΒΑΥ κ την βαζω στο κινητο μου κ λεει οτι η καρτουλα ειναι κενή, δεν ειναι συμβατα τα αρχεια κ δεν μπορει να μου την διαβασει κατι τετοιο...

 

την εβαλα στον υπολογιστη με τον ανταπτορα που μου στειλανε κ οταν την ανοιγω μου βγαζει παραθυρακι "πρεπει να διαμορφωσετε τον δισκο στη μοναδα Η: πριν την χρησιμοποιησετε" κ παταω κλικ στην επιλογη "διαμορφωση δισκου".. μετα εμφανιζεται αυτο :

 

image.png

 

 

παταω "εκκινηση" κ τρωω ακυρο: "ο δισκος διαθετει προστασια εγγραφης"

 

υπαρχει τροπος να δουλεψει? :mellow:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως η SD είναι μαϊμού; Για δώσε και Link του ebay

 

το λινκ δεν υπαρχει πια γιατι ο πωλητης δεν ειναι πλεον μελος.. η καρτα τελικα διαβαζεται απο το λαπτοπ (αφου κανει διαμορφωση) αλλα στο κινητο μου την βγαζει ως κατεστραμενη ή οτι "δεν ειναι συμβατα τα αρχεια" δεν ξερω :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να γράψεις μεγάλα αρχεία, να τα "διαβάσεις" πχ ταινείες, mp3s, docs, και να γεμίσεις την κάρτα.

φιλε τα παντα εγραψα κ μεγαλες ταινιες κ εικονες.. τιποτα...

η καρτα ειναι samsung micro SDHC 32gb αν παιζει καποιο ρολο αυτο... κινητο εχω το huawei ascend p1 με μια sd 2gb εως τωρα που την διαβαζει κανονικοτατα.

η καρτουλα η καινουρια αν ηταν χαλασμενη λογικα δεν θα την διαβαζε ουτε ο υπολογιστης.

το κινητο εφοσον διαβαζει την προηγουμενη sd σημαινει οτι δεν εχει ουτε αυτοπροβλημα.

ισως να μην μπορει να διαβασει micro SDHC το κινητο μου...

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το διακοπτάκι του sd adapter είναι στη θέση κλειδώματος και γι' αυτό στο λέει αυτό στο laptop ?

 

ισως να μην μπορει να διαβασει micro SDHC το κινητο μου...

Ίσως αλλά πολλοί πουλάνε τέτοιες κάρτες για το συγκεκριμένο κινητό και η μάρκα δεν παίζει ρόλο. (Είχα βάλει κάρτα μνήμης από samsung smartphone σε nokia featurephone χωρίς πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...