Προς το περιεχόμενο

Internet me....xronokarta


linos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Re pedia ginete ayto? Na parw dld mia karta propliromenou xronou apo ton ote kai na tin xrisimopoihso sto internet? An ginete pos ginete?

 

To epak eno exw kanei ta panta...den douleyh me tpt kai thelo na xerw ti plirono sto internet o teleyteos logariazmos (420 evro) me taraxe ta 210 htan gia internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedia ginete ayto? Na parw dld mia karta propliromenou xronou apo ton ote kai na tin xrisimopoihso sto internet? An ginete pos ginete?

 

To epak eno exw kanei ta panta...den douleyh me tpt kai thelo na xerw ti plirono sto internet o teleyteos logariazmos (420 evro) me taraxe ta 210 htan gia internet...

 

 

Ποιο προγραμμα για υπολογισμο του ΕΠΑΚ χρησιμοποιεις???Μου φαινεται οτι εσυ και ο Wert θα εισαστε οι πρωτοι με dsl στην Κερκυρα οταν δωσει ο ΟΤΕ!!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να μπεις στο Internet με χρονοκάρτα αλλά μόνο καλώντας τον αστικό αριθμό κλήσης του Provider και όχι ΕΠΑΚ (ΕΠΑΚ μέσω προπληρωμένης κάρτας δεν μπορείς να πάρεις).

 

Κάτι που δεν σε συμφέρει αφού:

Χρέωση ΕΠΑΚ = 60-120 δρχ/ώρα

Αστική χρέωση = 600 δρχ/ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Re pedia ginete ayto? Na parw dld mia karta propliromenou xronou apo ton ote kai na tin xrisimopoihso sto internet? An ginete pos ginete?

 

To epak eno exw kanei ta panta...den douleyh me tpt kai thelo na xerw ti plirono sto internet o teleyteos logariazmos (420 evro) me taraxe ta 210 htan gia internet...

 

 

Ποιο προγραμμα για υπολογισμο του ΕΠΑΚ χρησιμοποιεις???Μου φαινεται οτι εσυ και ο Wert θα εισαστε οι πρωτοι με dsl στην Κερκυρα οταν δωσει ο ΟΤΕ!!!! :D :D :D

 

File gianni exis na protinis kanena tetio programa ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides, ena tetoio prog eixa ftiaksei prin merika xronakia gia proswpikh xrhsh.. meta to edwsa kai se 2 filous mou.. me liga logia, auto to 8aumasio programma exei 3 xrhstes!! Xamos!! :D To eixa grapsei se Delphi me skopo na einai oso to dynaton pio lito ginetai kai na mhn me enoxlei ka8olou. Emfanizetai sto tray san ena kokkino <i> otan eiste offline, to opoio ginetai mple otan mpainete net.

 

Exei 2-3 pragmata pou 8a h8elan dior8wsh: i) kapoioi mhnes grafontai.. asteia, p.x. Φλεβάρης anti gia Φεβρουάριος :D , ii) oi times pou krataei NOMIZW einai xwris FPA (den 8ymamai gmt :( )

Anyway, 8a mou peite "giati den ta dior8wneis?" kai h apanthsh einai "giati exasa ton kwdika!!". Par'ola auta nomizw oti einai poly elafry kai kanei poly kala th douleia tou (kai logs analytika ana mhna deixnei). An to 8elete, steilte mou kana pm na sas sto steilw me mail..

 

p.s. de 8elw sxolia gia to onoma tou.. MoneySaverXP.. kserw oti einai gia gelia, alla ki egw gia gelia eimai! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρονοκάρτα ξέχασέ το δεν γίνεται με τίποτα. Τώρα όσον αφορά από πρόγραμμα για να βλέπεις πόση ώρα και τι χρήματα ξοδεύεις στο ίντερνετ, επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα, κατέληξα στο καλύτερο το οποίο και σου γράφω τώρα να κάνεις εγκατάσταση και θα μείνεις πιστεύω πολύ ευχαριστημένος. Μιλάω για το Timeup

 

http://www.timeupsoft.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedia ginete ayto? Na parw dld mia karta propliromenou xronou apo ton ote kai na tin xrisimopoihso sto internet? An ginete pos ginete?

 

To epak eno exw kanei ta panta...den douleyh me tpt kai thelo na xerw ti plirono sto internet o teleyteos logariazmos (420 evro) me taraxe ta 210 htan gia internet...

Ποιο προγραμμα για υπολογισμο του ΕΠΑΚ χρησιμοποιεις???Μου φαινεται οτι εσυ και ο Wert θα εισαστε οι πρωτοι με dsl στην Κερκυρα οταν δωσει ο ΟΤΕ!!!! :D :D :D

Lino μήπως πρέπει να κοιτάξεις μπάς και έχεις κάνα dialer και πλήρωσες τόσα;

Προσωπικά όντως το έχω ξεφτυλίσει. Μιλάμε ακόμα και για 15 ώρες την ημέρα. Φυσικά πάντα μέσα και οι 10 φτηνές βραδυνές. Αλλά σκέτο για ίντερνετ από 200€ και βάλε ποτέ δεν μου έχει έρθει. Αρκεί να φανταστείτε ότι τελευτέα δεν κάνω απλά κάποια download αλλά ψάχνω μόνο ολόκληρα cd και κατεβάζω. :lol: Τέλος πάντων ψάξου λιγάκι .

Όσο για τα προγράμματα που χρησιμοποιώ .

1) Χρησιμοποιώ και εγώ το πρόγραμμα του timiman

2) Εχω βρεί επίσης ένα πολύ καλό (μόνο που δεν μετράει σε ) και θα το βρείτε στο παρακάτω. http://www.dialmonitor.ro/ Με αυτό κάνω την σύνδεση πάντα για να ξέρω και ποιό νούμερο καλώ αφού κρατάει log για κάθε σύνδεση που κάνεις. Επίσης κλείνω και το pc με αυτό αφού έχει τέτοια επιλογή και εγώ δεν έχω τον χρόνο να βρίσκομαι εδώ. Σαν πρόγραμμα έχει πάρα πολλές επιλογές τόσες που σπάνια θα βρείς σε ένα τέτοιου είδους πρόγραμμα.

3) Αν κάνετε download βαριά όπως και εγώ εκμεταλευτείτε πλήρως τις φτηνές ώρες που δίνει ο ΟΤΕ.Και αυτές είναι από τις 10 το βράδυ ως τις 8 το πρωί.fauches.gifsmiley2k.gifswing.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται οτι εσυ και ο Wert θα εισαστε οι πρωτοι με dsl στην Κερκυρα οταν δωσει ο ΟΤΕ!!!!

Εμένα δυστηχός δεν με καλύπτει crying.gifγια την ώρα ο κύριος monkeypissr.gifΟΤΕmonkeypiss.gif036.gifthefinger.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oso gia to dsl to skeftome poly sovara na valw.

Mε 210 ευρω το μηνα μονο στο Επακ και 50 τουλαχιστον στον Isp δεν εχεις και πολλα να σκεφτεις...

150ευρω +φπα ειναι περιπου το κοστος του dsl ανα διμηνο .

Ακομα και αν βαλεις τις δοσεις του υποχρεωτικου Κοκαλοmodem"35ευρω" παλι σε συμφερει οικονομικα.

Και στα 55!!! ευρω να παει ο Οτε το παγιο, 240 ευρω +φπα το διμηνο θα σου ερχετε για ενα χρονο...σχεδον οσα δινεις και τωρα.

(Συν 135ευρω εγκατασταση-τοποθετηση)

 

Και σε κανα μηνα ελπιζουμε να επιβεβαιωσει Οτε πως δεν θα διπλασιασει το παγιο,να σου επιτρεψει να παρεις δικο σου modem,και ακουγετε οτι θα δινει με 35ευρω dsl συνδρομη η tellas.

Ετοιμασου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς άσχετο: αληθεύει ότι αν κάποιος μπει στο net πριν τις 10, π.χ. 21:55 τότε η χρέωση είναι 120δρχ/ώρα ακόμη και μετά τις 10;; (για όσο διαρκεί η σύνδεση δλδ). Υπάρχουν άτομα που ισχυρίζονται ότι αυτό ισχύει και ότι τους το είπαν τεχνικοί του ΟΤΕ. Αν είναι έτσι, προφανώς αν κάποιος συνδεθεί από τις 22:00 εώς τις 8:00, μετά μπορεί να κάτσει όσο θέλει με χρέωση 60δρχ/ώρα.

 

Άραγε, αν αυτό ισχύει, πόσα online timers το γνωρίζουν; Μάλλον κανένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει ακριβώς αυτό.

 

Είναι γνωστό ότι η χρέωση είναι με προπληρωμή χρόνου και όχι ανά δευτερόλεπτο σύνδεσης.

Οπότε αν συνδεθείς στις 21:59 θα χρεωθείς μία Μ.Χ ( €0,026) για τα επόμενα 266 δεύτερα. Η επόμενη Μ.Χ που θα πέσει γύρω στις 22:05 θα σου χρεωθεί για τα επόμενα 532 δεύτερα.

 

Δηλαδή σε συμφέρει να χρεωθείς ~262 δεύτερα πριν τις δέκα για να σου έρθει η επόμενη Μ.Χ. με τα 532 δεύτερα.

 

(Μ.Χ.=Μονάδα Χρέωσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pedia milame gia ote kapote itan diaforetika tora xaxa mas pidaei asistola thimame to 98 oti sabato meta tis 10 kai eos tis 8 to proi tis deuteras itan xamilou kostous alla i keratades to katargisan siopila

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linos τι σύνδεση έχεις; Γνωρίζεις σε ποια πόλη συνδέεσαι;

Έχω βρεί μερικούς από Γιάννενα και Κέρκυρα (νομίζω) που έχουν Panafonet και επειδή δεν έχει κόμβο στα Γιάννενα τους συνδέει στην Πάτρα. Για τέτοια απόσταση δε νομίζω να ισχύει το 120 και 60 δρχ/ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...