Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΔΩΡΕΑΝ λόγω προσφοράς - προγράμματα/games/apps


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως για το cerberus, το έχω βάλει trial πριν το αγοράσω. Δεν είμαι με rooted τηλεφωνο. και απαξ και το ξετσεκάρεις απο system administrator, μπορείς μια χαρά να το απενεργοποιήσεις.

 

Δε μπορώ να καταλάβω τη χρηστικότητα του, εκτός αν ο κλέφτης του κινητού σου είναι κανένα πρεζάκι που δεν έχει ιδέα απο android.

 

 

Για να μην τους πω απατεώνες. αυτό που λένε και οι ίδιοι "protect it from unauthorized uninstalling" πως γίνεται σε non rooted phone... :blink:

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 890
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μην τους πω απατεώνες. αυτό που λένε και οι ίδιοι "protect it from unauthorized uninstalling" πως γίνεται σε non rooted phone... :blink:

Αν και έχεις κάποιο δίκιο, το ότι δεν είναι για non-rooted phones το συγκεκριμένο feature, παραμένει feature και δε μπορείς να τους πεις απατεώνες.

 

Άλλωστε πιο κάτω εξηγεί: More features for rooted devices: complete uninstall protection (a thief will be able to delete Cerberus only by flashing another ROM), GPS auto-enabling even on Android > 2.3.3. More info on the website in the Help section.

 

Είναι φανερό (όχι αρχικά, αλλά λίγο πιο κάτω στο description) ότι το συγκεκριμένο feature είναι για rooted συσκευές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Θα διαφωνήσω. 

Θεωρώ οτι δεν είναι ξεκάθαροι. 

 

ΓΙατί όταν λέει  "More features for rooted devices: complete uninstall protection", τοτε ποιο είναι το protection σε ενα non rooted? οεο?

 

Τους έστειλα ένα μαιλ να δω αν θα μου απαντήσουν κάτι. αν και δε νομίζω. έχω φάει όλο το google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμ... όπως είπα πάνω έχεις και δίκιο.
Ίσως να τους "δικαιολογώ" επειδή το πήρα δωρεάν, και ως γνωστόν όταν κάτι είναι δωρεάν έχει άλλη γεύση. Λογικά αν πλήρωνα γι'αυτό, να είχα και εγώ τις αμφιβολίες τις δικές σου ως προς την αγορά του, εφόσον θεωρείς ότι θα μπορούσε να παραπλανήσει με το uninstall protection feature σε non-rooted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός απο παραπλάνση, απλά είναι πρακτικά άχρηστο. Εγώ το κατέβασα με το σκεπτικό να το πλήρωνα...

εμμ, ίσως άλλος ένας λόγος που τους δικαιολογούσα πιο πάνω είναι ότι είμαι σε custom rom και είναι χρήσιμο για μένα.. είναι μια καλή εφαρμογή αλλά λόγω των limitations του, δεν απευθύνεται σε όλον τον κόσμο, αυτό είναι το συμπέρασμα.

 

Τέλος πάντων, επειδή δε νομίζω ότι εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος, σταματώ για τον κέρβερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός απο παραπλάνση, απλά είναι πρακτικά άχρηστο. Εγώ το κατέβασα με το σκεπτικό να το πλήρωνα...

τετοιου είδους εφαρμογές δουλεύουν καλά σε ρουταρισμένες συσκευές.

στο είδος του θεωρείται από τα καλύτερα.

τι ακριβώς ψάχνεις;

 

στο θέμα εξαπάτηση, όπως το δει κανείς.... τόσα παρόμοια παραδείγματα τρώμε στη μάπα κάθε μέρα... πχ. απεριόριστο χρόνο ομιλίας κτλ κτλ

Καταναλωτική παιδεία χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ εψαχνα ένα τρόπο να πρέπει να απεγκατασταθεί μόνο μέ κάποιο password, και στην ουσία μόνο με ένα hard reset να μπορούσε να το σβήσει ο αλλος. σε μή ρουταρισμένη συσκευή. Αλλά δε γίνεται δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ εψαχνα ένα τρόπο να πρέπει να απεγκατασταθεί μόνο μέ κάποιο password, και στην ουσία μόνο με ένα hard reset να μπορούσε να το σβήσει ο αλλος. σε μή ρουταρισμένη συσκευή. Αλλά δε γίνεται δυστυχώς.

σ'αυτό δε νομίζω ότι φταίει η εφαρμογή αλλά οι περιορισμοί που θέτουν οι κατασκευαστές των κινητών στον αγοραστή, δίχως να τον αφήνουν να διαχειρίζεται στο 100% κάτι για το οποίο πλήρωσε.

Πιστεύω ότι όσο και να ψάχνεις, τσάμπα ψάχνεις. Η μόνη λύση - και απ'ότι βλέπω το ξέρεις - είναι το root, που εκεί μόνο άμα πέσεις σε γνώστη, δε σώνεσαι. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνούμε. δεν το ψάχνω άλλο.

 

αλλά αυτοί που πουλάνε την εφαρμογή δεν το λένε ξεκάθαρα. και καλό είναι να το ξερουν όλα τα παιδιά που θα την έχουν σε nonrooted συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανέρχομαι στο θέμα για κάθε non-rooted ενδιαφερόμενο. 

 

τη λύση για το cerberus μου την έδωσε το ίδιο το team τους σε απάντηση μαιλ που τους εστειλα. 

 

You could install an app like Smart App Protector (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free) and set it to protect the phone settings with a code, so only you can access the "Device administrators" screen.

 

 

Οπότε μώλις έκανα την αγορά. Τώρα σε περίπτωση που πάει ο άλλος να μου κάνει hard reset. εκεί ελπίζω να δουλέψει ο knox της samsung και το reactivation lock after reset. Αν μου περάσουν κάστομ ρομ. οκ χαλάλι τους. εγώ πάντως ανεβασα το βαθμό δυσκολίας αρκετά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανέρχομαι στο θέμα για κάθε non-rooted ενδιαφερόμενο. 

 

τη λύση για το cerberus μου την έδωσε το ίδιο το team τους σε απάντηση μαιλ που τους εστειλα. 

 

You could install an app like Smart App Protector (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free) and set it to protect the phone settings with a code, so only you can access the "Device administrators" screen.

 

 

Οπότε μώλις έκανα την αγορά. Τώρα σε περίπτωση που πάει ο άλλος να μου κάνει hard reset. εκεί ελπίζω να δουλέψει ο knox της samsung και το reactivation lock after reset. Αν μου περάσουν κάστομ ρομ. οκ χαλάλι τους. εγώ πάντως ανεβασα το βαθμό δυσκολίας αρκετά.  

 

Επειδη δεν την γνωριζω, αυτη η εφαρμογη θα αποτρεψει καποιον στο να κανει factory reset; Δηλαδη δεν θα βλεπει το αναλογο μενου αν δεν βαλει το σωστο κωδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Onone perfect effects 8 (photo software) απο 100$ free

 

http://www.ononesoftware.com/landing/pe8offer/

Υπόψιν ότι απαιτεί 8Gb RAM και βέβαια 64bit σύστημα.

(Άρα δυστυχώς για μένα δεν κάνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...