Προς το περιεχόμενο

Backlight bleeding με ASUS MX279H


Spartan117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και λίγες ώρες αυτό το monitor και παρατήρησα ότι έχει υπερβολικό backlight bleeding, το μονο πρόβλημα είναι το παρήγγειλα από Γερμανία. Για να γίνει αντικατάσταση θα πρέπει να το στείλω Γερμανία η το καλύπτει η Asus εδώ στην Ελλάδα; 
 
Εικόνες:

 

b3134601_P1040899.jpeg61434974_P1040898.jpeg7993311a_P1040902.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλίτωσα πάνω από το ένα τρίτο της τιμής. Το συγκεκριμένο monitor δεν το έχουν πολλοί στην Ελλάδα και όσοι το έχουν σου πιάνουν τον κόλο. Τέλος πάντων, πήρα τηλέφωνο στο service της Asus στην Ελλάδα και μου είπαν πως μπορεί να γίνει αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα , πως είναι η οθόνη στά παιχνίδια? μου χει μπεί να αλλάξω το φτηνό 21,5 ips που έχω με κανά 27 αρι ips.

εντυπώσεις ευχαριστημένος

 

Το response time είναι πολύ καλο για IPS άμα αυτό θες να μάθεις. Έπαιξα Battlefield 3 και League of legends και δεν παρατήρησα ghosting. Τα χρώματα είναι πολύ καλά όπως περιμένεις από τα περισσότερα ips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από pixel δεν είδα τίποτα, ούτε σε κείμενο, ούτε σε ταινίες, ούτε σε εικόνες.

 

Απλά καταλαβαίνεις πιο πολύ την διαφορα από 720p σε 1080p, είναι μέρα με νύχτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την Dellu2713hm και έχει ίσως και χειρότερο bleeding απο την δικιά σου, αλλά δεν την επιστρέφω. όλες οι led ips οθόνες έχουν λίγο bleeding άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο..την έχω αλλάξει 3 φορές και όλες είχαν bleeding άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο, ειδικά σε μεγάλα 27άρια πάνελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...