Προς το περιεχόμενο

γνώμες μεταξύ Toshiba 32W2333DG και Haier LE32F600


gsisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι Link.png Site: http://www.bestprice.gr/item/2153452662/haier-le32f600c">αυτή και Link.png Site: http://www.bestprice.gr/item/2153389852/toshiba-32w2333dg">αυτή

 

Το ταβάνι μου ήταν τα 200Ε αλλά αν αξίζουν οι συγκεκριμένες θα το δωσω ενα 50αρικο παραπανω..ψαχνω για 32αρα πιο πολύ για ταινιες, gaming Ps3-4 και πολύ λίγη tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που θα το πω αλλα καλυτερα παιξε τα λεφτα στοιχημα/κινο/τζοκερ πηγαινε χαλασε τα στις πουτα#$#@ αν ειναι να παρεις μια απο τις δυο.

 

Καν λιγο υπομονη μεχρι να μαζεψεις λιγα χρηματα παραπανω και παρε μια απο τις 2.

http://www.skroutz.gr/s/3206691/LG-32LN5400.html

http://www.skroutz.gr/s/3006133/Samsung-UE32F5000.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να σε αμφισβητω, απλα απορω...γιατι τοσο χαλια οι συγκεκριμενες; στη πραξη, περαν του οτι οι προτασεις σου ειναι με IPS, η διαφορα στο ματι ποια ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και οι δυο ips αλλα μονο η LG.Και οι δυο αυτες που κοιτας ειναι hd ready και οχι Full hd.

Αυτες που σου προτεινω ειναι και οι δυο Full hd και 2 απο τις καλυτερες εταιρειες στον χωρο μαζι με sony και panasonic αυτη τη στιγμη.

 

Καποιες διαφορες υπαρχουν αλλα οχι και τεραστιες που θα πεις ουαουυυυ γιατι δεν θα καταλαβεις και πολλα στις 32 ιντσες αλλα οπως και να εχει αλλο hd ready και αλλο Full hd, αλλο Haier - Toshiba και αλλο LG - Samsung.

Καλυτερη εικονα θα εχουν σιγουρα καλυτερο media player(ειδικα η samsung)θα εχουν.....γενικα κατα την γνωμη ειναι πολυ καλυτερες και κατα προτιμηση η samsung.

 

Απο εκει και περα το σκεφτεσαι και αναλογως αποφασιζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πρίζωσες τώρα και η αλήθεια ειναι πως αυτές που μου προτείνεις είναι κοσμήματα και αφου τηλεοραση δεν αγοράζεις κάθε μερα θα παω προς τα εκει. σκέφτομαι πως η samsung έχει τον καλύτερο media player αλλα απ την άλλη η LG μου κάνει περισσότερο κλικ που ειναι IPS + ότι έχει MHL και μου φαίνεται λίγο ανωτερη σε χαρακτηριστικά απο την samsung. θα πεταχτώ μέχρι τα public να δω αν τις εχουν και να κρινω. αλήθεια ο media player της LG έχει κάποιο θεμα; για τον λόγο που τον θέλω εγώ δηλαδή ταινίες απο εξωτερικό μέσο  με εξωτερικούς υποτιτλους θα έχω κάνα θέμα;

 

σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

edit: https://www.skroutz.gr/comparelists/12?compare=3206691%2C3006133

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται να πας να τις δεις απο κοντα γιατι μονο τοτε θα καταλαβεις καλυτερα ποια θα σου αρεσει πιο πολυ ωστε να καταληξεις σε μια απο τις δυο.

Δεν ξερω αν εχεις κανενα θεμα ο media player της LG αλλα ξερω πως της samsung ειναι ενα σκαλι παραπανω.Ομως απο την στιγμη που τις ταινιες θα τις παιζεις απο εξωτερικο μεσο(αν καταλαβα καλα απο media player) δεν θα εχεις θεμα.

 

Προσωπικα ομως θα πηγαινα στην samsung.

 

 

Υ.Γ.Αν θες περιμενε ομως μηπως μπορει να σου πει καμια γνωμη και κανενα αλλο παλικαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξωτερικο μέσο εννοω εξωτερικο σκληρο δισκο η φλασακι. με ενδιαφερει να μπορω να παιξω απροβληματιστα εξωτερικους υποτιτλους...και παλι ευχαριστω για τις συμβουλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα ειναι ότι η lg μου φαίνεται λίγο πιο τούμπανη λόγω ips και mhl. σ αυτό που με ενδιαφέρει θα έχω κάνα θέμα. οποιο παιδι την εχει ας γραψει καμια εντυπωση. επειδη δε θελω να ανοιγω αλλο θεμα με συγκριση samsung lg ας απαντησει εδω οποιος μπορει μεταξυ αυτών των 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάτοχοι (άλλων μοντέλων) LG, έχουν πχ αντιμετωπίσει το πρόβλημα της μη αναπαραγωγής DTS. :fear:

Για την συγκεκριμένη, δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο.

Ας απαντήσει κάποιος που την έχει, να μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί κάποιος να απαντήσει. η αλήθεια ειναι ότι θα ήθελα να ανοιξω ένα vs μεταξυ αυτών αλλά για να μη ζαλίζω θα παραμείνω σ αυτό. αν μπορούσε να αλλάξει ο τιτλος σε Samsung UE32F5000 vs LG 32LN5400 θα ήμουν ευγνώμων. προσωπικα γέρνω προς lg λογω ips panel και υποστηριξη mhl αλλα με προβλημάτισες με το dts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός πως πάρα πολλές ταινίες πλέον, και στα 720p και στα1080p (κυρίως) έχουν ήχο DTS.

Θέλει προσοχή, εκτός αν έχεις σκοπό να αγοράσεις και κάποιον εξωτερικό media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό βλέπω.. είναι ο μονος λόγος που δε παω στην lg με κλειστά ματια. περιμένω κάποιον να επιβεβαιώσει ότι ειναι κομπλε η lg και θα παρω αυτήν. πεταχτηκα μέχρι την ηλεκτρονικη που ειχε και τις 2 και η lg μου άρεσε περισσότερο..ρώτησα σχετικα με το dts αλλα δε είχαν ακουσει τιποτα τετοιο. περα απο αυτό δεν εμπιστευομαι τους πωλητες..

 

Το όλο θέμα με το dts που είχε παρουσιαστεί με τις lg είναι ότι σε ταινίες που έχουν DTS δεν παίζει καθόλου ο ήχος παραμόνο η εικόνα; για εξωτερικους player και ιστοριες δεν προκειται, την θέλω για gaming και ταινίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί κάποιος να απαντήσει. η αλήθεια ειναι ότι θα ήθελα να ανοιξω ένα vs μεταξυ αυτών αλλά για να μη ζαλίζω θα παραμείνω σ αυτό. αν μπορούσε να αλλάξει ο τιτλος σε Samsung UE32F5000 vs LG 32LN5400 θα ήμουν ευγνώμων. προσωπικα γέρνω προς lg λογω ips panel και υποστηριξη mhl αλλα με προβλημάτισες με το dts

 

Και απο ποτε το IPS πάνελ αποτελεί πλεονέκτημα, ειδικα έναντι σε PVA πάνελ?? Ανάποδα τα λες.. Το MHL απο την αλλη τι το σημαντικο θα σου προσφέρει??

 

Απο την LG καθαρά σε εικόνα θα προτιμούσα ακόμα και την toshiba που προανεφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα με το dts που είχε παρουσιαστεί με τις lg είναι ότι σε ταινίες που έχουν DTS δεν παίζει καθόλου ο ήχος παραμόνο η εικόνα;

Δυστυχώς αν σου τύχει κάτι τέτοιο, βλέπεις τις ταινίες χωρίς καθόλου ήχο!

Βωβός κινηματογράφος, που λένε :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...