Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με αναβάθμηση firmaware


lemon7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω PS3 με firmware 3.55 και Rogero Manager 8.2.Θέλω να κάνω αναβάθμηση το στο τελευταίο firmware που υπάρχει για να μπορέσω να βάλω νέα παιχνίδια στη κονσόλα μου.

Αν μπορεί να μου πεί κάποιος τις διαδικασίες για να κανω upgrade το firmware και πως να περάσω μετα τα παιχνίδια και αν χρειάζεται νεο Rogero Manager.

Δεν το είχα κάνει εγω οπότε και μου είναι δύσκολο τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το ειχες κανει εσυ και δεν το κατεχεις θα μπερδευτεις. Προχωρας μονο αν εισαι σιγουρος οτι καταλαβαινεις τους οδηγους παρακατω. Επισης πρεπει να ξερεις να περνας παιχνιδια με ftp

Σβησε το Rogero Manager εντελως πατωντας Δ και delete. Δεν χρειαζεται και δεν δουλευει σε πιο μεγαλα firmware

Η διαδικασια ειναι αυτη εδω παρακατω

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking/page-428?do=findComment&comment=5179588

 

Μονο που:

Απ οτι φανταζομαι δεν εχεις spoofer οποτε δεν χρειαζεται να το απενεργοποιησεις. Το spoofer ειναι για να μπαινεις ιντερνετ οταν εχεις 3.55

Οτι γραφω για Rogero 4.30 v2.03 εσυ πρεπει να βαλεις Habib 4.46 v1.13 η Rogero 4.46 v1.0. η διαδικασια ειναι ιδια

Οτι γραφει για Multiman 4.14.00 εσυ πρεπει να βαλεις 4.46.01

Ο Multiman ειναι ο manager που χρειαζεσαι για να φορτωνεις τα παιχνιδια. Οτι εκανε δηλαδη ο Rogero Manager που ειχες.

To XMB ειναι το κεντρικο menu του PS3 και η εγκατασταση γινεται απο τη στηλη Settings --> System Update --> Update via storage Media.

 

η διαδικασια ειναι αυτη εδω 

Πως περναμε cfw η ofw απο usb stick

Φορμαρουμε ενα κενο usb stick φατ32 στο pc
Με ΚΕΦΑΛΑΙΑ φτιαχνουμε φακελο PS3 στο root του stick. Mεσα στον φακελο PS3 παλι με κεφαλαια φτιαχνουμε
φακελο UPDATE

Μεσα στον UPDATE βαζουμε το ΧΧΧΧ.PUP που κατεβασαμε και το μετονομαζουμε σε PS3UPDAT.PUP

οπως ακριβως τα γραφω παλι με κεφαλαια.

δηλαδη το στικ θα ειναι της μορφης: PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

Βαζουμε το στικ στη δεξια usb θυρα του ΠΣ3 και αναβαθμιζουμε

Official οδηγιες εδω

http://us.playstation.com/support/systemupdates/ps3/pc_update/index.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που έχω το 3.55 πρέπει απαραίτητα να κάνω αναβάθμηση απο το μικρότερο (π.χ. 4,00) και μετά σταδιακά στο 4.46? Η μπορώ κατευθείαν απο το 3.55 στο 4.46?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευεθειας 4.46. Ημουν σαφης. οπου γραφει στον οδηγο 4.30 εσυ θα εχεις στο μυαλο σου 4.46

και οπου γραφω ΜΜ εσυ θα εχεις στο μυαλο σου ΜΜ 4.46.01

Κανε αυτα και θα βρουμε τα υπολοιπα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...