Προς το περιεχόμενο

Το Google+ επιστρατεύεται για να σώσει τα σχόλια του YouTube


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εναι! και διασκέδαζες να τα διαβάζεις!

Αυτο θα λεμε σε μερικα χρονακια στα παιδια μας,τι ωραια ηταν τοτε που γραφαμε σχολια στο youtube,ωραιες εποχες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κάλυψα πριν.Όταν το fag πχ αναφέρεται σε γκέι άνδρα με σκοπό την προσβολή/ απανθρωποποίηση απλά θα μάθεις να βαράς προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάλυψα πριν.Όταν το fag πχ αναφέρεται σε γκέι άνδρα με σκοπό την προσβολή/ απανθρωποποίηση απλά θα μάθεις να βαράς προσοχή.

 

Μάλλον τον fag θα βαράω και άσχημα κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο social networking,οχι μονο εχει ανταγωνισμο η google,αλλα ερχεται σχεδον τελευταια και καταιδρωμενη σε σχεση με fb,twitter (δεν ξερω για το tumblr).

Οποτε το περι ελλειψης ανταγωνισμου σε αυτον το τομεα δεν ισχυει.

Περισσοτερο μου ως μια -ακομη- ακομψη προσπαθεια να σπρωξει κοσμο στο γκουγκλ πλας,μεσω της περιφημης ενωσης των υπηρεσιων/προιοντων της 

 

Μα για ανταγωνισμό είπα ότι δεν έχει στο youtube. Εκεί κάνει ό,τι θέλει. Στα άλλα προφανώς κι έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τρολάρω μια.Είμαι του δόγματος η απόλυτη κ ολιστική δικτατορία των μειονοτήτων όσο υπάρχει μετρήσιμο impact από τον ρατσισμό,ομοφοβία κοκ.Γράφωντας ταυτόχρονα εκεί που δε πιάνει μελάνι τις κατ' επίφαση δημοκρατικότητες του κώλου που effectively νομιμοποιούν κ υποδαυλίζουν το παπατζιλίκι του ρατσισμού,ξενοφοβίας,ομοφοβίας κοκ.

 

Με λίγα λόγια δόγμα τύπου θα φτύσετε αίμα όσοι δε συμμορφώνεστε.Χούντα να πούμε,χούντα καθαρή κ όποιος γουστάρει.

Και συ φασιστας και ρατιστης με τους ρατσιστες γινεται. Αλλα δεν πειραζει ε? 2 μετρα , 2 σταθμα. Ισοτητα λεμε :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι σχόλια θα δεις στο youtube, εξαρτάται και από το τι θες να δεις.Πάμε παρακάτω....Δυστυχώς με αυτή την κίνησή της πολλοί θα γραφτούν στο google+ κι έτσι θα δημιουργήσει "δεδικασμένο" για παρόμοιες ενέργειες στο μέλλον, είτε από την ίδια είτε από άλλους.Μακάρι να διαψευστώ και να δω κόσμο να μετακινείται σε άλλες σελίδες(π.χ dailymotion).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πως ένα παραπάνω λόγος που το κάνει είναι γιατί στάνταρ καθημερινά θα δεχόταν δεκάδες email λέγοντας τους: "Ο 'MHTSARAS_ETSI_SAS_PAW' απειλεί για την ζωή μου. Βοήθεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ φασιστας και ρατιστης με τους ρατσιστες γινεται. Αλλα δεν πειραζει ε? 2 μετρα , 2 σταθμα. Ισοτητα λεμε :D

Αποφασίζομεν και διατάσσομεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να διαψευστώ και να δω κόσμο να μετακινείται σε άλλες σελίδες(π.χ dailymotion).

έτσι ακριβώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

Και να προσθέσω και εγώ ένα εναλλακτικό του Skype Το pidgin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάλυψα πριν.Όταν το fag πχ αναφέρεται σε γκέι άνδρα με σκοπό την προσβολή/ απανθρωποποίηση απλά θα μάθεις να βαράς προσοχή.

 

Σιγά μην κάνουμε και κωλοτούμπες.

 

http://www.youtube.com/watch?v=33zp6YqmK-E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταλαιπωρια καταντησε το Youtube..

Εχω ενα καναλι με ψευδωνυμο και ενα προφιλ στο Google+ με το ονομα μου..

Εδω και καιρο μου ζηταγε να χρησιμοποιησω στο Youtube το κανονικο μου ονομα που εχω στο Google+ και του ελεγα οχι..

Χτες που πηγα να ανεβασω βιντεο μου ελεγε πλεον οτι πρεπει να βαλω το προφιλ του Google+ ή να φτιαξω ενα καινουργιο προφιλ στο Google+ με το ονομα του καναλιου μου, το οποιο και εκανα.. Αλλα νομιζω οτι μπερδευτηκε η κατασταση.. καθε φορα που συνδεομαι στο Google+ με ρωταει ποιο λογαρισμο θελω να χρησημοποιησω..

Και δεν ειμαι και σιγουρος αν καπου στο Youtube φαινεται και το κανονικο μου ονομα, ετσι οπως τα εμπλεξαν..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μου την σπαει με το γιουτουμπ και καταφευγω σε αλλα σαητ, ειναι η πολιτικη με τα πνευματικα δικαιωματα...

 

Τρανο παραδειγμα το "What I've done" soundtrack του transformers1 το εχει ανεβασει ενας χρηστης ειχε καπου 50.000.000 προβολες και κατεβηκε λογω πνευματικων δικαιοματων... ΟΜΩΣ η επισημη σελιδα του συγκροτηματος αλλα και της εταιριας αν και ειχε ολα τα αλλα τραγουδια, αυτο δεν το ειχε! Οποτε αυτο το βιντεοκλιπ δεν υπηρχε πουθενα. Και για να σας προλαβω αν πειτε για δημιουργια mp3 κτλ αλλα φτιαχνενα βιντεο με το τραγουδι υπηρχαν κανονικα, το επισημο βιντεοκλιπ κατεβαινε συνεχεια... Αυτο ειναι πραγματικα εξοργιστικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...