Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τροφοδοτικό


reo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Molis agorasa mia GigaByte 7N400L kai ena trofodotiko (Qtom h kapos etsi) 400w. Apo thn arxh kai se anipoptes stigmes to trofodotiko ekleine kai esvine to pc eno to fotaki toy koutiou pou deixnei oti pairnei revma emene anoixto...eprepe na to pieso paratetamena gia na kleisei kai na mporeso etsi na ksanaanoikso to pc.Afto mou to kanei sinexeia parolo pou molis ekana format kai sigoura den einai provlima software.

An yparxoun kapoies gnomes ...tha ithela th voitheia sas..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exo ena anemisthra,karta hxou sounblaster live 5.1,modem,karta tv pinnacle,karta grafikon ge force mx 440,dvd rom,cd recorder..afta...enas filos mou pou eixe to idio trofodotiko mou eipe pos ta ekane kai se afton sthn arxi..mexri na sinithisei to trofodotiko...den ksero ti paei na epi afto alla tha do kai simera pos tha paei kai tha perimeno kai alles simvoules..tha do mipos den pataei kala to revma tou sthn mhtrikh..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε τροφοδοτικό καλύτερα...

Προτίμησε κάτι σε Levicom,Chieftec,Zalman (σχετικά φθηνά) ή αν θες να ανέβεις σε ποιότητα (και τιμή) τότε Antec,Enermax,Herolchi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

min pas k agorasis allo pigene tous to pisw mi xasis ta lefta sou... auto to na sinithisi thimame palia otan ixa kani anavathmisi se p3 800 apo 450 me trofodotiko 230w k ixa vali k karta grafikwn den anige katholou, meta apo kairo anige k spania parousiaze to provlima.. alla ine epikindino mi to afinis etsi.. pigene tous to pisw..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simera pou anoiksa to pc gia 2 ores den egine tipota,ola pigan mia xara...afhste pou me epiase krios idrotas otan pernousa foto apo psifiakh kai fovomoun min kleisei ksafnika...!!!

Skeftomai oti epeidi allaksa mhtrikh kai ksanaevala kartes apo thn arxh mipos kati den patouse kala...ta eleksa ola kai simera htan ok..den epanapavomai kai ama ksanasimvei tha to koitakso kalitera..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Απίστευτο...

Φίλε reo έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα(και ίδιο τροφοδοτικό και είμαι και Ξάνθη!!!) και σχεδόν ίδιο hardware...

Mother: ASUS CUV4X

CPU: P III 800

Ram: 2*256 SD Ram

AGP: GeForce 440MX

PCI: 1.Pinnacle Studio PC TV Pro

2.Soundblaster 128

3.Lan 10/100

2 HD

Plextor 8x4x32 Atapi

DVD Toshiba 16x48

Αυτή τη στιγμή το ΡC δεν ανοίγει με τίποτα και το τροφοδοτικό μυρίζει άσχημα...

Τι να κάνω...να δοκιμάσω να το ανοίξω και να αφαιρώ κάρτες και σκληρούς να βρω τί φτέει ή μπορεί και να μου κάψει τίποτα...

Please HELP αν έχετε καμία ιδέα...

Thanks!!!

Υ.Γ. Μάλλον πήραμε απο το ίδιο μαγαζί το τροφοδοτικό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τροφοδοτικά -δεν- είναι κάτι που παίζουμε με αυτά!!!

 

Εκτός αν δεν γουστάρουμε το hw μας, τα data μας, την ψυχική μας ηρεμία, & τα γκαφρά μας φυσικά.

Η συμβουλή του dpolal2 είναι μονόδρομος.

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ένα Herolchi 350Watt φτάνει για το σύστημά μου ή θέλω περισσότερα Watt;

Mother: ASUS CUV4X

CPU: P III 800

Ram: 2*256 SD Ram

AGP: GeForce 440MX

PCI: 1.Pinnacle Studio PC TV Pro

2.Soundblaster 128

3.Lan 10/100

2 HD

Plextor 8x4x32 Atapi

DVD Toshiba 16x48

Please replay σήμερα για να το παραγγείλω αύριο...

Thankz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η μυρωδιά που βγαίνει από το τροφοδοτικό είναι από κρύα εκκίνηση του συστήματος, τότε είναι σίγουρο ότι προέρχεται από απότομη αλλαγή θερμοκρασίας, και τελικά στην δημιουργία υγρασίας πάνω στις ψύκτρες του τροφοδοτικού η οποία καίγεται (από εκεί η μυρωδιά).

Τώρα στην περίπτωση που η μυρωδιά βγαίνει όταν ο Η/Υ είναι ανοιχτός, καλό θα ήταν να δούμε αν λειτουργεί σωστά ο ανεμιστήρας που έχει ή έχει καεί κάτι από αυτό.

Πάντως στα τροφοδοτικά μην κάνετε τσιγκουνιές. Έχω ένα μεγαλό-μεσσαίο σύστημα, σε θέμα τροφοδοσίας, και το 535watt Heroichi με έχει βγάλει μέχρι στιγμής δύο φορές ΑΘΙΚΤΟ από πτώσεις τάσεως (η τελευταία τις τελευταίες μέρες που έκανε την κακοκαιρία και τους ανέμους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά timiman είσαι ΘΕΟΣ!!!

Αφού το τροφοδοτικό τα έφτησε τελείως το έβγαλα και το άνοιξα...

Όντως είναι όπως ακριβώς τα είπες...η μία ψύκτρα στην βάση της ήταν

σαν είχε πάρει φωτία και το τροφοδοτικό στο συγκεκριμένο

σημείο ήταν κατάμαυρο...

Ελπίζω να πήρε και τίποτα άλλο μαζί του...

Σήμερα έκανα παραγγελία ενα Herolchi 350Watt(ελπίζω να είναι αρκετό για

το σύστημά μου) και αύριο θα είναι εδώ...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...