Προς το περιεχόμενο

Η Valve κατοχυρώνει την ονομασία Half Life 3 στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περασμένη εβδομάδα ήταν αρκετά παραγωγική για τη Valve, η οποία προχώρησε όχι σε μία αλλά τρεις διαφορετικές και πολύ σημαντικές ανακοινώσεις στις οποίες όμως δεν περιλαμβάνονταν αυτή που περίμεναν οι gamers.Ο λόγος για το Half Life και την τρίτη του συνέχεια η οποία έχοντας περάσει από πολλά κύματα, δεν φαινόταν μέχρι σήμερα να περιλαμβάνεται στα σχέδια της Valve μια φήμη που ενισχύθηκε την περασμένη εβδομάδα. Όμως από σήμερα, μια ηλιαχτίδα φωτός μπορούμε να πούμε ότι ξεκινά να φαίνεται στο σκοτάδι, με τη Valve να προχωρά στην κατοχύρωση της ονομασίας Half Life 3 στην Ευρώπη.

 

Η αίτηση κατατέθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου και μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες γύρω από τα μελλοντικά σχέδια της Valve. Το σίγουρο είναι ότι αν και σημαντική, η συγκεκριμένη κίνηση δε μπορεί να θεωρηθεί επίσημη επιβεβαίωση ότι θα δούμε επιτέλους τη συνέχεια του Half Life 2, το οποίο για όσους θυμούνται κυκλοφόρησε το 2004 σημειώνοντας τεράστια επιτυχία, ξεχωρίζοντας για το σενάριο του.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Υπενθυμίζουμε ότι την περασμένη εβδομάδα η Valve προχώρησε σε τρεις ξεχωριστές ανακοινώσεις, δίνοντας στη δημοσιότητα τις πρώτης πληροφορίες για το Steam OS, τα Steam Machines και το δικό της χειριστήριο, το Steam Controller.

 

Link.png Site: TheVerge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα είναι τέλειο και αυτο. Ειναι το μόνο παιχνίδι που αγαπω όσο το halo. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟ! Θα "καεί" το 360, θα με διώξουν απο την δουλειά, το Lumia θα ειναι κλειστό από μπαταρία, και ο αδερφός μου θα με ψάχνει, έτσι και βγει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχεται ολοταχως να τα σαρωσει ολα ο χοντρος.

 

Steam-train.jpg



Ένα πράγμα ζητώ...μην είναι κάποιο overhyped failure όπως έγινε με το Diablo III.

 

το D3 ηταν overhyped failure? απο ποτε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το half life 1 ήταν το πρώτο FPS με σενάριο που έχω παίξει και ο πρώτος λόγος που ήθελα να ασχοληθώ με την φυσική όταν ήμουν παιδί :P είχα παίξει και όλες τις άλλες μόντες που συμπλήρωναν την ιστορία όπως το ηλ blueshift κτλ

Το half life 2 μου άρεσε παρα πολυ και μου άναψε πάλι την φλόγα του "λ" μέσα μου :P

Τα παιχνίδια που βγαίνουν τώρα σιγά σιγά αρχίζουν να με ξενερώνουν γιατί είναι εύκολα (δεν χάνεις τίποτα ουσιαστικό δεν υπάρχει ενέργεια κάθεσαι λίγο σε μια γωνια και είσαι κομπλέ κτλ) ίσως φταίει το ότι έχω μεγαλώσει πια για video games.. αλλα το half life 3 θα το τιμήσω! :)

Επεξ/σία από The_Colonel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να το βγάλει επιτέλους. Αλλά η κατοχύρωση του ονόματος δε σημαίνει απολύτως τίποτα.

 


το D3 ηταν overhyped failure? απο ποτε?

 

Απο τη μέρα που βγήκε. Το έπαιξες καθόλου ή απλά διάβασες τα reviews; Ρίξε μια ματία στο metacritic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε επιτέλους!!! Αν και ευχάριστα τα νέα αυτό δεν σημαίνει ότι θα δούμε σύντομα game. Συγκρατω τα δάκρυα ευτυχίας μέχρι να μας πούνε ότι όντως δουλεύουν και μια πιθανή ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα είναι τέλειο και αυτο. Ειναι το μόνο παιχνίδι που αγαπω όσο το halo. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟ! Θα "καεί" το 360, θα με διώξουν απο την δουλειά, το Lumia θα ειναι κλειστό από μπαταρία, και ο αδερφός μου θα με ψάχνει, έτσι και βγει.

Δηλαδή εκεί στη Microsoft δεν σας αφήνουν να παίζετε Xbox; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...