Προς το περιεχόμενο

Στις 6 Δεκεμβρίου το Gran Turismo 6 πλήρως εξελληνισμένο


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί να βγει στο ps3... Μέχρι τις 6 Δεκεμβρίου θα έχει ήδη κυκλοφορήσει το ps4 (τουλάχιστον στο εξωτερικό). Ποια η λογική δεν καταλαβαίνω. Οκ θα πουλήσει περισσότερο, αλλά έκδοση για ps4; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά παιχνίδια η Sony τα εβγαλε στο τέλος αυτής της γενιάς (Last of Us, Beyond Two Souls, God of war, GT6), προφανώς για να πουλάει το PS3 ακόμα και μετά την κυκλοφοριά του PS4... Έξυπνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti ωρα πες μας μονο? Ποσα εχει πουλησει αυτο?

οχι τωρα εσυ πραγματικα πιστευεις το gt5 ηταν καλητερο απο το forza 3? η 4? η horizon? +το dlc rally?εχω φιλο με ps3 και με παρακαλα να του αφηνω 3ημερα το xbox να λιωνει ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΙΩΝΕΙ forza.Εχει φτιαξει και ολα τα αμαξια μας πανομοιωτυπα στο παιχνιδι.

Οσο για το χειρησμο του forza δε 8α πω τπτ γιατι απλα δεν παιζω racing παιχνιδια αλλα ο φιλος μου λεει πως του gt5 ειναι για τα σκουπιδια και πιστεψτε με εχει παιξει απειρα racing games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει μαν, δεν υπάρχει σύγκριση. Το φόρτσα ειναι το μόνο ρεισιν γκειμ που μου αρεσει, είναι ειλικρινά σαν αληθινο και όποιος δεν το έχει δοκιμασει δεν μπορεί να λέει το gt6 καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ενας φιλος μου και εμενα η γιαγια μου ...Καταρχην το game που λες δεν το ξερω αυτο λεει κατι και σε ρωτησα επισης ποσα πουλησε για να δουμε ποσο επιτυχημενο ειναι .

 

 

οχι τωρα εσυ πραγματικα πιστευεις το gt5 ηταν καλητερο απο το forza 3? η 4? η horizon? +το dlc rally?εχω φιλο με ps3 και με παρακαλα να του αφηνω 3ημερα το xbox να λιωνει ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΙΩΝΕΙ forza.Εχει φτιαξει και ολα τα αμαξια μας πανομοιωτυπα στο παιχνιδι.
Οσο για το χειρησμο του forza δε 8α πω τπτ γιατι απλα δεν παιζω racing παιχνιδια αλλα ο φιλος μου λεει πως του gt5 ειναι για τα σκουπιδια και πιστεψτε με εχει παιξει απειρα racing games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν εβγαινε απέναντί από το  Forza θα πηγαινε άκλαυτο 

http://www.youtube.com/watch?v=iwHb9g1NX2o

 

ούτε καν..

το gran turismo είναι εξομειωτης, το forza βρισκεται αναμεσα σε arcade + simulation, ο χειρισμος του ειναι πολυ ευκολοτερος, τα αμαξια ανταποκρινονται πιο ψευτικα.

το gran turismo εχει 1200+ αμαξια ενω το forza εχει λιγοτερο από τα μισα.

επισης οσον αφορα την λεπτομερεια στην επεξεργασια των επιμερους τμηματων ενος αμαξιου, το gran turismo ειναι επισης πολυ πιο μπροστα αφου σε αντιθεση με το forza, σε αφηνει διαφορα τμηματα εκτος απο το να τα βαλεις on ή off να τα ρυθμισεις σε κλιμακα απο το 1 έως το 10. βεβαια πολλες ρυθμισεις δεν υπαρχουνε καν εστω και σαν on/off στο forza.

επισης το forza εχει περισσοτερες πιστες (οχι πολλες περισσοτερες) αλλά δεν εχει δημιουργια custom πιστας.

τέλος να αναφερω το 'ρεαλιστικοτατο' reverse time πληκτρο στο forza που το ριχνει στο τελευταιο σκαλοπατι της πυραμιδας των simulation παιχνιδιων.

 

αν μιλας μονο για γραφικα, εκει περα παιρνει την πρωτια. σε εμπειρια οδηγησης απλά δεν..

 

η επιλογη της Sony να κυκλοφορησει το gt6 νομιζω οτι δενει με ολα τα τελευταια διαμαντια που εχουν βγει για την κονσολα πριν αρχισει να παραμελειτε εν οψη του ps4.. εξαλλου τα καλα πραγματα αργουνε να συμβουνε (Gran Turismo 7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο GT και το forza ειναι για παιδακια ,οποιος θελει σοβαρο εξομοιωτη ας ασχοληθει με live for speed η rfactor.

να και ενας που ξερει τι εστι simulation.

 

προφανως σε πολλους μετραει το wow factor για να αγορασουν εναν εξομοιωτη αυτοκινητου σε μορφη παιχνιδιου.

 

οι γνησιοι petrolheads δεν παιζουν με gamepad και 1080p antialiasing 16X και δενξερω τι αλλο. Παιρνουν μια g25 g27 , και εξασκουν τις οδηγικες τους ικανοτητες σε εξομοιωτες που προσομοιωνεται σωστα η φυσικη. Οτιδηποτε αλλο ειναι για μενα τυπου arcade.

 

Αναγνωριζω παντως οτι οταν ειχα παιξει gt5 με την g25 ειχα πολυ καλη αισθηση οδηγησης, που πλησιαζε πολυ το live for speed. Το forza 6 οπως το ειδα στο βιντεο ειναι τουλαχιστον arcade στο χειρισμο. Κεντρομηχανο αμαξι να του φευγει με κωλο στη στροφη και νατο  μαζευει τοσο ευκολα δεν ισχυει στην πραγματικοτητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μεγαλωσει με GT.. εχω παιζει το forza μια φορα παντως και μου αφησε καλη εντυπωση..

 

Αλλα να παρατησω το GT, με τοσες εκατοταδες χιλιαδες ισως και παραπανω χιλιομετρα και τοσο καμμενο λαστιχο, για το forza το θεωρω ντροπη και προδοσια στον εαυτο μου.

 

Αν δεν γραφει στους αρχικους τιτλους "Polyphony Digital" το παιχνιδι δεν γινεται να οδηγηθει, τελος..

 

Ειμαι playstation τυπος μεχρι το κοκαλο. Αν κ μπορω να παρω και τις 2 κονσολες δε θα το κανω.

 

Το GT6 δεν θα κυκλοφορησει για PS4 αλλα θα αναρτηθει στο ps store σαν παιχνιδι του ps3 σε ψηφιακη εκδοση.

Οποτε οσοι πιστοι με PS4 θα το κατεβασουν και θα το παιξουν χωρις φοβο και παθος..

 

Το GT7 θα βγει αποκλειστικα για PS4 μεσα στο 2015..

 

Οπλιστε τις Logitech τιμονιερες σας, καντε ρυθμισεις στο αυτοκινητο και παμε να γραψουμε ιστορια στην πρασινη κολαση του Nürburgring

Για να μη σας κοροιδευουν τα παιδακια που καθονται σε υπολογιστες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν εβγαινε απέναντί από το  Forza θα πηγαινε άκλαυτο 

http://www.youtube.com/watch?v=iwHb9g1NX2o

Για το xbox one δεν ειναι αυτο ?

το gt6 εναι για το PS3 οχι για το 4.

Πριν trollaris κανε ενα search.

 

 

Tο GT και το forza ειναι για παιδακια ,οποιος θελει σοβαρο εξομοιωτη ας ασχοληθει με live for speed η rfactor.

Μάλιστα.. νομίζω το γα**ς τελείως.

Δεν είναι NFS το GT, και στην τελική όλα είναι παιχνίδια.

έχω δοκιμάσει ότι racing game υπάρχει και όλα χάνουν κάπου.

αν έχεις παίξει το GT χωρίς τα βοηθήματα δεν το λες arcade σε καμία περίπτωση.

ίσως χάνει όπως λες λίγο στο μοντέλο φυσικής από το  LFS η το rFactor αλλα αυτό δεν το κάνει arcade , και  προσφέρει πολλά περισσότερα σε αυτοκίνητα και πίστες.

 

 

να και ενας που ξερει τι εστι simulation.

 

προφανως σε πολλους μετραει το wow factor για να αγορασουν εναν εξομοιωτη αυτοκινητου σε μορφη παιχνιδιου.

 

οι γνησιοι petrolheads δεν παιζουν με gamepad και 1080p antialiasing 16X και δενξερω τι αλλο. Παιρνουν μια g25 g27 , και εξασκουν τις οδηγικες τους ικανοτητες σε εξομοιωτες που προσομοιωνεται σωστα η φυσικη. Οτιδηποτε αλλο ειναι για μενα τυπου arcade.

 

Αναγνωριζω παντως οτι οταν ειχα παιξει gt5 με την g25 ειχα πολυ καλη αισθηση οδηγησης, που πλησιαζε πολυ το live for speed. Το forza 6 οπως το ειδα στο βιντεο ειναι τουλαχιστον arcade στο χειρισμο. Κεντρομηχανο αμαξι να του φευγει με κωλο στη στροφη και νατο  μαζευει τοσο ευκολα δεν ισχυει στην πραγματικοτητα.

φίλε μου g25 έχω και εγώ, το αν το PC μου σηκώνει και 4κ ανάλυση δεν αλλάζει σε κάτι το gameplay.

more is better, όσο για τα κονσολαδικα games νομίζω τρέχουν σε 720p χωρίς πολλά πολλά φίλτρα.

αν οδηγείς καταλαβαίνεις ότι όλα είναι παιχνίδια και η " σωστή προσομοίωση  φυσικής " δεν υφίσταται σε κανένα παιχνίδι.

Στην τελική συγκρίνουμε παιχνίδι κονσόλας με παιχνίδι ΠιΣι, τα LFS k rFactor δεν έχουν αντίπαλο στα ΠιΣι όπως και το GT5 k Forza σε PS3 kai Xbox αντίστοιχα, αν και στο ΠιΣι έχεις περισσότερες επιλογές GTR series k  iRacing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προ-τσίμπησα και εγώ -επιτέλους- το GT6 SE, και περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι να το κατεβάσω και να το τρέξω για πρώτη φορά...ένα παιχνίδι το χρόνο αγοράζω, might as well be the best ;)

 

Και δεν ξέρω πόσοι το ξέρατε, εγώ σήμερα το έμαθα ότι μπορείς πλέον να πληρώνεις στο Store και μέσω Paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...