Προς το περιεχόμενο

Το Skype θα συγχρονίζει (επιτέλους) τους γραπτούς διαλόγους μεταξύ των συσκευών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς, όμως, καμία από τις εναλλακτικές λύσεις δεν έχει την ποιότητα εικόνας και ήχου του skype. Ειδικά το oovoo. Άσε που σε εταιρικό περιβάλλον, κανείς δεν χρησιμοποιεί τα υπόλοιπα, έχοντας καθιερώσει το skype. Άρα, αναγκαστικά παίζουμε μ' αυτό. Έστω και με τον client για linux στη δική μου περίπτωση, ο οποίος έχει χειρότερη ποιότητα σε σχέση με αυτόν των win.

Συμφωνώ μαζί σου. (Κατά την γνώμη μου πάντως την καλύτερη ποιότητα την έχει το FaceTime)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι όμως και το μοναδικό πρόβλημα που έχει το Skype.

όπως ανέφεραν και χρήστες παραπάνω υπάρχει πρόβλημα με τις βιντεοκλήσεις

ακόμα υπάρχει πρόβλημα πιστεύω με τον συγχρονισμό των επαφών από το windows live

ενώ έχουν καταργήσει την εφαρμογή δεν σου δίνεται η  δυνατότητα ακόμα να βρίσκεις

φίλους μέσω της αναζήτησης του Skype κάτι που έπρεπε να σκεφτούν πριν το αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου. (Κατά την γνώμη μου πάντως την καλύτερη ποιότητα την έχει το FaceTime)

 

 

το οποίο ειναι apple devices only =  άχρηστη γα τους περισσότερους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποίο ειναι apple devices only =  άχρηστη γα τους περισσότερους

Σωστά, έχεις δίκιο. Απλά εγώ είμαι τυχερός γιατί μένω Αμερική και εδώ το 99% των επαφών μου ανήκουν στο οικοσύστημα της Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, έχεις δίκιο. Απλά εγώ είμαι τυχερός γιατί μένω Αμερική και εδώ το 99% των επαφών μου ανήκουν στο οικοσύστημα της Apple.

Και πως να μην είναι σχεδόν όλοι στο οικοσύστημα της Apple αφού πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις και πάρα πολλά για να δουλεύουν όλα ρολόι.. ενώ στα skype, hangouts, κτλ και ειδικά σε αυτά που τρέχουν σε pc συνέχεια βγάζουν προβλήματα..

 

Προσωπικά έχω και το skype στο iPhone αλλά κυρίως για διακόσμηση αφού μου αρέσει το εικονίδιο... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλου ρε, επιτέλους.

 

Κάθε φορά που συνδεόμαστε από το smartphone κολλάει μέχρι να κατεβάσει συνομιλίες.

 

Έπρεπε ήδη να το είχαν κάνει.

 

Άντε

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως να μην είναι σχεδόν όλοι στο οικοσύστημα της Apple αφού πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις και πάρα πολλά για να δουλεύουν όλα ρολόι.. ενώ στα skype, hangouts, κτλ και ειδικά σε αυτά που τρέχουν σε pc συνέχεια βγάζουν προβλήματα..

 

Προσωπικά έχω και το skype στο iPhone αλλά κυρίως για διακόσμηση αφού μου αρέσει το εικονίδιο... ;)

Κανε μια βολτα και πες μας ποσο ρολόι δουλευουν ολα?

http://www.insomnia.gr/forum/45-apple-hardware/

 

Γιατι καταντήσατε σπαστικα κουραστηκοι,με τα μηλο-ρολογια σας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είμαι μόνο στο skype αλλά σε όλες τι εφαρμογές metro μετά από 5 sec γίνονται ανενεργές για να μην καταναλώνουν επεξεργαστική ισχύ κτλπ.

 

Και στην ουσία βλέπεις το μήνυμα όταν μπεις πάλι στην εφαρμογή δηλ ελαστιχοποιημένο = κλειστό μπορείς να το λύσεις αυτό το πρόβλημα αν το έχεις ανοιχτό στην άκρη τις οθόνης split screen νομίζω λέγετε 

Εγώ δε μιλάω καν για το hibernation των εφαρμογών. Μιλάω για κανονική λειτουργία του metro skype...Να είσαι full screen και πάλι να 'χεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μιλάω καν για το hibernation των εφαρμογών. Μιλάω για κανονική λειτουργία του metro skype...Να είσαι full screen και πάλι να 'χεις πρόβλημα.

Μη το ζοριζεις πολυ το θεμα.Το Skype στο metro ui,ειναι γενικα προβληματικο και απ'οτι βλεπω θα αργησει να δουλεψει οπως πρέπει!

Πραγματικα λυπαμαι αυτους που εχουν tablets με windows RT!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κοιταξουν να φτιαξουν τα προβληματα με τις βιντεοκλησεις. Οποιος βαζει skype τον ενδιαφερουν πρωτα οι βιντεοκλησεις. 

 

Σε πολλα smartphones μετα την αναβαθμιση δεν παιζει ο ηχος, ενω -αν ειναι δυνατον- στο καινουριο nexus 7 στη βιντεοκληση ζουμαρει την καμερα καθιστωντας τη βιντεοκληση δυσχρηστη-αχρηστη

 

Άμα θες βιντεοκλήσεις καλής ποιότητας και ταχύτητας βάζεις το WeChat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σε local account ή σε ms account?

Γιατι αν θυμάμαι καλα οταν εισαι σε ms account δέχεσαι κανονικα τα μηνύματα,ακομη κι αν ειναι κλειστη η εφαρμογη!

local ίσος να είναι αυτό το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

local ίσος να είναι αυτό το πρόβλημα

Στο local ειναι deactivated ολοι οι live συγχρονισμοι!

Και γω σε local ειμαι,αλλα δε θελω ετσι κι'αλλιως να ειναι συγχρονισμενα ολα!

Θελω μονο να συγχρονιζονται μονο οταν μπαινω στην εφαρμογή!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...