Προς το περιεχόμενο

Κοινοχρηστο cdrw , εκτυπωτης ,scaner κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει ενα μικρο ασυρματο δικτυακι αναμεσα στο Desktop και στο φορητο.Πρακτικα γινεται να γινει κοινη χρηση των περιφερειακων οπως αυτα που γραφω??? Ευχαριστω. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon:

Gia to cd-rw den nomizo pos xreiazetai na to moiraseis, mporeis na metafereis ta arxeia sto pc me to cd-rw kai na ta grapseis, estw kai me remote desktop, min metafereis arxeia mesw tou dyktiou kai ta grafeis tautoxrona.

 

Gia ton ekypwth mporeis apo ton pinaka elegxou na kaneis dexi klik ston ektypwth pou theleis na moiraseis, na pas sthn kartela sharing kai na grapseis to onoma pou tha fainetai o ektypwths. sto allo pc apla tha kaneis egkatastsi ektypwth dyktioy

 

Gia to scanner den exw idea :D

 

Auta, gia oti allo xreiasteis edw eimaste

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Για το cdrw ομως που ρωταω θελω να παρω σε cd ghost το Laptop και το αρχειο image που θα δημιουργηθει δεν θα χωραει σε ενα cd.Αν λοιπον παρω το ghost image στο laptop και το μεταφερω στο desktop δεν θα χωραει σε cd.Καπου εχω διαβασει οτι το ghost image μπορουμε νε το "σπασουμε" σε κομματια που χωρανε σε cd κατα την δημιουργια του αλλα δεν θυμαμαι που το διαβασα. :?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalispera.

File Gianni poso sou stoixise to asyrmato diktyaki?

8elw na kanw kai egw ena...gia na moirazw koines ektypwseis kai internet...

 

Το εκανα με δυο ασυρματες καρτες μια usb στο desktop και μια PCMSA (καπως ετσι την λενε...) στο Laptop και τις πηρα 135 ευρω απο cosmodata στην Στουρναρη....Εμβελεια καπου 15 μετρα δινουν. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To setup einai eukolo? Exeis dokimasei se megalyteri apostasi?

 

H αληθεια ειναι οτι δυσκολευτηκα στο stup.Με βοηθησε πολυ ενας φιλος insomniac.Ευτυχως...Δεν εχω δοκιμασει σε μεγαλυτερη αποσταση..... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον εκτυπωτή όπως είπαν, μέσα από τους εκτυπωτές, κάνεις κοινή χρήση.

Για το scanner είναι ελάστιχα αυτά που υποστηρίζουν κοινή χρήση και θυμάμαι ένα δύο παλιά της HP.

Για το CD-RW μέχρι τώρα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται, εκτός κι αν τα XP έχουν τίποτα κουφό που ακόμα δεν το έχω μάθει.

 

(Η κάρτα λέγεται PCMCIA)

Όσο για τα ασύρματα δίκτυα αν είναι μόνο για 2 PC τότε δεν στοιχίζει ακριβά.

Αν πάμε για 3 και πάνω θέλουμε Access point και ανεβαίνει το κόστος.

Είναι καλή λύση, αρκεί στο χώρο να μην υπάρχουν πολά ηλεκτρομαγνητικά κύμματα.

Και το τελευταίο που πρέπει να προσεχθεί είναι το θέμα της ασφάλειας.

 

Αν κάποιος έχει ασύρματο δίκτυο πρέπει να προσέξει πολύ τις ρυθμίσεις ασφαλείας διότι με σχεδόν εύκολο τρόπο μπορεί κάποιος να συνδεθεί στο ασύρματο, (μόνο αν υπάρχει access point) και να μπεί σαν κύριος σο δίκτυο αν έχουμε αφήσει ανοικτές πόρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...