Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Round, το πρώτο smartphone της Samsung με καμπύλη οθόνη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung λογικα προσπαθει να φτιαξει νεες κατηγοριες smartphone.

Οπως εκανε με το Note,οπως εκανε με το mega,τωρα και με αυτο.Βεβαια για την ωρα μονο το note πετυχε αλλα δειχνει να ψαχνεται.

Νταξει στο μελλον ισως βγαλει κατι καλυτερο απο αυτο το πατατακι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυσεις "υψηλου" επιπεδου οχι μακακιες τωρα..Πονεσε το κεφαλι μου..

Κοιτα να δεις που η μονη τσεπη που εχεις ειναι η κωλοτσεπη τελικα. Και αν το ξεχασεις και κατσεις τοσο βολικη που ειναι η κωλοτσεπη και μαλακας εγω να ξεχασω ενα κινητο 5.7i ιντσων πριν κατσω λες και ειναι αμελητεα ποσοτητα και δεν το νιωθω; Και αν στο κλεψουν; Και αν πεσει; Και αν σου βαλουν χερι; Ou lala.. Ξαφνικα κανεις δεν βαζει το τηλεφωνο στην τσεπη προς χαριν παραδειγματος τωρα..Ποσο μαλλον στην μπροστιν.. Ωωω σταματα.. Τι λεεες;; Εισαι σοβαρος:;; Τεσπα το κουφιο και να το βαρας..Ειπαμε το κυρτο δεν εχει νοημα για εμας. Αρα για κανενα..
Επισης αν πεσει με την οθονη το κινητο δεν εχει λιγοτερες πιθανοτητες να σπασει η  οθονη. Ουτε εμενα μου αρεσει αλλα για τα γουστα των αλλων περι ορεξεως..

Ειπαμε market diversification και ανοιγμα σε νεες αγορες. Google it δεν ειναι τοσο δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρτη οθονη εχει περισσοτερες πιθανοτητες να σπασει γιατι εχει λιγοτερες πιθανοτητες να προσγειωθει με ολη την επιφανεια, και περισοτερες με καποια αιχμη.

Στην μπροστινη σου τσεπη για να βολεψει, πρεπει να ειναι καθετα το κινητο και να αγκαλιαζει το ποδι.
Αν σου κατσει οριζοντια ειναι χειροτερα

Αν δεν εχεις ξεχασει κινητο σε κωλοτσεπη και να εχεις κατσει, εισαι η φαινομενο, η ατσεπος.

Αλλα μην αφηνεις την λογικη να μπαινει στη μεση.
Μαλακιες. Τζαμπα κουραση.
αφου ειπαμε Market Diversification.

Και αν πονεσε το κεφαλι σου διαβαζοντας σε φορουμ τεχνολογιας.....

...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιθανότητες να πέσει με κάποια γωνία/αιχμή είναι ίδιες ακριβώς δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Αν αντιθέτως πέσει με όλη την οθόνη λόγω κυρτότητας έχει πολύ λιγότερες πιθανότητες να πάθει ζημιά. Εξαρτάται πάντα και από το πόσο καλά μπορεί ο σκελετός να απορροφήσει κραδασμό και που θα πέσει.. Πάντως είναι προσον

η κυρτοτητα γενικότερα σε αυτό το θέμα..

Οριζόντια 5.7 ίντσες κινητό; πάμε παρακάτω..

Κινητό μπορεί να ξεχάσεις τσέπη.Κινητό 5.7 ίντσες... Λίγο δύσκολο..

Άσε λοιπόν την λογική κατά μέρος και δεν είμαι εγώ αυτός που προσπαθεί να μειώσει κάτι τόσο σκληρά επειδή δεν του αρέσει. Όταν κάτι δεν μου αρέσει απλά το αγνοώ. Σε φόρουμ τεχνολογικό ή όπου αλλού στη ζωή μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί οι 5,7 ίντσες με πάχος λιγότερο απο εκατοστό και150 γραμμάρια ειναι αδύνατο να το ξεχάσεις....

Οριζόντια σε τσέπη το note2 μου δεν είχε κάτσει. Αλλα πλάγια χιλιάδες φορές.

Η κυριότητα δεν ειναι προσόν σε αυτο το θέμα.

Όσο πιο άκαμπτο ειναι ενα υλικό, τόσο πιο επικίνδυνο ειναι να σπάσει.

Και η καμπύλη στο συγκεκριμένο το κάνει πιο εύκολο στο να σπάσει.

 

Τώρα αν πιστεύεις ότι θέλω να μειώσω (?) ενα κινητό μιας εταιρίας, και όχι να προσπαθήσω να πω τη γνώμη μου σε ενα νήμα που προηγουμένως εχει ακουστεί (γραφτεί), ότι παπαντζα και ανοησία κατεβάσει το μυαλό του καθενός, περί τσέπης και εργονομίας και καινοτομίας...μάλλον τα έχουμε μπερδέψει τα πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να εχει συμφωνώ μαζί σου.

Μόνο να το αγνοήσει κανείς αυτο μπορεί.

Γιατί τουλάχιστον αυτή η εφαρμογή της κυρτης οθόνης ειναι ανούσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφε το βιομηχανικο πλαστικο ειναι πολυ πιο ανθεκτικο και αντικραδασμικο απο αλλα υλικα..Και το γεγονος οτι βγαινει η πλατη και δεν ειναι απο αλουμινιο ειναι στα συν. Φευγει ενεργεια εκλυεται στην πτωση, δεν ειναι ενα σωμα ολο σαν καποια κινητα.. Εκει ειναι το προβλημα εντονοτερο. Εδω ομως μιλαμε αν πεσει επιπεδα με την οθονη οτι εχεις πιθανοτητες να γλυτωνεις αν ειναι επιπεδη και η επιφανεια πτωσης. Παντα θα υπαρχουν τροποι να πεσει ενα κινητο χωρις θηκη και να παθει ζημια το ζητημα ειναι να ελαχιστοποιεις τον κινδυνο.
Και καλα κανεις και το συζητας και το προβλημα δεν ειναι εκει ουτε στο οτι δεν πιστευω την καλη σου προθεση, το προβλημα μου ειναι ολη αυτη η αρνητικοτητα και το συνεχες bashing απο μερικους. Εχει διαφορα το λεω την αποψη μου, κανω την πλακα μου απο το την εκφραζω με biased τροπο. Εχω ενα θεμα με αυτα.. Κακως βεβαια, γιατι παντα γινονταν στα fora και παντα θα γινονται αλλα ενιοτε παρουσιαζω εποχιακες αλλεργιες.. ;)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα στο μελλον οι επιπεδες οθονες θα πεθανουν!Αν λοιπον αυτο ειναι το ξεκινημα μιας αλλης αρχης,καθολου κακο.

Οσο τα ματια μας παραμενουν στην ιδια θεση στο κεφαλι μας, οι οθονες θα παραμεινουν επιπεδες.

Αμα εσυ βγαλεις ματια και πισω απο το κεφαλι, να παραγγειλεις οθονη καπελο να τα βλεπεις και 3D.

 

Οσον αφορα την ¨νεα αρχη¨ που περιμενεις απο τους κορεατες, ψαξε στο youtube για την παρουσιαση του πρωτου iphone το 2007 να καταλαβεις τι σημαινει νεα αρχη, και αν εχει καμια σχεση με αυτο που βλεπουμε σημερα απο τις εταιριες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο τα ματια μας παραμενουν στην ιδια θεση στο κεφαλι μας, οι οθονες θα παραμεινουν επιπεδες.

Αμα εσυ βγαλεις ματια και πισω απο το κεφαλι, να παραγγειλεις οθονη καπελο να τα βλεπεις και 3D.

Οσον αφορα την ¨νεα αρχη¨ που περιμενεις απο τους κορεατες, ψαξε στο youtube για την παρουσιαση του πρωτου iphone το 2007 να καταλαβεις τι σημαινει νεα αρχη, και αν εχει καμια σχεση με αυτο που βλεπουμε σημερα απο τις εταιριες

Η καινουρια αρχη που παρουσιασε το 2007,ηταν σχεδόν άχρηστη μεχρι και το 2009,οποτα μην ενθουσιαζεσαι αδικα!

Σε 2 χρονια θα τριβεις τα ματια σου τι θα μπορει να μας προσφερει αυτη η νεα τεχνολογια απο τους κορεατες και οχι μονο!

Αυτο ειναι πραγματικο invention!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινοτομια θα ηταν αν βγαζαν κινητο χωρις πλαισιο μονο οθονη δηλαδη.

η αν βγαζαν κινητο που διπλωνει στη μεση σαν startac και ειχε μια ενιαια οθονη που διπλωνε...

Το startac ηταν οντως θεμα στην εποχη του, παιζει να ειχα και τις 3 εκδοσεις που ειχαν βγει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...