Προς το περιεχόμενο

Εγκαταλείπει τις τηλεοράσεις plasma η Panasonic


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μαχη Plasma vs LCD εχει κριθει προ πολλου δυστυχως και παροτι κι εγω ειμαι ενας ευχαριστημενος κατοχος plasma,

 

η αδυναμια κατασκευης τους κατω απο 40 ιντσες ηταν ενα θεμα που περιοριζε σημαντικα τα κερδη,  οι lcd ενω ειχαν προβλημα με το μαυρο παντα ειχαν πολυ περισσοτερα καλουδια πολυ περισσοτερες ρυθμισεις, συνδεσεις, settings, και ηταν σα τη φυσικη συνεχεια ενα pc monitor, με αποκορυφωμα το γεγονος οτι ελαχιστες   plasma ενσωματωσαν τεχνολογια smart tv 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Οι τελευταίες plasma μια χαρά smart tv έχει όπως και η δικιά μου η samsung plasma. Κακά τα ψέματα αυτά τα panel φτιάχτηκαν καθαρά για σινεφιλ και για να ευχαριστηθείς μια ταινία. 

Δεν είναι για στατικές εικόνες και βάρβαρη μεταχίρηση. Τα ακριβά και ποιοτικά πράγματα γενικά θέλουν την προσοχή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο οι lcd μεγαλώνουν και φτηναίνουν οι Plasma χάνουν το λόγο ύπαρξης τους. Έχουν ακόμα το πλεονέκτημα τιμής αλλά σε πολύ μεγάλα μεγέθη που δεν πουλάνε και τόσο. Και στα μικρότερα έχουν εξαφανιστεί γιατί δε συγκρίνονται με lcd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περσινα χριστουγεννα εκανα μαγκα τον αδερφο μου και τον εψησα να παρει που υπηρχε σε προσφορα την UT50 στα 599 τετοιο εργαλειο δεν εχω ξαναδει...απειρο λιωσιμο σε ταινιες-ps3 games.
οσο για burn in απολυτως τιποτα...το παραμικρο.
αν κ μας ειπαν να την στρωσουμε δεν ειχαμε θεμα.
μακαρι να πεσουνε οι τιμες μπας κ αξιωθω κ χτυπησω κανα 60 inch πλαζμαααα...pure black all the way!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω τώρα μια ερώτηση. Είμαι κι εγώ κάτοχος μιας Panasonic Plasma τηλεόρασης. Tην είχαμε αγοράσει το Γενάρη του 12 και είχε 2 χρόνια εγγύηση. Είχαμε πληρώσει όμως 100€ παραπάνω για να επεκτείνουμε την εγγύηση στα 5 χρόνια. Αν χτύπα ξύλο, ντούκου ντούκου, πάθει κάτι π.χ στο 4 χρόνο τι θα γίνει ;

 

Δε πρόκειται να πάθει το παραμικρό;

 

Απλά ότι είναι σε καλή τιμή και "καλό" βυθίζεται στον οχετό του κέρδους. Όλα τα άλλα είναι κουραφέξαλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περσινα χριστουγεννα εκανα μαγκα τον αδερφο μου και τον εψησα να παρει που υπηρχε σε προσφορα την UT50 στα 599 τετοιο εργαλειο δεν εχω ξαναδει...απειρο λιωσιμο σε ταινιες-ps3 games.

οσο για burn in απολυτως τιποτα...το παραμικρο.

αν κ μας ειπαν να την στρωσουμε δεν ειχαμε θεμα.

μακαρι να πεσουνε οι τιμες μπας κ αξιωθω κ χτυπησω κανα 60 inch πλαζμαααα...pure black all the way!!!

 

Δεν υπήρχε αυτή η τηλεόραση σε αυτή την τιμή. Την έχω και ακόμη μου πέφτουν τα σαγόνια όταν βάζω FullHD

 

Δεν ξέρω για ποιες LCD μιλάς αλλά η ίδια η Panasonic βγάζει ips LCD με κορυφαίες γωνιές θέασης και καλύτερο χρώματα από την plasma. Φυσικά το plasma έχει καλύτερο μαύρο αλλά σαφώς χειρότερη φωτεινότητα. Το plasma ειναι κυρίως για games και ταινίες.

 

 

Ότι να΄ναι όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρχε αυτή η τηλεόραση σε αυτή την τιμή. Την έχω και ακόμη μου πέφτουν τα σαγόνια όταν βάζω FullHD

 

 

 

Ότι να΄ναι όμως;

Τι εννοείς; Ότι η LCD Panasonic δεν έχει κορυφαίες γωνιες και χρώματα η ότι η plasma έχει χειρότερη φωτεινότητα με καλύτερο μαυρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...