Προς το περιεχόμενο

LINUXάριοι HEEEEEEEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!


fkkso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mad.gif mad.gif Από καιρό είχα σκοπό να εγκαταστήσω LINUX για να δω τι είναι... Και έτσι σήμερα το πρωί (μια και πήγαμε εκδρομή) την κοπάνισα από το σχολείο και ήρθα home για να εγκαταστήσω το Corel Linux, που υποτίθεται πως είναι το πιο φιλικό προς τον ασχετο χρήστη, το πιο εύκολο κλπ κλπ... Έγινε λοιπόν η εγκατάσταση κανονικά. Μόλις το ξεκίνησα άρχισα να το φέρνω στα μέτρα μου (όπως και στα Windows) εγκαθιστώντας Ελληνικά και αλλάζοντας ανάλυση στην οθόνη. H default ανάλυση ήταν 1024x768 με 256 colors και 65Hz (πράγμα πολύ κουραστικό για τα μάτια). Έτσι άλλαξα την ανάλυση σε 800x600 με 65000 χρώματα (κάπως έτσι ήταν ο αριθμός) και 80Hz (η οθόνη μου σηκώνει μέχρι 90 αλλά είπα να μην το παρακάνω από την πρώτη μέρα). Έκανα την επανεκκίνηση που ζήτησε (με Ctrl + Alt + bckspc - αν θυμάμαι καλά) και περίμενα να κάνει reboot. Ε λοιπόν, από τότε Linux Desktop δεν ξανάδα. Μου βγάζει κάτι κάθετες γραμμάς ασπρόμαυρες και τίποτε άλλο. <
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File tha sou pw apla thn gnwmh mou...<BR>Egw tha sou elega na pareis to mandrake to 7.1 pou to dinoun mexri kai kati periodika tsampa...(kai to 7.0 pou edine to RAM kai ta alla periodika an exeis idio einai) kai exei kai wreo progy gia arxarious na xwrizeis to sklhro....<BR>Twra analysh egw vazw panta 800x600 kai 32bit xrwmata...(den eixa pote prob) <BR>Kata thn gnwmh mou einai pio easy to mandrake gia arxarious! Elpizw na se helparisa ligo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...