Προς το περιεχόμενο

Οι δυνατότητες του friends app στο Xbox One (video)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft μας δίνει μια πρώτη γεύση από το dashboard του Xbox One, παρουσιάζοντάς μας τις δυνατότητες της πλατφόρμας όσον αφορά την αλληλεπίδραση με τους φίλους του κατόχου της επερχόμενης κονσόλας.Έτσι δίνεται η δυνατότητα πρόσβασης στη λίστα με τους φίλους, ενώ ο χρήστης μπορεί να προσθέσει μέχρι και 1000 φίλους στο λογαριασμό του. Για όσους έχουν το Xbox 360 η λίστα με τους φίλους περνάει αυτόματα στη νέα κονσόλα, με μια επιπλέον επιλογή, αυτή του follow χωρίς να χρειάζεται κάποιος να γίνει φίλος με άλλο μέλος. Η εταιρεία διαχωρίζει τις ρυθμίσεις απορρήτου μεταξύ φίλων και followers αφήνοντας στο χρήστη την επιλογή του περιεχομένου που θα διαμοιράζεται με την κάθε κατηγορία επαφών.

 

Εάν δύο χρήστες ακολουθούν ο ένας τον άλλο, θα μπορούν να δουν δεδομένα μεταξύ τους όπως για παράδειγμα το online status, τα επιτεύγματα αλλά και τη δραστηριότητα του χρήστη στο Xbox One.Όσον αφορά τους followers, η Microsoft έχει δημιουργήσει μια οθόνη ροής των δεδομένων, με αυτά να παρουσιάζονται με μια μορφή που θυμίζει αρκετά το περιβάλλον του Twitter.

 

Αν και η μεγαλύτερη προσοχή στρέφεται στα νέα κοινωνικά χαρακτηριστικά, αρκετές τροποποιήσεις έχουν γίνει στα επιτεύγματα τα οποία χωρίζονται σε δύο κατηγορίες. Τα κλασσικά επιτεύγματα αλλά και σε προκλήσεις που έχουν να κάνουν με το χρόνο. Η πρώτη κατηγορία τις περισσότερες φορές προϋποθέτει ότι οι χρήστες δουλεύουν ταυτόχρονα, ενώ η δεύτερη περιορίζει τα επιτεύγματα που μπορούν να επιτευχθούν μέσα σε χρονικά πλαίσια.

 

Link.png Site: Major Nelson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρίχες κατσαρές, το gaming status της κονσόλας με νοιάζει.. αυτό το κάνω και στο Pc, δεν χρειάζεται να σκασω 5 κατοστάρικα για να κάνω φίλους στο xbox και να τσατάρω...

Aς μας δείξει κανα παιχνίδι πως δουλευει και τι απόδοση θα παίρνω ως χρήστης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη απεχνανομαι τα μεσα μαζικης δικτυοσης οπως ΦΒ κτλπ δεν προκειτε να με εντυπωσιασει κατι απο αυτα στο χβοχ. Το PS4 ειναι πιο ισοροπημενο και φτιαγμενο γι αυτο που πραγματικα σκοπευει, το GAMING δηλαδη. Τωρα ολα αυτα μπορεις να τα κανεις και με ενα smartphone των 100 ευρω. Αυτα ειναι για καποια παιδαρελια fanboys για να βρουν πατημα οτι ειναι καλη η κονσολα τους. PS4&PC για τα επομενα 3-4 χρονια at least!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλους τους νοιάζει το gaming και το απλό sharing [όχι συνεχές chat tweet και ολόκληρο φακέλωμα για το (φαίνεται και στο βίντεο) τι ακριβώς κάνουν οι φίλοι μου netflix, tv, gaming] και άλλους το modern ui, τα pop avatars, το chatting, Α! ναι! και το NHL.

μέχρι στιγμής το social gaming φαίνεται πολύ αμεσότερο, διασκεδαστικότερο και ουσιαστικότερο (knack, rime, don't starve, contrast κ.α. για όλες τις ηλικίες, γούστα, φύλο κτλ) στο ps4, χωρίς τα premium για multiplayer ή για δανεισμό παιχνιδιών που επιβάλει η m$.

Σε όλα αυτά όταν βάλουμε και το άνοιγμα σε indy developers, που πρώτη με 6 μήνες διαφορά - με την ανακοίνωση της κονσόλας, έκανε η sony, είναι σαν να συγκρίνουμε φύκια με μεταξωτές κορδέλες.

αλλά περι ορέξεως...

ps: μιλώντας για μπάχαλα στο ui...

το κερασάκι είναι τα "The Mindy Project", "Rihanna" σχετικότατα με gamer culture... τα επιπλεόν tiles με έξτρα μουσική και ταινίες (μινιμαλισμός κατα τ'άλλα το metro/modern ui) όσο για το hulu eye-candy που σκίζεστε τα uber-tv fanboyz του one, υπάρχει ήδη στο ps3... 



xbox-one-dashboard.jpg

 

vs

 

playstation_4_ps4_user_interface_2.jpg

 

 

offtopic: και για ας μη ξεχνάμε ποιά απο τις 2 κονσόλες είναι value for money για τα spec της, ενω έχει και καλύτερα spec ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν, εχω Windows Phone + Windows 8, το UI του Xbox είναι παιχνιδακι. Το ξερω χωρις να το εχω. Αυτή είναι η μαγεια του Μετρο.

 

Και εμενα με νοιαζει ΚΑΙ το gaming γιαυτο και προτιμω το XBOX LIVE, ξερεις ποσο πισω είναι το plus ετσι; αν όχι ψαξτο babe, α, και ας ελπιζουμε να μην εχετε χακερς και φετος για κανα μηνα. χαχα

 

επισης σε ειχα για σοβαρο ανθρωπο και μου μιλας για φακέλωμα. εισαι σοβαρος; Ουαου θα ξερει η μαικροσοφτ αν βλέπεις νετφλιξ η όχι και κατι εγινε. το ιδιο γινεται στο στιμ χρονια τωρα ;)

 

Οσο για τα σπεκς φιλε μου, και το ps3 ειχε καλυτερα από το Xbox 360 μονο που ηταν leading console το 360 και όλα φτιαχνωνταν με τις δυναντοτητες του, οποτε ασε τα σπεκς στην ακρη. ;)

Και αν ηθελε καποιος φοβερα γραφικα κλπ θα εμενε στο πισι. Η κονσόλες δεν είναι για αυτά. Εχουν καποια φοβερα γραφικα, και τελειωνει εκει η υποθεση.

 

Α και στις εικονες μου δειχνεις το MyPinns vs το Profile του ps.

 

Δειξε σε παρακαλω πως είναι η κεντρικη οθονη να γελασω λιγο ;)

Τα εχει όλα πεταμενα στην οθονη σαν να είναι android. lol.

 

Αν είναι να κραξεις καντο με κανα καλο επιχειρημα babe.

 

Παρτο χαμπαρι, Xbox = Eminem, PS = Lil Wayne. Do you get it? XD lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη απεχνανομαι τα μεσα μαζικης δικτυοσης οπως ΦΒ κτλπ δεν προκειτε να με εντυπωσιασει κατι απο αυτα στο χβοχ. Το PS4 ειναι πιο ισοροπημενο και φτιαγμενο γι αυτο που πραγματικα σκοπευει, το GAMING δηλαδη. Τωρα ολα αυτα μπορεις να τα κανεις και με ενα smartphone των 100 ευρω. Αυτα ειναι για καποια παιδαρελια fanboys για να βρουν πατημα οτι ειναι καλη η κονσολα τους. PS4&PC για τα επομενα 3-4 χρονια at least!

Sorry αλλα και στις 2 κονσολες το ιδιο πραγμα θα γινεται δεν ειναι οτι το xbox το κανει ποιο εντονα απο το ps4 μην τρεφεται αυταπατες και οι 2 θελουν να μας τα παρουν ποιο χοντρα γιαυτο και γινονται και τα game ποιο social επισης τα social κουμπακια που εχει ειναι για αυτους η ποιο τζαμπα διαφημιση....Τωρα τι ζορια τραβατε μερικοι που εχουν και αυτες τις επιλογες και δεν σε υποχρεωνει κανεις να της χρησιμοποιησεις δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλους τους νοιάζει το gaming και το απλό sharing [όχι συνεχές chat tweet και ολόκληρο φακέλωμα για το (φαίνεται και στο βίντεο) τι ακριβώς κάνουν οι φίλοι μου netflix, tv, gaming] και άλλους το modern ui, τα pop avatars, το chatting, Α! ναι! και το NHL.

 

μέχρι στιγμής το social gaming φαίνεται πολύ αμεσότερο, διασκεδαστικότερο και ουσιαστικότερο (knack, rime, don't starve, contrast κ.α. για όλες τις ηλικίες, γούστα, φύλο κτλ) στο ps4, χωρίς τα premium για multiplayer ή για δανεισμό παιχνιδιών που επιβάλει η m$.

 

Σε όλα αυτά όταν βάλουμε και το άνοιγμα σε indy developers, που πρώτη με 6 μήνες διαφορά - με την ανακοίνωση της κονσόλας, έκανε η sony, είναι σαν να συγκρίνουμε φύκια με μεταξωτές κορδέλες.

 

αλλά περι ορέξεως...

 

ps: μιλώντας για μπάχαλα στο ui...

 

 

το κερασάκι είναι τα "The Mindy Project", "Rihanna" σχετικότατα με gamer culture... τα επιπλεόν tiles με έξτρα μουσική και ταινίες (μινιμαλισμός κατα τ'άλλα το metro/modern ui) όσο για το hulu eye-candy που σκίζεστε τα uber-tv fanboyz του one, υπάρχει ήδη στο ps3... 

 

 

xbox-one-dashboard.jpg

 

vs

 

playstation_4_ps4_user_interface_2.jpg

 

 

offtopic: και για ας μη ξεχνάμε ποιά απο τις 2 κονσόλες είναι value for money για τα spec της, ενω έχει και καλύτερα spec ;)

Αν το παρουμε απο την μερια του fan boy και μονο εχεις δικιο για τα αλλα fanboy του ps4 αλλα μονο εκει γιατι δεν ξερω αν ειδες τι αλλαγες εχουν γινει και το ποσο ιδια ειναι και στις 2 κονσολες ψαξτο λιγο δεν θα στεναχωρηθει η sony...Επισης προτιμω το κινεκτ απο το να με υποχρεωσει μια μερα η σονυ για να παιξω σωστα τα παιχνιδια της να αγορασω εξτρα μια καμερα γιατι μου το επιβαλλει με υπουλο τροπο ενω στο xbox στο ξεκαθαριζει με το κινεκτ παρτο και παιξε μαζι του αφου ετσι και αλλιως θα γραψω τα παιχνιδια για να το χρησιμοποιεις...

Επισης να ξεκαθαρισουμε τι σημαινει φακελωμα το να βλεπει καποιος απο τους "friends" οτι εσυ βλεπεις netflix δεν ειναι φακελωμα ειναι το φακελωμα οπως το εχεις στο μυαλο σου που δεν ξερεις τι ειναι το πραγματικο φακελωμα...Φακελωμα σε μια κονσολα θα ηταν οταν την ανοιγεις για πρωτη φορα να σου ζηταγε να σκαναρει την ταυτοτητα σου και να σου επετρεπε αν εισαι ικανος να παιξεις το ταδε παιχνιδι και αναλογα με τον μισθο σου η αν εισαι ανεργος να σου επετρεπε να παρεις gold η να πληρωσεις για ενα game.....Οταν φυσικα εχεις και ενα facebook και google acc δεν μπορεις να μιλας για φακελωμα στο xbox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ενω στο xbox στο ξεκαθαριζει με το κινεκτ παρτο και παιξε μαζι του αφου ετσι και αλλιως θα γραψω τα παιχνιδια για να το χρησιμοποιεις...

 

Καλα τα λες αλλα ελα που δεν το χρησιμοποιει...βλεπεις εσυ κανενα παιχνιδι να το χρησιμοποιει σωστα?Το ryse μεχρι πριν απο λιγο καιρο ηταν kinect game,αφου ειναι τοσο καλο γιατι το αλλαξαν αυτο?

 

Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι το ui,μου αρεσει που μοιαζει στα windows 8 που οτι και να λενε εγω δεν εχω κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν, εχω Windows Phone + Windows 8, το UI του Xbox είναι παιχνιδακι. Το ξερω χωρις να το εχω. Αυτή είναι η μαγεια του Μετρο.

 

Και εμενα με νοιαζει ΚΑΙ το gaming γιαυτο και προτιμω το XBOX LIVE, ξερεις ποσο πισω είναι το plus ετσι; αν όχι ψαξτο babe, α, και ας ελπιζουμε να μην εχετε χακερς και φετος για κανα μηνα. χαχα

 

επισης σε ειχα για σοβαρο ανθρωπο και μου μιλας για φακέλωμα. εισαι σοβαρος; Ουαου θα ξερει η μαικροσοφτ αν βλέπεις νετφλιξ η όχι και κατι εγινε. το ιδιο γινεται στο στιμ χρονια τωρα ;)

 

Οσο για τα σπεκς φιλε μου, και το ps3 ειχε καλυτερα από το Xbox 360 μονο που ηταν leading console το 360 και όλα φτιαχνωνταν με τις δυναντοτητες του, οποτε ασε τα σπεκς στην ακρη. ;)

Και αν ηθελε καποιος φοβερα γραφικα κλπ θα εμενε στο πισι. Η κονσόλες δεν είναι για αυτά. Εχουν καποια φοβερα γραφικα, και τελειωνει εκει η υποθεση.

 

Α και στις εικονες μου δειχνεις το MyPinns vs το Profile του ps.

 

Δειξε σε παρακαλω πως είναι η κεντρικη οθονη να γελασω λιγο ;)

Τα εχει όλα πεταμενα στην οθονη σαν να είναι android. lol.

 

Αν είναι να κραξεις καντο με κανα καλο επιχειρημα babe.

 

Παρτο χαμπαρι, Xbox = Eminem, PS = Lil Wayne. Do you get it? XD lol

δεν το παρουσίασα ως φακέλωμα απο τη m$, εσύ το παρερμήνευσες έτσι. Είπα (ειρωνικά και όχι αναρχοκομουνιστικά/λιακοπουλικά που το παρουσιάζεις) οτι δεν με ενδιαφέρει στη κονσόλα που έχω για games να παρακολουθώ άσχετα social, media reports.

 

Για το hacking έχεις δίκιο κανείς δεν είναι τέλειος και φυσικά δε ξέρεις τι σε περιμένει, ειδικά αν έχεις μεγάλη -και πρόσφατη- ιστορία. Θα μπορούσα να στο γυρίσω στα rrod, αλλά θα γινόμουν χειρότερο φανμπόυ απ'οτι είμαι :D η απάντηση που σου έδωσα πιστεύω ήταν ανάλογη του ύφους (και με αντικειμενική, όχι αισθητική επιχειρηματολογία) που απάντησες στον VagelisDer, λες και σου έθιξε το σπίτι ή το έργο σου.

 

Όσο για το θέμα συνήθειας μεταξύ του ui win8 και xbox, τι να πω, αν αυτό είναι κριτήριο για να πάρεις κονσόλα, και σου χαλάει το gameplay, απλά γελάω, αλλά ειλικρινά σέβομαι την ιδιοτροπία του καθενός.

 

Για τα specs/γραφικά πάλι έχεις δίκιο, αν και όχι στον υπερβολικό βαθμό που το παρουσιάζεις, επίσης δε με απασχολεί ps3/360, δεν θέλω να αγοράσω κάποιο απο αυτά. Το προφανές δίλημα είναι ps4/one, όχι αν οι μετοχές της sony/m$ μακροπρόθεσμα είχαν απόδοση (μόνο με αυτό το σκοπό έχει νόημα αυτό που έγραψες).

 

Αλλά μιας και το πήγες εκεί, μη ξεχνάς οτι τα γραφικά εξαρτώνται απο το πόσο καλό devkit έχει η κάθε εταιρεία και την εμπειρία των στούντιο (360->x86, ps3->cell, νέα και άγνωστη αρχιτεκτονική, άρα μεγαλύτερο learning curve).

 

Πάλι όμως είναι άσχετο γιατί δεν θέλω να αγοράσω 360 ή ps3, πάλι λάθος κατάλαβες. Αλλά και εκεί ακόμα τα προγνωστικά είναι υπέρ ps4, η τωρινή γενιά έχει x86 AMD Jaguar 8core και AMD/ATI gpu, άρα αφού είναι ίδιο το learning curve (του ps4 λόγο της εννοποιημένης ram ίσως είναι λίγο μεγαλύτερο, αλλά λόγο ύπαρξης cuda και opencl τα τελευταία χρόνια τα στούντιο είναι πολύ καλά προετοιμασμένα για heterogenous architectures), το hardware θα παίξει μεγαλύτερο ρόλο.

 

και ναι πάλι έχεις δίκιο στη τελική είναι (αδιάφορα για εμένα) καλύτερο το ui του 360, αλλά πάλι το παρουσιάζεις τραγικά. παρόλα αυτά το θεωρώ γελοίο αυτό να χαλάσει την εμπειρία του gaming. Στο one μπορεί να είναι σημαντικότερο το εύχρηστο ui διότι περισσότερο εστιάζει στο γενικότερο home entertainment, παρόλα αυτά σου έγραψα πιο πάνω τα θέματα για τα δανεικά παιχνίδια και το -παραλίγο- επι χρέωση multiplayer εκ μέρους της ms, που αυτά πραγματικά υποβαθμίζουν το gaming.

 

Τωρα αν θεωρείς οτι και σε αυτό και στο προηγούμενο ποστ δεν έχω γράψει κάνενα αντικειμενικό και σοβαρό επιχείρημα, ενώ η δική σου υποκειμενική, αισθητική και αφηρημένη κριτική είναι σοβαρότερη, το θεωρώ τρολιά και πάω πάσο.

 

Αν το παρουμε απο την μερια του fan boy και μονο εχεις δικιο για τα αλλα fanboy του ps4 αλλα μονο εκει γιατι δεν ξερω αν ειδες τι αλλαγες εχουν γινει και το ποσο ιδια ειναι και στις 2 κονσολες ψαξτο λιγο δεν θα στεναχωρηθει η sony...Επισης προτιμω το κινεκτ απο το να με υποχρεωσει μια μερα η σονυ για να παιξω σωστα τα παιχνιδια της να αγορασω εξτρα μια καμερα γιατι μου το επιβαλλει με υπουλο τροπο ενω στο xbox στο ξεκαθαριζει με το κινεκτ παρτο και παιξε μαζι του αφου ετσι και αλλιως θα γραψω τα παιχνιδια για να το χρησιμοποιεις...

Επισης να ξεκαθαρισουμε τι σημαινει φακελωμα το να βλεπει καποιος απο τους "friends" οτι εσυ βλεπεις netflix δεν ειναι φακελωμα ειναι το φακελωμα οπως το εχεις στο μυαλο σου που δεν ξερεις τι ειναι το πραγματικο φακελωμα...Φακελωμα σε μια κονσολα θα ηταν οταν την ανοιγεις για πρωτη φορα να σου ζηταγε να σκαναρει την ταυτοτητα σου και να σου επετρεπε αν εισαι ικανος να παιξεις το ταδε παιχνιδι και αναλογα με τον μισθο σου η αν εισαι ανεργος να σου επετρεπε να παρεις gold η να πληρωσεις για ενα game.....Οταν φυσικα εχεις και ενα facebook και google acc δεν μπορεις να μιλας για φακελωμα στο xbox...

Για τις φαντασίες σου περι φακελώματος, δες τι έγραψα στον απο πάνω. Εν ολίγης κατάλαβες ότι να'ναι.

 

Για τα games με υποχρεωτική κάμερα, είναι προφανές οτι είναι για αυτούς που ΘΕΛΟΥΝ να παίξουν ανάλογα παιχνίδια και δεν υποχρεώνει κάνενα στούντιο ούτε η sony ούτε η ms να ενσωματώσουν στο gameplay την κάμερα. Κάνεις λάθος ακόμα και για το kinect. Το αγοράζεις υποχρεωτικά αλλά δε το χρησιμοποιούν υποχρεωτικά όλα τα games. Ίσως το μικρόφωνό του.

 

Οπότε καλό είναι να κρατήσεις τις υποθετικές συνωμοσιολογίες σου περί κρυφών χρεώσεων για εσένα μέχρι να έχεις αποδείξεις για αυτά που λες (αν δλδ η sony κάνει υποχρεωτική τη χρήση κάμερας) -> φιλική συμβουλή, ότι θέλει λέει ο καθένας ελεύθερα.

 

Για τις αλλαγές στις κονσόλες μάλλον αναφέρεσαι στα επιπλέον 150mhrz της cpu και στα 53mhrz της gpu. Επειδή μάλλον δεν έχεις ιδέα απο αρχιτεκτονική η/υ, η gddr5 που είναι κοινή για cpu και gpu κάνει τεράστια διαφορά σε σχέση με τα παραπάνω ψίχουλα, σε συνδυασμό με το μειωμένο bottleneck λόγο της άμεσης προσπέλασης σε κοινά τμήματα της ram απο cpu και gpu. Αυτό είναι αντικειμενικό και όχι κάτι που παίζεται.

 

Διάβασε και τα παραπάνω που έγραψα για τη κοινή πλέον αρχιτεκτονική και καταλαβαίνεις πως άσχετα με το τι έγινε στη προηγούμενη γενιά, πλέον είναι ξεκάθαρο ποια κονσόλα θα έχει καλύτερα γραφικά (εκτός και αν τα σκατώσει στο api του dev kit η sony και συγκεκριμένα στις συναρτήσεις για δέσμευση μνήμης μεταξύ cpu και gpu).

Τέλος φίλε μου lepaterious κανείς δε στραβώνει με τα εξτρα του one. Απλά δε δεχόμαστε όσοι γουστάρουμε κυρίως gaming να μας παρουσιάζουν οτι το one είναι καλύτερο επειδή είναι media/content oriented. Απλά η Rihanna και το mtv δεν έχουν σχέση με το gaming για κάποιους. Σεβόμαστε όμως εσάς που τα θέλετε στη τηλεόρασή σας, είναι καλή φάση, αλλά περιτή για εμάς, +100$ και χωρίς πολλά exclusive του ps4 που τα προτιμούμε απο αυτά του one :D

 

Πιστεύουμε (οι ps4 fanboys) οτι το ps4 είναι πιο κοντά στο gaming απο το one. Ειδικά με τα αρχικά σχέδια της ms να χρεώνει ακόμα και το multiplayer και να πρέπει να ξαναγοράσεις δανεισμένο game... (κάτι έλεγες για ύπουλες χρεώσεις ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ειμαι απο κιν λογικά θα απαντησω αργότερα σε ολόκληρο το ποστ. Προς το παρόν σου λέω πως, το live έχει ότι το PS συν κάποια παραπάνω πράγματα (channels για tv κλπ) με τις ίδιες τιμές + τα Xbox rewards, οποτε ειναι και κοντά στο gaming και στα social και το χρησιμοποιείς ΕΣΥ όπως θες. Επίσης μην μιλάτε για γραφικά, γιατι ειναι κονσόλες. Όποιος θέλει γραφικάρες πάει σε πισι πίστεψε με η διάφορα στις τηλεοράσεις μας Xbox vs ps4 στο ίδιο game ειναι ελάχιστες έως ανύπαρκτες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα απεχθάνεσαι ΕΣΥ ναι μείνε με το PC καλύτερα και το μπάχαλο interface του ps.

Καταλαβαινεις ομως οτι ειναι αποψη, που απο οτι φαινεται και εσυ απεχθανεσαι το ps4/pc.

Επειδη εισαι ομως fanboy δεν θα καταλαβεις γιατι ειναι πιο μπροστα το ps4. Το οτι εισαι fanboy μην το σχολιασουμε, φαινεται απο καθε θεμα που απαντας για ps4 ή xbox one.

 

Ontopic: Υπερβολη ολα αυτα τα social. Αν θες να ανεβαζεις βιντεο και αν βλεπεις τι αρεσει στον αλλο, κανε Fb. Ειναι gaming κονσολες και πρεπει να μεινουν εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ειμαι απο κιν λογικά θα απαντησω αργότερα σε ολόκληρο το ποστ. Προς το παρόν σου λέω πως, το live έχει ότι το PS συν κάποια παραπάνω πράγματα (channels για tv κλπ) με τις ίδιες τιμές + τα Xbox rewards, οποτε ειναι και κοντά στο gaming και στα social και το χρησιμοποιείς ΕΣΥ όπως θες. Επίσης μην μιλάτε για γραφικά, γιατι ειναι κονσόλες. Όποιος θέλει γραφικάρες πάει σε πισι πίστεψε με η διάφορα στις τηλεοράσεις μας Xbox vs ps4 στο ίδιο game ειναι ελάχιστες έως ανύπαρκτες :)

 

ρε φίλε οκ αυτά που έγραψες, και σου εξήγησα οτι σέβομαι την αντίθετη άποψη - αλλά θεωρώ καλύτερη την εμπειρία στο ps4 - μη μου λες όμως οτι εγώ μιλάω για γραφικά ενώ εσύ τα ανέφερες 1ος (να σου θυμήσω οτι εγώ 1ος αναφέρθηκα σε specs και value for money, όχι γραφικά) και ως επιχείρημα για την ανωτερώτητα του one...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...