Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή ταμπέλα πόρτας


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Μου πέρασε από το μυαλό ιδέα για μια ηλεκτρονική ταμπέλα πόρτας. Κάτι δηλαδή σαν οθόνη που να βιδώνει στην πόρτα του γραφείου και να εμφανίζει το ωράριο λειτουργίας (εγώ π.χ. έχω οδοντιατρείο). Επίσης να μπορώ να επικοινωνήσω με wifi από το κινητό και να αλλάξω το μήνυμα π.χ. ότι θα αργήσω... προφανώς δεν θέλω να έχει εξειδικευμένο pc για να οδηγεί την οθόνη...

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο στην αγορά; Όσο έψαξα στο google βρήκα μόνο σε sites του εξωτερικού χωρίς τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μου πέρασε από το μυαλό ιδέα για μια ηλεκτρονική ταμπέλα πόρτας. Κάτι δηλαδή σαν οθόνη που να βιδώνει στην πόρτα του γραφείου και να εμφανίζει το ωράριο λειτουργίας (εγώ π.χ. έχω οδοντιατρείο). Επίσης να μπορώ να επικοινωνήσω με wifi από το κινητό και να αλλάξω το μήνυμα π.χ. ότι θα αργήσω... προφανώς δεν θέλω να έχει εξειδικευμένο pc για να οδηγεί την οθόνη...

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο στην αγορά; Όσο έψαξα στο google βρήκα μόνο σε sites του εξωτερικού χωρίς τιμές..

πολυ καλη ιδεα, τελικα τι εκανες  το πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά γίνετε αυτό που λες αλλα δεν είναι έτοιμο off the self προϊόν θα πρέπει να στο κάνει κάποιος κατά παραγγελια είναι custom δουλειά.

 

* πρέπει να βρείς μια "οθόνη" προφανώς κάτι με android.

* πρέπει να το ασφάλισης με κάποιο vandal proof casing

* Mετά έρχεται το θέμα του software για να επιδεικνύει επιγραφές.

* Eπειτα πρέπει να έχει το όλο system remote management. να ρύθμισεις το internet, τα firewall rules, DNS etc etc.

γίνετε αλλα κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...