Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη του Chrome για Windows XP τουλάχιστον έως το 2015


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε περίπου έξι μήνες η Microsoft σταματάει επίσημα την υποστήριξη των Windows XP, όμως αυτό δε σημαίνει ότι οι υπόλοιπες εταιρείες θα σταματήσουν να ενημερώνουν τις εφαρμογές τους.Η Google είναι μία από αυτές, καθώς σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση της γνωστοποίησε πως θα συνεχίζει να προσφέρει και να αναβαθμίζει την Windows XP έκδοση του γνωστού browser Chrome τουλάχιστον μέχρι και τον Απρίλιο του 2015, αφήνοντας ανοιχτό το ενδεχόμενο και για περαιτέρω υποστήριξη. Σύμφωνα με την εταιρεία ο κύριος λόγος είναι ότι μέσω του διαδικτύου είναι πολύ εύκολο οι χρήστες να πέσουν θύμα malware και η χρήση κάποιου αναβαθμισμένου περιηγητή αποτελεί μεγάλη προστασία.

 

Μη ξεχνάμε ότι τα Windows XP παραμένουν το δεύτερο πιο δημοφιλές λειτουργικό σύστημα – με την πρώτη θέση να ανήκει στα Windows 7 – και διατηρεί ένα μεγάλο κοινό, παρά το γεγονός ότι βρίσκεται στην αγορά εδώ περισσότερο από μία δεκαετία.

 

Link.png Site: Chrome Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για τα xp που δεν εχουν IE11 καλο είναι.

 

Το ιδιο καλος ειναι και για τα PC που διαθετουν ΙΕ11, πιστεψε με... Με ονομα Windows8 ομως δεν περιμενα να διαβασω κατι διαφορετικο...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο καλος ειναι και για τα PC που διαθετουν ΙΕ11, πιστεψε με... Με ονομα Windows8 ομως δεν περιμενα να διαβασω κατι διαφορετικο...

Καλά που να δεις τι γράφει στα άλλα posts του.

devilish-98451_640.png?i

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αργήσει να πέσει το ποσοστό των xp, η εμπειρία μου δείχνει πως για να πέσει πρέπει οι εταιρίες να αγοράσουν καινούργιους υπολογιστές που θα σηκώνουν τις μεταγενέστερες εκδώσεις των windows και οι παρατεταμένη παγκόσμια οικονομική λιτότητα σίγουρα θα παρατείνει τη ζωή τους. Τόσο απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν η M$ , στο ίδιο της το παιδί δίνει μέχρι τον IE8 και όχι πιο πάνω, οι ξένες εταιρίες υποστηρίζουν τα ΧΡ με φρέσκες σταθερές και ασφαλείς εκδώσεις. Τι να πω! ΤΟΣΟ πια υπερδιαγαλαξιακης τεχνολογίας ειναι πια ο ΙΕ9 ,ΙΕ10 που δεν μπορει να σηκωθεί στα ΧΡ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν η M$ , στο ίδιο της το παιδί δίνει μέχρι τον IE8 και όχι πιο πάνω, οι ξένες εταιρίες υποστηρίζουν τα ΧΡ με φρέσκες σταθερές και ασφαλείς εκδώσεις. Τι να πω! ΤΟΣΟ πια υπερδιαγαλαξιακης τεχνολογίας ειναι πια ο ΙΕ9 ,ΙΕ10 που δεν μπορει να σηκωθεί στα ΧΡ;

Oσο πιο γρηγορα η MS "σκοτωσει" τα ΧΡ τοσο πιο γρηγορα θα παει ο κοσμος στα 7\8. Λογικο και σωστο το βρισκω για μια εταιρια.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτού του είδους ο εξαναγκασμός είναι λίγο εκβιαστικός, 
Αν θέλεις να πάω στα 7αρια, 8αρια , κάνε σταθερό γρήγορο και φθηνό λειτουργικό να πάω μόνος μου , αλλά όχι να με πας με το ζόρι και να ρισκάρεις την ασφάλεια μου (με το να μην μου ενημερώνεις την κύρια πηγή εισόδου ιών στον υπολογιστή) . 

Δεν λέω ότι δεν είναι καλά τα 7αρια,8αρια, αλλά δεν είναι αυτός ο τρόπος να κάνεις τον άλλον να πάει στο νέο του λειτουργικό.

 

Μετά μην κλαίγεται η Μ$ αν δεν ανεβαίνουν τα ποσοστά του ΙΕ10 σε σχέση με τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα xp βρισκονται παντου, σε εταιρειες,γραφεια κλπ.

Οποτε αν οι τωρινοι υπολογιστες δεν σηκωνουν τα vista/7/8 και πρεπει να αποκτηθουν καινουριοι δυσκολη την κοβω την μεταβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα τα μισουσα τα xp, το πιο ΧΑΛΙΑ λειτουργικο στον κοσμο... 1000 φορες να βαλουν λινουξ οσοι εχουν xp παρα να μεινουν σε αυτη την σαπια εκδοση των windows... Οσο για τα 8 τα μισησα απο την πρωτη στιγμη που τα δοκιμασα, πλεον εχω απαλλαξει τον υπολογιστη μου απο windows και χρησιμοποιω μονο mac και ubuntu/fedora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην Google πάντως. Μια χαρά τα είπε. Κάποιο pc μπορεί να μην σηκώνει τις πιο καινούργιες εκδόσεις είτε λόγω hardware είτε λόγω χρήσης πλαιότερων εφαρμογών.

Υ.Γ. @Windows8 σε πήρανε χαμπάρι και άλλοι βρε! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτού του είδους ο εξαναγκασμός είναι λίγο εκβιαστικός, 

Αν θέλεις να πάω στα 7αρια, 8αρια , κάνε σταθερό γρήγορο και φθηνό λειτουργικό να πάω μόνος μου , αλλά όχι να με πας με το ζόρι και να ρισκάρεις την ασφάλεια μου (με το να μην μου ενημερώνεις την κύρια πηγή εισόδου ιών στον υπολογιστή) . 

Δεν λέω ότι δεν είναι καλά τα 7αρια,8αρια, αλλά δεν είναι αυτός ο τρόπος να κάνεις τον άλλον να πάει στο νέο του λειτουργικό.

 

Δεν θα υποστηριζουν εφορου ζωης το λειτουργικο του 2001 επειδη καποιοι θα ξεβολευτουν.

Και το 2020 ακομα να ανακοινωναν τη διακοπη υποστηριξης καποιοι θα παραπονιουνταν

Και τα 98 ακομα καποιοι θα θελαν να τα τρεχουν αν το νεο Hardware και προγραμματα το υποστηριζαν.

 

Δεν σε εκβιαζει ουτε ρισκαρει η MS την ασφαλεια σου. Εσυ ρισκαρεις επιμενωντας στο παλιο λειτουργικο

 

Δεν εχει να κανει με το κοστος. Εδω αγοραζουν 7 και κανουν downgrade. Καταλαβαινω το κοστος και τη δυσκολια για τις επιχειρησεις αλλα μακαρι να το ειχαν κανει νωριτερα αντι να παρατεινουν συνεχεια. Ο αργος θανατος ειναι πιο βασανιστικος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υποστηριζουν εφορου ζωης το λειτουργικο του 2001 επειδη καποιοι θα ξεβολευτουν.

Και το 2020 ακομα να ανακοινωναν τη διακοπη υποστηριξης καποιοι θα παραπονιουνταν

 

"Κάποιοι?

Μη ξεχνάμε ότι τα Windows XP παραμένουν το δεύτερο πιο δημοφιλές λειτουργικό σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...