Προς το περιεχόμενο

καφετιέρα τύπου nespresso


ekkli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω καφετιέρα με κάψουλες, αλλά είμαι λίγο χαωμένος (για την ακρίβεια εγώ δεν πίνω καφέ, ντεκαφεϊνέ θα πίνω και κάνα σοκολατοειδές ρόφημα, το κορίτσι θέλει να πάρουμε και ψάχνω εγώ).

 

Υπάρχουν οι nespresso, υπάρχουν οι philips senseo, υπάρχουν και οι tassimo.

Αυτές παίρνουν διαφορετική κάψουλα η καθεμία, σωστά ;

 

Εδώ πήγα σε ένα τοπικό κατάστημα οικιακών συσκευών και είχαν 5-6 διαφορετικές nespresso από 60 μέχρι 150 ευρώ και δεν καταλάβαινα διαφορές εκτός ότι κάποιες ήταν για δυο φλυτζάνια και κάποιες για ένα.

 

Στην γεύση δεν είμαστε περίεργοι, κάτι σκουρόχρωμο με γεύση καφέ ας βγάζει,

στη χρηστικότητα φαντάζομαι όλες πάνω κάτω τα ίδια είναι,

άρα τα κριτήρια που βλέπω εγώ είναι η τιμή κάψουλας και η αντοχή στο χρόνο.

Μας ενδιαφέρει μονάχα να βγάζει ατμό για να ζεσταίνουμε γάλα για το καπουτσίνο μας -πανάθεμα μας.

 

Γνωρίζω και για τις κάψουλες τρίτων εταιριών από το θέμα λίγο παραδίπλα.

 

 

Με βάση αυτά τα απλά κριτήρια, ποια καφετιέρα θα προτείνατε σεις και γιατί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έχω δοκιμάσει όλες.

Κατέληξα στη nespresso γιατί:

 

Έχει τα καλύτερα χαρμάνια καφέ με διαφορά από όλες τις άλλες. Επίσης η εταιρεία κάνει μια  μεγάλη προσπάθεια να γίνει "πράσινη" και να αποκαταστήσει το όνομά της με αποτέλεσμα να ειναι άριστης ποιότητας οι καφέδες της και οι συμβατές συσκευές της. Η δε ποικιλία είναι ΜΕΓΑΛΗ.

 

Η τεχνική υποστήριξη είναι απίθανη και άμεση.

 

Μπορείς να πάρεις μια φθηνή συσκευή όπως πήρα εγώ την krups essenza με προσφορές που βγάζουν συνεχώς με 70 ευρά + μερικές δεκάδες κάψουλες.

 

Γενικά τη nespresso  τη θεωρώ την καλύτερη επιλογή. Εκτός αν σε ενδιαφέρει να πίνεις με με μηχανή σοκολάτες, τσάγια κλπ. και απευθείας κρύα ή ζεστά. Τότε αναζήτησε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 85 ευρω  τι καφιετερα να παρω?

 

Εξαρτάται, ΤΙ καφέ θες να πίνεις! Αν σ' ενδιαφέρει μόνον ο espresso, όπως εμένα πχ, δίνεις μόνον 49 κ καθάρισες με μια Nespresso!

 

Για διάφορα ροφήματα κλπ, έχω δοκιμάσει την Tassimo κι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο πολυ με ενδιαφερει η γευση του καφε. Εαν παω σε Nespresso ποιες καψουλες να παρω?

Edit: Ειμαι τελειως ασχετος σε οτι αφορα τους καφεδες και θα ειναι η πρωτη μου καφετιερα

Επεξ/σία από chourdis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ με ενδιαφερει η γευση του καφε. Εαν παω σε Nespresso ποιες καψουλες να παρω?

Edit: Ειμαι τελειως ασχετος σε οτι αφορα τους καφεδες και θα ειναι η πρωτη μου καφετιερα

 

MAZI με την μηχανη θα σου κανουν δωρο ενα σωρο καψουλες! Δοκιμαζεις... κι οποια γευση σ' αρεσει παραγγελνεις απο δω! http://www.nespresso.gr/oc/eklektes-poikilies-24.htm?lang=el&path=1697101049

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...