Προς το περιεχόμενο

AdDuplex: 90% των συσκευών Windows Phone είναι Nokia


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι τα WP θα είναι περίπου στο 17-20% του χρόνου σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά.

 

 μην κρίνεις βάση του εαυτού σου, όλοι έχουν διαφορετικές ανάγκες, εδώ εμένα ίσα ίσα το android κάλυψε wp για μένα = dumbphone os

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κρίνεις βάση του εαυτού σου, όλοι έχουν διαφορετικές ανάγκες, εδώ εμένα ίσα ίσα το android κάλυψε wp για μένα = dumbphone os

Εγω παντος δε βρισκω τοσο τραγικα τα wp για χρηση smartphone,οσο ειναι το ios σε χρηση tablet 10",που ουτε ενα σωστο multitasking δεν ειναι ικανο να παρεχει στους χρηστες του!

Οποταν υπαρχουν πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθεις και μάλιστα με θεματα που σε αφορουν αμεσα,σαν χρηστης της apple!;)

 

Υ.Γ.Το 15%+ θα το φτασουν,αλλα σε καμια 2ετια+!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου οι υπόλοιποι έβγαλαν απλά διστακτικά μερικές συσκευές και μετά εγκατέλειψαν την πλατφόρμα, πως να μην είναι nokia η πλειοψηφία.

Άλλωστε η nokia έβγαζε και βγάζει ακόμα πολύ καλές συσκευες. Δεν είναι τυχαίο οτι όλοι ξαφνικά άρχισαν να ασχολούνται με την φωτογραφική του κινητού μετά το pureview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το Lumia 920

Sent from my RM-821_eu_denmark_251

Εγώ με το Lumia 920 ειμαι πολύ ευχαριστημένος. Σαν κατασκευή και κινητό ειναι άψογο. Όσο για το λειτουργικό ειμαι απο το 2011 με windows phone λόγω ευκαιριών στα κινητά σε χαμηλές,τιμές αλλα μπορώ να πω ότι ειδικά με το amber update και με τα καλούδια που μας έδωσε η νοκια σε κάμερες χάρτες κλπ ειμαι καλυμμένος.

Sent from my RM-821_eu_denmark_251

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ativ η ίδια η Σαμσουνγκ το καταδίκασε σε αργό θάνατο.

 

Το 520 είναι πράγματι μία κορυφαία συσκευή σε πολύ καλή τιμή. Το πήρα για την μάνα μου με επιδότηση. Το έστησα, εντυπωσιάστηκα θετικά και τελικά το νοτε2 πήγε στα αποδυτήρια και το 1020 ήρθε για να μείνει.

 

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι τα WP θα είναι περίπου στο 17-20% του χρόνου σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά.

Από 3,1 τοις εκατό μέχρι τώρα θα πάνε στο 20 τοις εκατό του χρόνου (έχοντας μόνο την Nokia να ασχολείται) και το Android του 80 τοις εκατό που θα πάει; Στο 60; Αν φτάσει 5,5 τοις εκατό στο τέλος του 14 με αισιόδοξη πρόβλεψη καλά είναι... Χώρος για Ios και λοιπά λειτουργικά υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα charts δείχνουν ένα πράγμα κατά την γνώμη μου, και αυτό είναι οτι ο κόσμος ζητάει vfm κινητά.

Ακριβός αυτό που δλδ που έκανε την Nokia παγκόσμιο ηγέτη στην αγορά κινητών.

Εαν καταφέρει η Nokia και βγάλει κινητό με WP στα επίπεδα τιμών των ASHA τότε πάρα πολλά android θα τα βρουν σκούρα.

Όσο για το dual boot που βγήκε φήμη ότι μπορεί να βγάλει η HTC φαντάζομαι οτι θα είναι το τυράκι για να ασχοληθούν οι android developers και με τα WP

 

Σε αλλο κοσμο ζεις;

 

Η Νοκια παντα ειχε πανακριβα κινητα, το ιδιο συμβαινει και με τα Lumia.

Αν εξαιρεσεις τα ~150€, ολα τα αλλα ειναι πανακριβα για την κατηγορια τους.

 

Το ποσοστο αγορας δεν ειναι μεγαλο, εδω και 3 χρονια προσπαθει και εχει ακομα μικρο ποσοστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft ουσιαστικά οφείλει την μερική επιτυχία της mobile πλατφόρμας της στην Nokia. 

δεν υπάρχει καμία επιτυχία σε λειτουργικό με μονοψήφιο αριθμό αποδοχής και παρά το "σπρώξιμο" 

Το ανάποδο. Η Nokia ουσιαστικά οφείλει την ολική αποτυχία της στην Microsoft ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...