Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S5, σχεδιασμός στα πρότυπα του Galaxy Note 3;


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ερμηνεύω δεδομένα της αγοράς. Απλά μπαίνω στο ίντερνετ και διαβάζω. Απορώ γιατί δεν κάνεις το ίδιο και αν το κάνεις, γιατί δεν αποδέχεσαι ότι υπάρχει μια γενική κατακραυγή της αγοράς για την κακή σχεδίαση και τα μέτρια -τουλάχιστον- υλικά που επιλέγει η Samsung! Να σου θυμίσω το πολυβραβευμένο Htc one; Και γιατί τέτοιο κόλλημα με τις πωλήσεις; Οι πωλήσεις αποδεικνύουν ότι μια συσκευή είναι αποδεκτή γενικά (εξήγηση πριν γιατί), όχι συγκεκριμένα για τη σχεδίαση και τα υλικά της.

Καταλαβαινω τι λες και σε ενα κομματι εχεις δικιο.Παμε παρακατω τωρα,το  HTC ONE ειναι μια ειδικη περιπτωση.Ηπροσπαθεια μιας εταιρειας να ξαναμπει στο ολο κολπο.Ισως το καλυτερο κινιτο μεχρι στιγμης που δεν εφερε ομως τα αναμενομενα φραγκα στο ταμειο.Η Samsung θελει να πουλαει και μεχρι στιγμης αυτο το κανει πολυ καλα. με τα προιοντα της.Και ναι,εσυ που λογικα εισαι ψαγμενος θα τα μετρησεις ολα σε μια αγορα smartphone και θα επιλεξεις.Σκεψου ομως πως ο περισσοτερος κοσμος παει εκει που φυσαει ο ανεμος....(samsung- iphone).Eιναι καθαρα θεμα μαρκετινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ερμηνεύω δεδομένα της αγοράς. Απλά μπαίνω στο ίντερνετ και διαβάζω. Απορώ γιατί δεν κάνεις το ίδιο και αν το κάνεις, γιατί δεν αποδέχεσαι ότι υπάρχει μια γενική κατακραυγή της αγοράς για την κακή σχεδίαση και τα μέτρια -τουλάχιστον- υλικά που επιλέγει η Samsung! Να σου θυμίσω το πολυβραβευμένο Htc one; Και γιατί τέτοιο κόλλημα με τις πωλήσεις; Οι πωλήσεις αποδεικνύουν ότι μια συσκευή είναι αποδεκτή γενικά (εξήγηση πριν γιατί), όχι συγκεκριμένα για τη σχεδίαση και τα υλικά της.

 

Oh the internet.. Isee..

Ενας μικροκοσμος που εμεις οι advanced γκατζετακηδες και οι λοιποι χιπστεραδες νομιζουμε οτι αποτελει την πραγματικοτητα σε καθε της εκφανση ενω στην ουσια ειναι ακομη και στην σημερινη εποχη ενα ποσοστο αμελητεο στην καλυτερη για να εκφερεις αποψη για το συνολο του καταναλωτικου κοινου.

Το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε στην διαθεση μου και ειναι το HTC HD2 επιζει μεχρι σημερα και μαλιστα ακομη μονταρεται απο αρκετους. Τι μετανιωνω σε αυτη την συσκευη ξερεις; Το κωλοαλουμινιο που εχει χιλιογρατσουνιστει απο πισω και φαινεται κωλος η συσκευη γιατι δεν την ειχα σε θηκη.Ασε για λιγο το ιντερνετ στην ακρη και δες οτι αυτο που αρνεισαι και ονοματιζεις  κατακραυγη στην συντριπτικη του πλειοψηφια ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ. Δεν κανει ρεκορ πωλησεων καμια HTC και καμια SONY με τις android λυσεις της, παροτι ομολογουμενως ειναι εντυπωσιακες αρκετες φορες. Τις κανει η Samsung και αν δεν μπορεις να αφουγκραστεις τις αποψεις που ειναι επιλογη μας και να καταλαβεις την χρησιμοτητα του εργοστασιακου πλαστικου σε μια συσκευη δικαιωμα σου, οπως και αυτων που την κατακρινουν, αλλα δυστυχως η αγορα λεει αλλα. Το τι διαβαζεις απο τον Κωστακη και τον Βαγγελακη που καθε χρονο θελει αλουμινιο και οχταπυρηνο στα 5 GHz και την καλυτερη GPU και οθονη Full HD στο επομενο μοντελο, μαθε να το φιλτραρεις και να το βλεπεις οπως ειναι. Απλα μια αποψη στο ιντερνετ απο κατι βλακες σαν και εμας που το συζηταμε 1μιση τα ξημερωματα, οπως και την χρησιμοτητα ενος αποδεδειγμενα πετυχημενου υλικου.

Και εγω πιστευω οτι εαν οι καταναλωτες ειχαν αναλογη εμπειρια με την δικια μου, οχι απλα θα ηταν μια εταιρεια της σειρας η Apple αλλα θα ειχε πατωσει κιολας με βαση τα δικα μου standards στο τι θεωρω κορυφαιο smartphone. Μην με ρωτησεις σε παρακαλω τους λογους δεν εχω σκοπο να μπω σε καμια αντιπαραθεση νυχτιατικα παραδειγμα φερνω για τις αποψεις στο ιντερνετ. Αλλα απο την αλλη δεν τρεφω αυταπατες οτι το ιντερνετ στο συνολο του κραζει την Apple οταν στην πραγματικοτητα αυτη κανει ρεκορ πωλησεων! Γιατι στο τελος της ημερας αυτο μετραει ειτε σου αρεσει και θες να το δεχθεις ειτε οχι. Τι μπαινει στο ταμειο και οχι τι συζηταμε εγω και εσυ.

Θελεις λογο για τον οποιο η Sammy πυροβολει τον εαυτο της στο ποδι; Βλεπε knox warranty και sim lock και οχι ποιοτητα κατασκευης και αρλουμπες. Αυτος που περνει Note III δεν το περνει πρωτιστως ουτε για την ομορφια του, ουτε για την χιπστερια του, ουτε για να φαινεται το φαγωμενο μηλαρακι και ο αψογος σχεδιασμος του. Το περνει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για modding γιατι του αρεσει και θελει να αλλαζει 852 ρομ και GUI, να βαζει και να βγαζει οτι θελει χωρις περιορισμους σε ενα ανοιχτο λειτουργικο εχωντας παραλληλα κορυφαιο h/w για να το κανει αυτο. Το περνει για το πενακι του και τις λειτουργιες του, μονος σου το ειπες πριν..Και το τελευταιο που ανεφερα ειναι πραγματικος λογος για επερχομενη μειωση πωλησεων εαν το συνεχισει. Εαν αρχισει λοιπον τα δειλα βηματακια προς τις τακτικες του μηλου που απευθυνεται σε ενα τελειως διαφορετικο target group, γιατι την ειδε, τοτε θα την κανουμε με ελαφρα πηδηματακια εμεις. Γιατι το δικο μου συναφι ασχολειται με αλλα πραγματα και οχι με την ομορφια και το σχεδιασμο πρωτιστως στα κινητα, και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα να παρατησει την Samsung και την καθε Samsung εαν αρχισει τις λαλακιες, και οχι να την δικαιολογει οπως πιστευεις για την επιλογη του πλαστικου και της καθε επιλογης της.

p.s Παλι o/t τελειως βγηκαμε, πως εγινε αραγε αυτο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh the internet.. Isee..

Ενας μικροκοσμος που εμεις οι advanced γκατζετακηδες και οι λοιποι χιπστεραδες νομιζουμε οτι αποτελει την πραγματικοτητα σε καθε της εκφανση ενω στην ουσια ειναι ακομη και στην σημερινη εποχη ενα ποσοστο αμελητεο στην καλυτερη για να εκφερεις αποψη για το συνολο του καταναλωτικου κοινου.

Το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε στην διαθεση μου και ειναι το HTC HD2 επιζει μεχρι σημερα και μαλιστα ακομη μονταρεται απο αρκετους. Τι μετανιωνω σε αυτη την συσκευη ξερεις; Το κωλοαλουμινιο που εχει χιλιογρατσουνιστει απο πισω και φαινεται κωλος η συσκευη γιατι δεν την ειχα σε θηκη.Ασε για λιγο το ιντερνετ στην ακρη και δες οτι αυτο που αρνεισαι και ονοματιζεις  κατακραυγη στην συντριπτικη του πλειοψηφια ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ. Δεν κανει ρεκορ πωλησεων καμια HTC και καμια SONY με τις android λυσεις της, παροτι ομολογουμενως ειναι εντυπωσιακες αρκετες φορες. Τις κανει η Samsung και αν δεν μπορεις να αφουγκραστεις τις αποψεις που ειναι επιλογη μας και να καταλαβεις την χρησιμοτητα του εργοστασιακου πλαστικου σε μια συσκευη δικαιωμα σου, οπως και αυτων που την κατακρινουν, αλλα δυστυχως η αγορα λεει αλλα. Το τι διαβαζεις απο τον Κωστακη και τον Βαγγελακη που καθε χρονο θελει αλουμινιο και οχταπυρηνο στα 5 GHz και την καλυτερη GPU και οθονη Full HD στο επομενο μοντελο, μαθε να το φιλτραρεις και να το βλεπεις οπως ειναι. Απλα μια αποψη στο ιντερνετ απο κατι βλακες σαν και εμας που το συζηταμε 1μιση τα ξημερωματα, οπως και την χρησιμοτητα ενος αποδεδειγμενα πετυχημενου υλικου.

Και εγω πιστευω οτι εαν οι καταναλωτες ειχαν αναλογη εμπειρια με την δικια μου, οχι απλα θα ηταν μια εταιρεια της σειρας η Apple αλλα θα ειχε πατωσει κιολας με βαση τα δικα μου standards στο τι θεωρω κορυφαιο smartphone. Μην με ρωτησεις σε παρακαλω τους λογους δεν εχω σκοπο να μπω σε καμια αντιπαραθεση νυχτιατικα παραδειγμα φερνω για τις αποψεις στο ιντερνετ. Αλλα απο την αλλη δεν τρεφω αυταπατες οτι το ιντερνετ στο συνολο του κραζει την Apple οταν στην πραγματικοτητα αυτη κανει ρεκορ πωλησεων! Γιατι στο τελος της ημερας αυτο μετραει ειτε σου αρεσει και θες να το δεχθεις ειτε οχι. Τι μπαινει στο ταμειο και οχι τι συζηταμε εγω και εσυ.

Θελεις λογο για τον οποιο η Sammy πυροβολει τον εαυτο της στο ποδι; Βλεπε knox warranty και sim lock και οχι ποιοτητα κατασκευης και αρλουμπες. Αυτος που περνει Note III δεν το περνει πρωτιστως ουτε για την ομορφια του, ουτε για την χιπστερια του, ουτε για να φαινεται το φαγωμενο μηλαρακι και ο αψογος σχεδιασμος του. Το περνει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για modding γιατι του αρεσει και θελει να αλλαζει 852 ρομ και GUI, να βαζει και να βγαζει οτι θελει χωρις περιορισμους σε ενα ανοιχτο λειτουργικο εχωντας παραλληλα κορυφαιο h/w για να το κανει αυτο. Το περνει για το πενακι του και τις λειτουργιες του, μονος σου το ειπες πριν..Και το τελευταιο που ανεφερα ειναι πραγματικος λογος για επερχομενη μειωση πωλησεων εαν το συνεχισει. Εαν αρχισει λοιπον τα δειλα βηματακια προς τις τακτικες του μηλου που απευθυνεται σε ενα τελειως διαφορετικο target group, γιατι την ειδε, τοτε θα την κανουμε με ελαφρα πηδηματακια εμεις. Γιατι το δικο μου συναφι ασχολειται με αλλα πραγματα και οχι με την ομορφια και το σχεδιασμο πρωτιστως στα κινητα, και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα να παρατησει την Samsung και την καθε Samsung εαν αρχισει τις λαλακιες, και οχι να την δικαιολογει οπως πιστευεις για την επιλογη του πλαστικου και της καθε επιλογης της.

p.s Παλι o/t τελειως βγηκαμε, πως εγινε αραγε αυτο..

Σωστοοοοος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που μιλατε για αντοχη του πλαστικου σε πτωση, εχετε δει drop test του iphone 5 vs samsung S4? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YRQkH1GHJ3Y

 

4:20 το S4 σπαει για πλακα σε πτωση απο μεσαιο υψος

 

5:20 το iphone δεν σπαει απο υψος με σηκωμενα χερια

 

8:00 πεταει το iphone απο την ταρατσα για να το σπασει, και δεν σπαει.

 

9:00 το παταει με αμαξι και δεν σπαει!

 

where is your god now?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ψεύτικο δέρμα και τη ραφή ίσως ταιριάζει στο note, αν και δε μου αρέσει, αλλά σίγουρα δεν ταιριάζει στο S.

 

Και θα διαφωνήσω με κάποιους. Δεν θέλουμε αλουμίνιο. Το πλαστικό είναι ελαφρύτερο και ανθεκτικότερο και κυρίως ΔΕΝ θέλουμε να φύγει το πορτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να γυρίσει ενα videακι που να δείχνει ακόμα και εξωγήινους να πυροβολάνε το κινητό και να μην χαλάει. Τα γεγονότα όμως είναι απλα... το πλαστικό αντέχει, το γυαλί σπάει.

Ο θεος δεν ξέρω που κολάει, κάτι για ...πρόβατα θα ήταν πιο ταιριαστό.

 

Εσεις που μιλατε για αντοχη του πλαστικου σε πτωση, εχετε δει drop test του iphone 5 vs samsung S4? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YRQkH1GHJ3Y

 

4:20 το S4 σπαει για πλακα σε πτωση απο μεσαιο υψος

 

5:20 το iphone δεν σπαει απο υψος με σηκωμενα χερια

 

8:00 πεταει το iphone απο την ταρατσα για να το σπασει, και δεν σπαει.

 

9:00 το παταει με αμαξι και δεν σπαει!

 

where is your god now?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αισθητηρες ματιου, τα air gestures, το δεσιμο με το pen, οι amoled οθονες, οι πιο πληρεις συσκευες τα τελευταια 3α χρονια δεν ειναι για σενα επιπροσθετες λειτουργιες;

οι αισθητηρες και τα gestures για εμενα ειναι μαρκετινιστικα features που δεν προσθετουν κατι ιδιαιτερο. ισα-ισα, ξερω πολλους που μετα απο 1-2 μερες τα απενεργοποιησαν πληρως.

για το pen δεν διαφωνω, αλλα δεν αναφερομουν στο note συγκεκριμενα.

οι amoled οθονες επισης δεν μου αρεσουν με τα ψευτικα χρωματα τους.

 

οταν λες πιο πληρεις τι εννοεις? απο features οπως το air gesture? οκ τοτε ειναι πιο πληρεις απο gadgetακια...

απο την αλλη εχεις πχ το One που εφερε τα ηχεια μπροστα, κατι που για εμενα προσωπικα μετραει οσο ΟΛΑ τα features του S4 μαζι.

για την ποιοτητα των υλικων δεν χρειαζεται να πω κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω λαθος ερμηνευση των δεδομενων της αγορας απο πλευρας σου.Θα επρεπε να γνωριζεις οτι μια αγορα με τοσες επιλογες δεν συγχωρει "λαθη" ποσο μαλλον οταν αυτα επαναλαμβανονται κατα την διαρκεια της σειρας galaxy και οι πωλησεις παραμενουν σε υψηλοτατο επιπεδο. Αρα μαλλον αυτες οι φωνες ειναι η μειοψηφια και οχι η πλειοψηφια. Αλλες τοσες ακουω αο την αντιπερα οχθη αλλα και αυτη ρεκορ πωλησεων κανει.. μεχρι αποδειξεως του αντιθετου λοιπον ας μεινουμε στα δεδομενα και οχι στις φωνες που ακουμε.Περι σχεδιαστικου γουστου δεν εχω να πω πολλα . Αλλωστε οι αποψεις εχουν χιλιοειωθει για τα συν μιας τετοιας λυσης.

 

η samsung πουλαει γιατι ακομα και την κουτση μαρια να ρωτησεις για android, θα σου πει να παρεις samsung.

 

η samsung καλως ή κακως, ειναι πλεον οτι ηταν η nokia (και λιγο η ericsson) πριν 10-15 χρονια. 9 στα 10 κινητα ηταν απο αυτες τις εταιριες...

δεν ηταν απαραιτητο να ειναι καλα, πουλουσε μονο το ονομα, επειδη αυτο ηξερε ο κοσμος.

 

το ιδιο και η samsung σημερα. με τοσο marketing και διεισδηση στην αγορα, πουλαει απο κεκτημενη ταχυτητα.

 

δεν μπορει απο τη μια να λεμε οτι ειναι προβατα αυτοι που παιρνουν i-phone, και απο την αλλη οτι ειναι συνειδητοποιημενοι αγοραστες οσοι παιρνουν samsung...

ολοι τη μοδα ακολουθουν, ασχετως ποιοτητας, δυνατοτητων και εμφανισης συσκευων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Έχω ένα s4mini και είμαι πολύ ευχαριστημένος (κατέληξα σε αυτό μέσω apple-nokia-nexus και το προτιμώ γιατί είναι το κατάλληλο μέγεθος για μένα.). Μου αρέσει επίσης πώς μπορώ να επιλέξω απο μεγάλη γκάμα συσκευών για κάθε γούστο . Ας κάνει η κάθε εταιρεία το καλύτερο για να μας κερδίσει - μόνο κερδισμένοι σαν καταναλωτές θα είμαστε. Τώρα εάν κάποιος νιώθει πώς ΠΡΕΠΕΙ να πάρει το επόμενο μοντέλο με το που βγεί - καλά να πάθει με το 800-άρικο. Εκει βασίζεται και το καπιταλιστικό μοντέλο μας - υπερκατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύχομαι να αποφύγει το αλουμίνιο η samsung και να μην το βάλει ποτέ. εάν κάποιοι , εννοείτε να είναι φίλοι του android , θέλουν οπωσδήποτε κάτι μεταλλικό καλλίτερα να εύχεστε κάτι ανώτερο όπως μαγνήσιο. θυμηθείτε κάτι md-walkman της sony. επίσης μου αρέσει πάρα πολύ αυτό το σχέδιο της δερματίνης πάρα πολύ. για μένα του δίνει πιο executive χαρακτήρα από όλα τα ανταγωνιστικά προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος που περνει Note III δεν το περνει πρωτιστως ουτε για την ομορφια του, ουτε για την χιπστερια του, ουτε για να φαινεται το φαγωμενο μηλαρακι και ο αψογος σχεδιασμος του. Το περνει ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για modding γιατι του αρεσει και θελει να αλλαζει 852 ρομ και GUI, να βαζει και να βγαζει οτι θελει χωρις περιορισμους σε ενα ανοιχτο λειτουργικο εχωντας παραλληλα κορυφαιο h/w για να το κανει αυτο. Το περνει για το πενακι του και τις λειτουργιες του, μονος σου το ειπες πριν...

 

Μόνος μου το είπα πριν και μόνος σου το είπες και συ τώρα, οπότε για ποιό λόγο το εκτός θέματος κατεβατό; Πρέπει να πας μέσω Λαμίας για να παραδεχτείς τελικά ότι οι συσκευές της Samsung δε φημίζονται και δεν προτιμούνται (όπως αρχικά έγραψες) για τα υλικά και το design τους, αλλά για άλλους λόγους; Αυτή ήταν η ένστασή μου και μόνο.

 

Όσο για το αν γίνονται αποδεκτά μέχρι τώρα τα κακής ποιότητας και σχεδίασης κελύφη των Samsung και για το αν θα συνεχίσουν να γίνονται αποδεκτά (εδώ θα αναφερθώ σε πωλήσεις), μια υπενθύμιση και μια πρόβλεψη. Οι πωλήσεις του S4 και οι πωλήσεις του Note 3! Για τις πωλήσεις του S5 δε μπορώ να ρισκάρω πρόβλεψη γιατί εκεί θα πουλήσει τα καινούρια specs πάλι και όχι design. Θα εξαρτηθεί από τον wow factor αυτών των specs αλλά και από το knox. Πάντως σίγουρα δε θα πετύχει -αν πετύχει- λόγω του ψεύτικου δέρματος και του αδιάφορου design της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η samsung πουλαει γιατι ακομα και την κουτση μαρια να ρωτησεις για android, θα σου πει να παρεις samsung.

 

η samsung καλως ή κακως, ειναι πλεον οτι ηταν η nokia (και λιγο η ericsson) πριν 10-15 χρονια. 9 στα 10 κινητα ηταν απο αυτες τις εταιριες...

δεν ηταν απαραιτητο να ειναι καλα, πουλουσε μονο το ονομα, επειδη αυτο ηξερε ο κοσμος.

 

το ιδιο και η samsung σημερα. με τοσο marketing και διεισδηση στην αγορα, πουλαει απο κεκτημενη ταχυτητα.

 

δεν μπορει απο τη μια να λεμε οτι ειναι προβατα αυτοι που παιρνουν i-phone, και απο την αλλη οτι ειναι συνειδητοποιημενοι αγοραστες οσοι παιρνουν samsung...

ολοι τη μοδα ακολουθουν, ασχετως ποιοτητας, δυνατοτητων και εμφανισης συσκευων

 

Ενταξει αφου εχετε κανει το αναλογο market research εσεις και ξερετε γιατι πουλαει ακομη η Sammy εγω παω πασο. Ειδικα σε μια τοσο πολυπλοκη και πολλαπλα εξαρτωμενη αγορα που ακομη και οι ανταγωνιστες σου αγοραζουν απο εσενα..

Η Samsung δεν πουλαει για τον λογο που λες αν θες την αποψη μου επειδη το ειπα εγω στον Κωστα και ο Κωστας στην Μαρια. Τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο πριν απο αρκετα χρονια με την Nokia γιατι δεν υπηρξε ποτε κυριαρχια της Ericcsson σχεδον σε απολυτους αριθμους μονο ταση της αγορας.. Και η Νοκια εαν θελεις να ανατρεξουμε στο παρελθον ειχε το μαχαιρι ειχε και το καρπουζι. Κοινως της ανηκε το λειτουργικο συστημα, κατι το οποιο δεν συμβαινει με την Sammy, με οτι μπορεις να καταλαβεις οτι συνεπαγεται αυτο.

Η Samsung πουλαει γιατι εχει αναγει σε επιστημη το market segmentation και product differentiation για τους γνωριζοντες απο ορους μαρκετινιστικους.

Θα συμφωνησω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ακολουθει την ταση της εποχης και φυσικα δεν ειπα πουθενα οτι ειναι πληρως συνειδητοποιημενοι οι της μιας πλευρας και πληρως ασυνειδητοι οι αλλοι, προβατα υπαρχουν παντου..

 

 

Μόνος μου το είπα πριν και μόνος σου το είπες και συ τώρα, οπότε για ποιό λόγο το εκτός θέματος κατεβατό; Πρέπει να πας μέσω Λαμίας για να παραδεχτείς τελικά ότι οι συσκευές της Samsung δε φημίζονται και δεν προτιμούνται (όπως αρχικά έγραψες) για τα υλικά και το design τους, αλλά για άλλους λόγους; Αυτή ήταν η ένστασή μου και μόνο.

 

Όσο για το αν γίνονται αποδεκτά μέχρι τώρα τα κακής ποιότητας και σχεδίασης κελύφη των Samsung και για το αν θα συνεχίσουν να γίνονται αποδεκτά (εδώ θα αναφερθώ σε πωλήσεις), μια υπενθύμιση και μια πρόβλεψη. Οι πωλήσεις του S4 και οι πωλήσεις του Note 3! Για τις πωλήσεις του S5 δε μπορώ να ρισκάρω πρόβλεψη γιατί εκεί θα πουλήσει τα καινούρια specs πάλι και όχι design. Θα εξαρτηθεί από τον wow factor αυτών των specs αλλά και από το knox. Πάντως σίγουρα δε θα πετύχει -αν πετύχει- λόγω του ψεύτικου δέρματος και του αδιάφορου design της.

Εχεις μια ταση να πατροναρεις να κοβεις και να ραβεις τα λεγομενα των αλλων κατα το δοκουν.

Παμε λοιπον αλλη μια φορα. Εγω ειπα οτι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ (και το εγραψα και με κεφαλαια προς αποφυγιν παρεξηγησεως και λαθος ερμηνευσης) προτιμαει καποιος να παρει Note III για τους προανεφερθεντες λογους. Οχι οτι δεν φημιζονται για τα υλικα τους και το design τους. Ας μην χτυπαμε ενα ψοφιο αλογο εχουν αναφερθει οι αποψεις τοσες φορες, παλι τα ιδια θα λεμε, οποιος θελει ας ανατρεξει στα λεγομενα μας αν τον ενδιαφερει να δει.. Ναι προτιμαμε αυτα τα υλικα και γιατι παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλεια και γιατι κανουν την δουλεια τους, οπως πρεπει. Δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα και τις ιδιες αναγκες απο την ποιοτητα κατασκευης μιας συσκευης.

Και οσο και αν σου φαινεται περιεργο, ολοι ανεξαιρετως που εχουν δει αυτη την "καταπτυστη" για μερικους απο εσας "αηδια" με το leather feel πλαστικο εχουν μεινει με το στομα ανοιχτο, και τους αρεσει τρομερα. Χωρις να πω το παραμικρο σε κανενα. Μεχρι και χρηστες iPhone ορκισμενοι!! Ποσο μαλλον τωρα που το εχω βαλει και στο S-View Cover το λευκο και ειναι μια κ@βλ@ σκετη imho .. :D 

Φυσικα αυτο ειναι προσωπικη εμπειρια και δεν απαιτω απο εσενα να το δεχθεις αδιαμαρτυρητα, μου φθανει και με το παραπανω εμενα, οσο με ενδιαφερει το look της συσκευης μου.

Για τις πωλησεις τα ειπα και παραπανω. Εαν συνεχισει τακτικες Apple οι πρωτοι που θα φυγουν θα ειμαστε εμεις. Δοξα τω θεω στην android πλευρα του μικροκοσμου αυτου οι λυσεις ειναι παμπολες και δεν αναγκαζομαστε να τρωμε στην μουρη οτι μας πασαρουν γιατι εχουμε επενδυσει ενα καρο λεφτα και χρονο για να προσαρμοσουμε τις αναγκες μας σε ενα λειτουργικο συστημα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...