Προς το περιεχόμενο

Σπαστικού προβλήματος συνέχεια.


theoritikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα΄, σας είχα πεί για ένα πρόβλημα που έιχα με ΟΤΕΝΕΤ. Συγκεκριμένα, απο τις 12 ως τις 2 το μεσημέρι δεν μπρούσα να μπώ με τίποτα, γιατί η γραμμή ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ είναι καττειλημένη. 'Ολα αυτά στην Αθήνα. Έλα όμως που το πρόβλημα αυτό το έχω και στα Τρίκαλα (απο το κατάστημα του πατέρα μου, στο σπίτι μου δεν ξέρω τι γίνεται). Αν καλέσω άλλη εταιρία και μετά τον ΟΤΕΝΕΤ καλεί κανονικά. Τι στον κόρακα φταίει? Μου έχει σπάσει τα νεύρα, κοντέυω να πετάξω το μόντεμ έξω στον κεντρικό δρόμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οδηγοί που έχεις για το μόντεμ είναι οι δικοί του και για το λειτουργικό που έχεις 100%;

 

Καλείς το 8962555555 (PSTN) ή το 8962545555 (ISDN), έτσι;

Μπορεί να φτάει το ωράριο του χρηματιστηρίου, αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο busy πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι drivers και στις δυο περιπτώσεις είναι της εταιρίας του modem, pstn γραμμή έχω. Το χρηματηστήριο έδω το έχουν ξεχάσει όλοι. Μήπως μπαίνουν για να δουν το στόιχημα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις dial up και σηκωνεις το ακουστικο του τηλεφωνο σου να δεις αν καλει.Αν καλει και ακους τον ηχο που κανει η γραμμη οταν ειναι κατειλημμενη αφου πρωτα ακουσεις να περνει τα νουμερα, πατας disconnect και κλεινεις το ακουστικο και ξαναδοκιμαζεις.

Αν τωρα δεν καλει καθολου και η drivers ειναι σωστη,μπες στο control panel>phone and modems options>modems>properties και βγαλε το tick απο το wait for dialing tone και μετα ξαναδοκιμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...