Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο $340.000 στη Samsung για ψεύτικες αξιολογήσεις και σχόλια σε forums


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαμε για αναλυση μεγατονων τωρα οχι μαμακιες.. Ανδρο της Apple καταντησε και αυτο, ωρα να την κανουμε αηδιασα..

 

Άλλο Apple fanboy και άλλο Samsung hater. Εγώ πχ είμαι το δεύτερο μόνο. Τώρα ποια είναι η θρησκεία και ποια η αίρεση δεν ξέρω! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Eτσι για να διασκεδασουμε λιγο τις εντυπωσεις. Χαχαχαχ αντε απο εδω ρε χαχαχαχα
Ας το στειλει καποιος στην Microsoft να ανεβουν οι μετοχες της. Χαχαχαχ ενα επιπεδο μπροστα χαχαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα ποιος σου ειπε οτι θελω να λεγομαι απογονος των αρχαιων ημων;

 

Δευτερον,η συζητηση ξεκινησε απο την κακογουστια που εχουν εκει στην samsung.Σαν παραδειγμα κακου γουστου μου εφερες το zoom.Δηλαδη εσυ θες να μου πεις οτι πηρες μεζουρα και μοιρογνωμονιο και καθησες να μετρησεις τις αναλογιες του κινητου.Και εβγαλες το συμπερασμα "ΑΑΑ αυτο ειναι ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΙΚΑ ασχημο". :-D Επισης αγνοειται το παραδειγμα με το τραγουδι.Μην το παμε μονο στην οπτικη ομορφια.Υπαρχει και η ακουστικη.Εγω διαβασα "Η ομορφιά γενικά είναι το χαρακτηριστικό ενός ατόμου, ενός τόπου, ενός αντικειμένου ή μιας ιδέας που προσφέρει μια αέναη εμπειρία απόλαυσης, ευχαρίστησης, νοήματος και ικανοποίησης".Αρα το σαπιοτραγουδο που εβαλα παραπανω ποσοστιαια προκαλει σε πολυ κοσμο ικανοποιηση,ευχαριστηση και απολαυση,ε;Αρα αντικειμενικα ειναι τραγουδαρα. :eek: .Τι να πω.....

 

Καληνυχτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα ποιος σου ειπε οτι θελω να λεγομαι απογονος των αρχαιων ημων;

 

Δευτερον,η συζητηση ξεκινησε απο την κακογουστια που εχουν εκει στην samsung.Σαν παραδειγμα κακου γουστου μου εφερες το zoom.Δηλαδη εσυ θες να μου πεις οτι πηρες μεζουρα και μοιρογνωμονιο και καθησες να μετρησεις τις αναλογιες του κινητου.Και εβγαλες το συμπερασμα "ΑΑΑ αυτο ειναι ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΙΚΑ ασχημο". 

Από wiki:

Υπάρχουν στοιχεία που αποδεικνύουν ότι η προτίμηση για όμορφα πρόσωπα εμφανίζεται στο προσκήνιο νωρίς στην ανάπτυξη ενός παιδιού, καθώς και ότι τα κριτήρια της ελκυστικότητας είναι όμοια ανάμεσα σε διαφορετικά φύλα και πολιτισμούς.

 

Αυτό σημαίνει ότι δε χρειάζεται να μετράς κάθε φορά, έχεις την ικανότητα να το καταλάβεις κοιτάζοντας και μόνο. Η μέτρηση θα σου δώσει απλά τη μαθηματική επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ κύριοι, το άρθρο δεν αφορά στο αν και κατά πόσο είναι άσχημα τα κινητά της Samsung (πάρα πολύ), αλλά στο ότι η κίνησή της για συκοφαντική δυσφήμιση της HTC...εχμμμ εννοώ γνωστής Ταϊβανέζικης εταιρείας, αποδείχθηκε και της επέσυρε πρόστιμο. Το ότι η πράξη της είναι κατακριτέα νομίζω δεν χωράει υποκειμενικές αντιλήψεις. Είναι. Κανονικά και με το νόμο. 

Όσο για εσάς που λέτε ότι δεν το κάνει μόνο η Samsung, πιθανότατα να είναι έτσι. Όμως τη Samsung έπιασαν τώρα "επ' αυτοφόρω". Όταν πιάσουν και κάποια άλλη, τότε να μιλήσετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eτσι για να διασκεδασουμε λιγο τις εντυπωσεις. Χαχαχαχ αντε απο εδω ρε χαχαχαχα

Ας το στειλει καποιος στην Microsoft να ανεβουν οι μετοχες της. Χαχαχαχ ενα επιπεδο μπροστα χαχαχαχ

ήθελα νάξερα γιατί νοιάζεσαι για τις μετοχές της Microsoft .

Δες αυτό 

http://www.newmoney.gr/article/27272/kerdi-pera-toy-anamenomenoy-gia-tin-microsoft-trehei-i-metohi-tis

και μετά γέλα. Βασικά , νομίζω ότι θα κλαίς γιατί δεν επένδυσες στη Microsoft.

 

Πάντως το video πολύ καλό !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι απαράδεκτες τακτικές που δυστυχώς όμως τις χρησιμοποιούν όλοι.

 

 

 

Στο insomnia έχουμε την αποθέωση των windows και της Nokia... :P

 

Ξεχνάς οτι μιλάς για το site που ο ιδιοκτήτης του στήθηκε στην ουρά για να πάρει iphone.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia έχουμε την αποθέωση των windows και της Nokia... :P

Μακαρι να ηταν ετσι, αλλα τουλάχιστον οσοι τα αποθεωνουν για τον α-β λογο, οσο λιγοι και αν είναι σε αυτό το φορουμ, εχουν αρκετα επιχειρηματα για την επιλογή τους, και όχι επειδή το κινητο τους είναι απλα "Samsung" η "iPhone" και θελουν να είναι IN. Δεν παει σε εσενα dude,chill. ;)

 

Ontopic, η Samsung, με ολες αυτές τις ανοησιες καταφερε να ριξει σταχτες στα ματια του κοσμου, να κανει τους iPhone haters πιστους galaxiακακηδες, και η συσκευη της να είναι in σχεδόν οσο το iPhone.

Καλη δουλεια, δεν λεω.

Απλα εχω μια πιστη ότι ο κοσμος θα ξυπνησει και θα δει τα πραγματα διαφορετικα, ότι και αν σημαινει αυτό για τον καθενα, και όλα αυτά τα "τεχνάσματα" που τα κανουν εταιριες όταν δεν εχουν συσκευες για να αντιμετωπισουν τον ανταγωνισμο πραγματικα, δεν πιασουν μεχρι που θα ερθει η κάθοδος, τουλάχιστον στον τομεα των smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικο πραγμα η ομορφια;Οκκκκ.....

 

Και εγω μπορει να δω ενα αμαξι στον δρομο και να μου αρεσει,ενω να κανει τον φιλο μου διπλα να βγαζει σπυρια.Ποιος απο τους δυο μας ειναι ο κακογουστος;Εαν ρωτησεις εναν τριτο και σου πει οτι του αρεσει το αμαξι θα βγαλει κακογουστο τον φιλο,εαν δεν του αρεσει θα βγαλει κακογουστο εμενα.

 

Οι ψηφοφοριες δεν μου λενε τιποτα,οποιον και να βγαλουν νικητη.Ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και σορρυ που θα σε απογοητευσω,αλλα αυτην ειναι η αληθεια.

Akου να δεις για να το λυσουμε το θεμα αυτο με την αντικειμενικοτητα η' μη της ομορφιας .Αν δουνε 10 αντρες την scarlett johansson οι 9 θα πουν ειναι μουν@ρ@ τωρα θα βρεθει και ενας που δεν θα του αρεσει αυτο δεν κανει την ομορφια  υποκειμενικη αλλα αυτον τον ενα κακογουστο ειναι απλο .

Και αφου το λυσαμε αυτο μια και καλη ελπιζω ,να πουμε πως κορεατικη εταιρεια  που βγαζει απο ψυγεια μεχρι φριτεζες ειναι εξ ορισμου κακογουστη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)Η ομορφιά είναι πολιτισμικό θέμα.Είναι πάρα πολύ γνωστό αυτό.Εάν το πρόσεξες ψάξτο.

 

Β)Θα ξερνάσω με την apple.Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akου να δεις για να το λυσουμε το θεμα αυτο με την αντικειμενικοτητα η' μη της ομορφιας .Αν δουνε 10 αντρες την scarlett johansson οι 9 θα πουν ειναι μουν@ρ@ τωρα θα βρεθει και ενας που δεν θα του αρεσει αυτο δεν κανει την ομορφια  υποκειμενικη αλλα αυτον τον ενα κακογουστο ειναι απλο .

Και αφου το λυσαμε αυτο μια και καλη ελπιζω ,να πουμε πως κορεατικη εταιρεια  που βγαζει απο ψυγεια μεχρι φριτεζες ειναι εξ ορισμου κακογουστη.

Σε πάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω οι φοιτητές να μη γράφουν και στο Insomnia, ή το myphone.gr...

στο  myphone.gr δεν χρειαζονται φοιτητες για να λενε βλακειες τς λενε απο μονοι τους φιλε μου. Τωρα για εδω ολα ειναι οκ τα παιδια εδω ξερουν να κανουν παρα πολυ καλη δουλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η Samsung όσο περνάει ο χρόνος χάνει την αξιοπιστία της ακλουθώντας τακτικές ανταγωνιστών. Φυσικά και δεν περίμενα ποτέ να αποτελέσει εξαίρεση στο κανόνα.

Ναι μεν στήριζα την εταιρία με τον οβολό μου στη μάχη εναντίον της Apple όσο εξυπηρετούσε το δικό μου στόχο "Η ποιοτική τεχνολογία πρέπει να είναι οικονομικά προσβάσιμη σε όλους.", αλλά εμένα δεν με επιδοτεί για να τη στηρίζω εφόρου ζωής...

Πλέον και η Sammy ακολουθεί πολιτικές που της εξασφαλίζουν τη μερίδα του λέοντος χωρίς να σέβεται τους πελάτες της. Η τιμολογιακή της πολιτική έχει αλλάξει εδώ και καιρό προς το χειρότερο, ενώ οι καινοτομίες των προϊόντων της δεν παρουσιάζουν πλέον ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Το μόνο που δυστυχώς έχει βελτιωθεί είναι ο αθέμιτος ανταγωνισμός.

Το αρνητικό είναι ότι ακόμα δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο ανταγωνιστή που μπορεί να τα βάλει με τη Sammy προς δικό μας όφελος... ίσως google-lg... αν και δεν με πείθουν.

Το μόνο που μου προσφέρει ελπίδα για το μέλλον είναι ότι ο χάρτης του mobile tech industry είναι εξαιρετικά δυναμικός για να τον μονοπωλήσει μία εταιρεία από τόσο νωρίς. Μην ξεχνάμε το κάζο της Nokia, και εδώ που τα λέμε της Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akου να δεις για να το λυσουμε το θεμα αυτο με την αντικειμενικοτητα η' μη της ομορφιας .Αν δουνε 10 αντρες την scarlett johansson οι 9 θα πουν ειναι μουν@ρ@ τωρα θα βρεθει και ενας που δεν θα του αρεσει αυτο δεν κανει την ομορφια  υποκειμενικη αλλα αυτον τον ενα κακογουστο ειναι απλο .

Και αφου το λυσαμε αυτο μια και καλη ελπιζω ,να πουμε πως κορεατικη εταιρεια  που βγαζει απο ψυγεια μεχρι φριτεζες ειναι εξ ορισμου κακογουστη.

εξαρταται ποτε θα την δουν.

οταν ειχε μεγαλα βυζγια η οταν ειχε μικρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...