Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Indie, Charity, Bundles, Digital Stores και Προσφορές - Γενική Συζήτηση


zizu10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Είχε δώσει ετήσια προσφορά και σε πρήμιουμ, είχε συζητηθεί εδώ. Νομίζω ότι οι καλύτερες προσφορές γίνονται μετά από Monthly που πάνε άπατα, νταξει τα δυο τελευταία ήταν σχετικά καλά αλλά δεν θα συνεχιστεί για πάντα αυτό 😄

Την ειχα δει εκεινη, αλλα οταν το ειχα ψαξει δεν ειχε Pause, δηλαδη επρεπε να τα φας ολα στην μαπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Την ειχα δει εκεινη, αλλα οταν το ειχα ψαξει δεν ειχε Pause, δηλαδη επρεπε να τα φας ολα στην μαπα...

Σωστα. Ψαρευουν με πολλους τροπους και οτι πιασουν.

Αλλα μην νομιζεις οτι χανεις κατι και με το παλιο κλασικ, ολο pause κανουμε και καταντησε βαρετο, πιο πολυ μπελας παρα ουσια,  σε σημειο να θελουμε να την διακοψουμε μια για παντα αρκετοι χρηστες. Ετοιμος ημουν αυτον τον μηνα...και εδωσε καλο πακετο επιτελους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα παιδια μολις εκανα συνδρομη, 9.95 και για τα 12 αλλα λεει οτι για τους επομενους 12 μηνες θα τραβαει 9.95 και μετα ξανα 18. Δεν εχω ιδεα αν μπορω να κανω Pause ομως ανοιξα ticket να ρωτησω.

Εντωμεταξυ λεει οτι θα τραβηξει λεφτα 30 μαρτιου, 6 Απριλιου βγαινουν τα επομενα games, πως ξερω τι θα παρω πριν μου τραβηξει τα λεφτα??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Τελικα παιδια μολις εκανα συνδρομη, 9.95 και για τα 12 αλλα λεει οτι για τους επομενους 12 μηνες θα τραβαει 9.95 και μετα ξανα 18. Δεν εχω ιδεα αν μπορω να κανω Pause ομως ανοιξα ticket να ρωτησω.

Εντωμεταξυ λεει οτι θα τραβηξει λεφτα 30 μαρτιου, 6 Απριλιου βγαινουν τα επομενα games, πως ξερω τι θα παρω πριν μου τραβηξει τα λεφτα??

 

30 θα τραβήξει για τον παρόντα μήνα. Για τον Απρίλη την αντίστοιχη ημέρα στο τέλος του μηνός κ.ο.κ. 
Δεν μπορώ να δω τους όρους της προσφοράς γιατί έχω ήδη, αλλά μπορείς να δεις τι ισχύει πηγαίνοντας πατώντας choice, και κατεβαίνοντας κάτω κάτω στο membership. Πατάς manage my plan και θα σου βγάλει αν έχει δυνατότητα παύσης.
Προφανώς όταν περάσει ο χρόνος κόβεται η συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, G.TH. είπε

30 θα τραβήξει για τον παρόντα μήνα. Για τον Απρίλη την αντίστοιχη ημέρα στο τέλος του μηνός κ.ο.κ. 
Δεν μπορώ να δω τους όρους της προσφοράς γιατί έχω ήδη, αλλά μπορείς να δεις τι ισχύει πηγαίνοντας πατώντας choice, και κατεβαίνοντας κάτω κάτω στο membership. Πατάς manage my plan και θα σου βγάλει αν έχει δυνατότητα παύσης.
Προφανώς όταν περάσει ο χρόνος κόβεται η συνδρομή.

Τα ειχε παιξει γιατι ηδη ειχε τραβηξει τα λεφτα και ελεγε 30 Μαρτιου διοτι μου ειχε παρει ηδη τα λεφτα για την ενεργοποιηση. Τωρα εκανε refresh και γραφει 30 Απριλιου. 
Με αφηνει να κανω Pause, λογικα, δεν το προχωρησα. Παντως δεν βλεπω να γραφει κατι.


Αρα θα τραβηξει 27 απριλιου, εγω θα δω στις 6 Απριλη τα παιχνιδι, και αν δεν τα θελω κανω Pause εως της 27 και δεν τραβαει τα λεφτα.Σωστα; Διοτι απ'οτι ειδα σε βαζει απο πριν να διαλεξεις τα παιχνιδια του μηνα, οποτε φανταζομαι θα ειμαι κομπλε αν δεν επιλεξω κανενα.


Επισης αν μου εχει 9 παιχνιδια να διαλεξω απο τα 12, μπορω να το κανω αργοτερα; π.χ. σε καποιους μηνες; ή πρεπει εκεινο τον μηνα;image.png.c9f8c439933432468aff593eb320edea.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ExTaCy1337 είπε

Τα ειχε παιξει γιατι ηδη ειχε τραβηξει τα λεφτα και ελεγε 30 Μαρτιου διοτι μου ειχε παρει ηδη τα λεφτα για την ενεργοποιηση. Τωρα εκανε refresh και γραφει 30 Απριλιου. 
Με αφηνει να κανω Pause, λογικα, δεν το προχωρησα. Παντως δεν βλεπω να γραφει κατι.


Αρα θα τραβηξει 27 απριλιου, εγω θα δω στις 6 Απριλη τα παιχνιδι, και αν δεν τα θελω κανω Pause εως της 27 και δεν τραβαει τα λεφτα.Σωστα; Διοτι απ'οτι ειδα σε βαζει απο πριν να διαλεξεις τα παιχνιδια του μηνα, οποτε φανταζομαι θα ειμαι κομπλε αν δεν επιλεξω κανενα.


Επισης αν μου εχει 9 παιχνιδια να διαλεξω απο τα 12, μπορω να το κανω αργοτερα; π.χ. σε καποιους μηνες; ή πρεπει εκεινο τον μηνα;image.png.c9f8c439933432468aff593eb320edea.png

Είναι προσφορά και δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι πρέπει να έκανες και unlock my choice και να πήρες κάποιο παιχνίδι νωρίτερα. Δεν υπάρχει δίνω χωρίς να πάρω 🤣 εξού και η χρέωση στις 11/3.
Αν πάθεις κάτι σοβαρό και δεν μπορείς να ακυρώσεις, αυτό είναι το πρόβλημα, θα χρεώνει μέχρι να λήξει η κάρτα ή μπεις και διακόψεις.  

Όποτε θες τα διαλέγεις γενικά. Εγώ έχω ακόμα 5 επιλογές από το Δεκέμβριο του '19. Και από το παλιότερο σύστημα ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει κλειδιά από το 2017. Αλλά μπορώ. Αν δεν έχει κλειδιά βγάζει αυτό 
 

ATTENTION: We have run out of Steam keys for Total War: WARHAMMER. We are getting more ASAP. We will have Steam keys for you as soon as they are available again!

 
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, G.TH. είπε

Είναι προσφορά και δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι πρέπει να έκανες και unlock my choice και να πήρες κάποιο παιχνίδι νωρίτερα. Δεν υπάρχει δίνω χωρίς να πάρω 🤣 εξού και η χρέωση στις 11/3.
Αν πάθεις κάτι σοβαρό και δεν μπορείς να ακυρώσεις, αυτό είναι το πρόβλημα, θα χρεώνει μέχρι να λήξει η κάρτα ή μπεις και διακόψεις.  

Όποτε θες τα διαλέγεις γενικά. Εγώ έχω ακόμα 5 επιλογές από το Δεκέμβριο του '19. Και από το παλιότερο σύστημα ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει κλειδιά από το 2017. Αλλά μπορώ. Αν δεν έχει κλειδιά βγάζει αυτό 
 

ATTENTION: We have run out of Steam keys for Total War: WARHAMMER. We are getting more ASAP. We will have Steam keys for you as soon as they are available again!

 

Οχι δεν επελεξα κανενα game, το εχω αφησει ετσι γιατι εψαχνα να δω αν στο epic store δινει την ultimate του Control αλλα τελικα την απλη δινει και στα δυο. Αλλα το εχω αφησει ετσι. Δεν πειραξα κατι απο μονο του αλλαξε σε 27/4 που ητανε και το σωστο :p .
Ακομη 12 Choices remaining λεει, και φανταζομαι επειδη ητανε προσφορα γι'αυτο μου τραβηξε τα λεφτα για να μου δωσει τα 12 games. Ολα καλα λοιπον, ευχαριστω :D 

Αρα για οποιον θελει τελικα το 9.95 ειναι για 12 μηνες που συζητουσαμε τις προηγουμενες μερες.
Τωρα θα παρει και τα 12 games και στους επομενους μηνες (11 ακομη; ) 9 games οχι με 18 αλλα με 9,95!

Μενει να δω αν καθε pause μετραει για μηνας και αν μετα απο 12 pause θα μου ζητησει 18 ή οχι, αλλα νταξει, βλεπουμε μεχρι τοτε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Detroid  13,49 @ wingamestore

[ steam 2048px-Steam_icon_logo.svg.png key ]

*CLICK πάνω στην εικόνα 

*το κατάστημα είναι legit 

 

** Το παιχνίδι διαθέτει Ελληνικούς υπότιτλους!

Steam page για πληροφορίες > εδώ

 

_______________________________________________________________________________________

 

header.jpg?t=1624874928  7.49 @ gamebillet

[ steam 2048px-Steam_icon_logo.svg.png key ]

 

** Το παιχνίδι διαθέτει και Ελληνικούς υπότιτλους!

Steam page για πληροφορίες > εδώ

Παρεμπιπτόντως στο 2ο πρωταγωνιστούν ο μεγάλος Willem Dafoe και η πιτσιρίκα τότε μόλις 25 ετών (την οποία θυμόμουν αμυδρά μόνο ως παρουσία από το Inception) Ellen Page.

Μια πολύ ευχάριστη έκπληξη, ιδίως ο Dafoe, όταν τους αντίκρισα για πρώτη φορά στην οθόνη, αγνοώντας έως τότε για τη συμμετοχή τους. Μεγάλο + η παρουσία αμφοτέρων στο game.

Κατά τα λοιπά πρόκειται για interactive movie, χωρίς ιδιαίτερη αλληλεπίδραση - δράση από μέρους του παίκτη, αλλά περνάει ευχάριστα η ώρα. Έχει το ενδιαφέρον του.

Μεγάλο μείον πάντως το γεγονός ότι δεν μπορείς να κάνεις skip βίντεο και διαλόγους μετά το πρώτο playthrough (μεγάλο βάσανο αυτό για τους achievement hunters).

Για 7,50 ευρώ μια χαρά είναι, μια μεγάααααααλη ταινία.

(Ευκαιρία να πάρω και το Detroit, thank u)

 

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brandtobrand είπε

Παρεμπιπτόντως στο 2ο πρωταγωνιστούν ο μεγάλος Willem Dafoe και η πιτσιρίκα τότε μόλις 25 ετών (την οποία θυμόμουν αμιγώς μόνο ως παρουσία από το Inception) Ellen Page.

 

Elliot Page πλέον. Δεν σε βλέπω ενημερωμένο😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Detroit καθώς τότε (2019) δεν είχε κυκλοφορήσει σε pc είχα αναγκαστεί να το δω από μεγάλο Έλληνα YouTuber. Φοβερό και με ωραία ιστορία/πολλαπλά τέλη/διαφορετικές τροπές από τις επιλογές του παίκτη. Μαρεσει και το είδος interactive movies.

In David Cage we trust. 🤘👍

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Detroit σε αυτήν την τιμή πρέπει να είναι ιστορικό χαμηλό. Το είχα αγοράσει γύρω στα 20. Το Beyond : Two Souls είναι παιχνιδάρα, το έχω τερματισει στο ps3 (έχω κάνει και σχετική παρουσίαση στο "τερμάτισα πρόσφατα"). Θα το αγοράσω κάποια στιγμή και για pc, μαζί με το heavy rain, συνήθως έχουν ίδια τιμή και αν δεν απατώμαι έχουν βρεθεί και στο τάλιρο.  

Η πλάκα είναι ότι μόλις το τερματισα (και έχω τερματισει ελάχιστα παιχνίδια) την επόμενη μέρα η Page ανακοίνωσε ότι θα γίνει άνδρας 😄😁

 

Επεξ/σία από eko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Elliot Page πλέον. Δεν σε βλέπω ενημερωμένο😁

Είμαι παραδοσιακός. Πάντως πέρα από την πλάκα, ο χαρακτήρας της ναι η απόδοση αυτού ήταν επιπέδου Χόλιγουντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το beyond είναι πάρα πολύ καλό παιχνίδι έχει 4 τέλη το καθένα με το δικό του συναίσθημα. Σκέφτομαι να τα πάρω και τα 3 με χαλασε λίγο που δεν έγινε καλυτερη δουλειά στα γραφικά ειδικά στο Heavy Rain που είναι αρκετά πιο παλιό. Το Detroit δείχνει πανέμορφο έχουν βγει και mod για ultrawide. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική ερμηνεία και voice acting ως Kara στο Detroit Become Human. Κάτι το οποίο ισχύει και για το υπόλοιπο καστ. Τα αγαπημένα μου σημεία ήταν με τη Kara & τον Connor ( & Detective Hank Anderson ) στο 'παιχνιδι'.

 

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το beyond είναι πάρα πολύ καλό παιχνίδι έχει 4 τέλη το καθένα με το δικό του συναίσθημα. Σκέφτομαι να τα πάρω και τα 3 με χαλασε λίγο που δεν έγινε καλυτερη δουλειά στα γραφικά ειδικά στο Heavy Rain που είναι αρκετά πιο παλιό. Το Detroit δείχνει πανέμορφο έχουν βγει και mod για ultrawide. 

Έχω στη wishlist και αυτό που είναι ίδιου στυλ παιχνίδι: 7.49@STEAM

Erica

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...