Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Indie, Charity, Bundles, Digital Stores και Προσφορές - Γενική Συζήτηση


zizu10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τα οποια Shenmue 1+2 μπορεις να τα παιξεις φυσικα και στο Game Pass με 1-2ευρω.Τις περισσοτερες φορες παντως τα κρυφα παιχνιδια του Humble ειναι αρκετα αδιαφοροι''indie''συνηθως τιτλοι.

Δεν είμαι σίγουρος τι θεωρείς αδιάφορο τίτλο πάντως μόνο από τους τελευταίους 4-5 μήνες έχουμε Warhammer Mechanicus, Guacamelee 2, State of Mind, Planet Alpha, Shenmue I & II κλπ. Συμφωνώ δεν αξίζουν όλα τα indie που δίνουν, ειδικά τα πειραματικά του trove. Αλλά από τη μία κάποια όπως τα παραπάνω είναι αρκετά αξιόλογοι τίτλοι και από την άλλη είναι μια αφορμή να δοκιμάσεις κάποιους indie τίτλους που μπορεί να έχουν μια αξία και ποτέ δεν θα έπεφταν στην αντίληψή σου. Πάντως, δεν υπάρχουν τα πάντα στο Game Pass και είναι άλλο το να έχεις τα games με συνδρομή και άλλο στη βιβλιοθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η πλειοψηφια που αγοραζει το humble bundle(ποσο μαλλον αυτοι που πληρωνουν το ετησιο)το κανει καθαρα για τα κεντρικα παιχνιδια,και σε τελευταια μοιρα για τα επιπλεον που τα ανακοινωνουν στο τελος για αυτο το λογο σαν κατι το εξτρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προβλημα αγορας στο humble bundle

Καλησπερα,

προσπαθω να αγορασω οποιοδηποτε bundle απο το σαιτ.

Εχω επιλεξει και τροπο πληρωμης καρτα και paypal. Μολις παω να ολοκληρωσω την αγορα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι αυτη η πληρωμη δεν υποστηριζεται απο τη καρτα μου. Δοκιμασα 2 χρεωστικες καρτες, μια εθνικής τραπεζας και μια eurobank.

Τι μπορει να φταιει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαζή μάλλον, αλλά θέλω να το σιγουρέψω, ερώτηση: όταν ανανεώνεις για 12 μήνες στο humble bundle φυσιολογικά σου λέει επόμενη χρέωση τάδε ημερομηνία του 2020.
Αν στο ενδιάμεσο το βάλω σε παύση, μετακυλίεται και η ημερομηνία αυτή κατά ένα μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Μια χαζή μάλλον, αλλά θέλω να το σιγουρέψω, ερώτηση: όταν ανανεώνεις για 12 μήνες στο humble bundle φυσιολογικά σου λέει επόμενη χρέωση τάδε ημερομηνία του 2020.
Αν στο ενδιάμεσο το βάλω σε παύση, μετακυλίεται και η ημερομηνία αυτή κατά ένα μήνα;

Ναι, όταν κάνεις παύση δεν μετριέται σαν μήνας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
3 ώρες πριν, Praetorian είπε

Sanctuary Bundle σε ~5.50 ευρώ από Fanatical. Καλούτσικοι τίτλοι αν δεν έχετε τα περισσότερα ήδη.

The Walking Dead S02, Walking Dead S01 με το 400 Days (DLC) και Walking Dead: Michonne. 

This War of Mine Final Cut με το Stories Season Pass DLC.

Redeemer Enhanced Edition, Blood :Fresh Supply, Roller Coaster Tycoon: Classic (1 και 2), Warhammer 40,000: Sanctus Reach.

https://www.fanatical.com/en/bundle/sanctuary-bundle

Πολυ καλο εχω μια απορια γιατι αν θα το παρω θα το παρω για το walking dead k this war of mine.Το season 2 ειναι ολοκληρο;;;γιατι ξερω οτι ολοκληρωθηκε απο το epic store μην το παρω κ λειπει το τελος απο το season 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Πολυ καλο εχω μια απορια γιατι αν θα το παρω θα το παρω για το walking dead k this war of mine.Το season 2 ειναι ολοκληρο;;;γιατι ξερω οτι ολοκληρωθηκε απο το epic store μην το παρω κ λειπει το τελος απο το season 2.

Όλο αναφέρουν, άρα θα είναι κανονικά όλα τα επεισόδια.

Η σεζόν 3 και 4 είναι κανονικά στο Steam πάντως:

https://store.steampowered.com/app/536220/The_Walking_Dead_A_New_Frontier/

https://store.steampowered.com/app/866800/The_Walking_Dead_The_Final_Season/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, icenex said:

Πολυ καλο εχω μια απορια γιατι αν θα το παρω θα το παρω για το walking dead k this war of mine.Το season 2 ειναι ολοκληρο;;;γιατι ξερω οτι ολοκληρωθηκε απο το epic store μην το παρω κ λειπει το τελος απο το season 2.

Το Walking Dead: Season 2 έχει ολοκληρωθεί από την TellTale το 2014. 

Η "season" που είχε πρόβλημα ήταν η "Walking Dead: The Final Season"  (4η κατά σειρά season που έβγαλε η TellTale, εξαιρώντας τα spin offs "400 Days" και "Michonne"). Αλλά και αυτή ολοκληρώθηκε μέσα στο 2019 και έχει 4 συνολικά επεισόδια. Από ό,τι βλέπω είναι κανονικά διαθέσιμα και στο Steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
31 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Όσον αφορά το Cities: Skylines Humble Bundle, φρέσκο από το φούρνο για το πρώτο επίπεδο...

gidia.png.6e6a63bbdfbe178bf0005cabf62754d0.png

Μην το ψάχνεις, εγώ πήγα να βάλω για πρώτη φορά subscription και μου το κάνανε cancel συνεχώς, παρόλο που δοκίμασα και με paypal και με κάρτα που είχαν λεφτά μέσα. Προσπάθησα για 4-5 φορές να αγοράσω, τελικά μου κάνανε suspend το account για suspicious activity και τώρα δε μπορώ να αγοράσω τίποτα πλέον. Το support μου πε ότι δεν μπορεί να με κάνει unsuspend στο account ούτε να παράσχει περισσότερο information. Δεν έχω λόγια, δεν ξανασχολούμαι μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Νέο Χάμπολ Μπάντολ για τον Ιούνιο.
https://www.humblebundle.com/subscription?hmb_source=navbar
Μοιάζει καλούτσικο... ανάλογα και τι έχει κανείς.
Supraland, Grid ultimate edition, Hellblade Senua's sacrifice, The Messenger, Barotrauma, Felix the Reaper, Men of War assault squad 2 warchest edition, Stygian Reign of the old ones, Remnants of Naezith, Overload, The stillness of the wind, The King's Bird, συν ένα μυστικό παιχνίδι μπόνους που δεν μετράει σαν επιλογή.

Το Hellblade το ειχαν δωσει τον Ιουλιο του 2019,αρα δεν θα το ελεγα και πολυ καλο το humble

https://www.humblebundle.com/monthly/p/july_2019_monthly

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Το Hellblade το ειχαν δωσει τον Ιουλιο του 2019,αρα δεν θα το ελεγα και πολυ καλο το humble

https://www.humblebundle.com/monthly/p/july_2019_monthly

Aπο το περασμενο Δεκεμβρη και μετα ουτε ενα πακετο δεν ειναι καλο, να πεις μεσα με τα ταμπουνια.
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το κρατάω μόνο για την έξτρα έκπτωση που δίνει στο store σε όσους είναι subscribers...

Γενικά απίστευτη απογοήτευση από τότε που έγινε humble choice. Κάθε μήνα λέω να το διακόψω και τελευταία στιγμή λέω άντε να δω άλλον ένα μήνα μπας και... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ένα μικρό τρυκ για όσους θέλουν ή το σκέφτονται να πάρουν το humble bundle αυτού του μήνα (έχει μπει στην σελίδα 163 (ed: στις Προσφορές Παιχνιδιών) για όποιον δεν το πρόσεξε).
Πρέπει να έχει πάει άπατο γιατί έχουν αρχίσει τις δωροδοκίες 😁.
Αντί να πατήσεις ότι θες να το ξεκλειδώσεις, πας στη διαχείριση, πατάς παύση της συνδρομής και σου βγάζει σε νέο παραθυράκι ότι σου έχουν νέα ειδική προσφορά  μείον 2 δολάρια στην επόμενη χρέωση  αν παραμείνεις συνδρομητής, οπότε πατάς αυτή την επιλογή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...