Προς το περιεχόμενο

ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ....?? helppppppp...


AGGANIS3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται δεν ξέρουμε να ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ, και ας φωνάζει ο Jastonas... Το παιδί δεν φτιάχνει σύστημα, διαλέγει μια εκ των δύο επιλογών που έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. ΟΜΩΣ η ερώτηση του φίλου ήταν: "Θέλω να πετάξω τα δικά μου λεφτά δημοσίως! Σε ποιο από τα δύο συστήματα?". Κάποιοι κατάφεραν και τεκμηρίωσαν μια απάντηση. Άλλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδια

Τελικά πηρα το πρωτο συστημα (P4 2.4 fsb 800 με 512 ram ddr400) dvd πηρα το pionner 120 και εβαλα και το pionner A06 dvd r/rw +- X4.

Θεxω να ρωτησω τα εξης:

1) εχω απο τον προηγουμενο Η/Υ 2 μνημες των 256 ddr (φυσικα δεν ειναι στα 400). Να τις βαλω αυτες επανω? Μηπως θα δημιουργηθει προβλημα? Θα βοηθησει στην ταχυτητα?

2) Τον εχω κανει overclocking στα 2.77G χωρις να αλλαξω το vol το οποιο ειναι απο το bios στο auto. Φοβηθηκα να τον ανεβασω και αλλο. Μεχρι ποσο μπορω να τον φτασω? Ειναι επικυνδυνο?

3) Την μνημη μπορω να την κανω overclocking (512 ram ddr400) και πως?

Αυτα..

Ελπιζω να μην σας κουρασα...

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Φυσικά και μπορείς να την βάλεις. Μετά όμως θα τρέχουν όλες μαζί στα 266 (και η 400ρα σου).

2) Συτό δεν μπορεί να στο πει κανείς με σιγουρια. Εξαρτάται από τις θερμοκρασίες σου, το stepping της CPU, την τύχη σου ;) , το όλο στήσιμο του PC γενικότερα...

3) Ναι, γίνεται συνήθως overclock μαζί με τον επεξεργαστή (μέσω του FSB - εκτός και αν η μητρικη σου υποστηρίζει ασύγχρονες ρυθμίσεις)

Αυτααααα.... Για λεπτομέρειες περιμενε κάποιον πιο έμπειρο πάνω στο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...