Προς το περιεχόμενο

Τι καινούριο φέρνει το Android 4.4 KitKat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικά όσα γράφεις θα διαπιστώσεις -έντρομος- πως αρχίζεις να μπαίνεις στη φιλοσοφία της ...Apple! :P

 

Μπα εσυ αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ θα διαπιστώσεις πως ενα os σωστό ακόμα δεν εχει δει η ανθρωπότητα το καθένα με τα κακά του και τις ελλείψεις του. :-)

 

Αλλο desktop διανομή linux και αλλο android,μη μπερδεύεσαι!

Με μια desktop διανομη του linux,μια χαρα μπορεις να δουλεψεις σοβαρα,με το android το πιο πολυ που μπορεις να κανεις,ειναι το ψιλο σκαλισεις απλα για να νιωσεις και συ λιγο χακερ! :P

 

Υ.Γ.Και το σκαλισμα,θελει αλλο desktop os,για να γινει.Αλλλιως και αυτο γιοκ στο android!

Γιατι άλλο; ο πυρήνας δεν ειναι linux;Ανετα λοιπόν μεταφέρουν οσες εφαρμογές γουστάρουν ασχέτως αν ειναι mouse friendly 

Το λίγο χακερ πάει και στο linux άμα θες οπότε αερολογίες που έμαθε να γράφει και ο παππούς μου sudo apt-get update και ένιωσε nio.

 

Υ.Γ. Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλα τεσπα  :-D

Συνεχίζω να πιστεύω πως το android ειναι οτι καλύτερο έχουμε δει εδώ και πολλά χρόνια στο τομέα των os τόσο σε support απο devs οσο και σε απήχηση - εξέλιξη και ολα αυτα σε διάστημα λίγο ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικά όσα γράφεις θα διαπιστώσεις -έντρομος- πως αρχίζεις να μπαίνεις στη φιλοσοφία της ...Apple! :P

την φιλοσοφια του αναπηρου πελατη που μπορει μεχρι ενα κουμπι να παταει,γιατι παραπανω ειναι πολυπλοκο?

 

one-pedal-car-mac-yo-dawg1-299x224.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς πως μέχρι και οι γιαγιάδες εχουν σήμερα desktop το ποσο σοβαρή δουλειά γίνεται καλύτερα ας το αφήσουμε εκτος αν ολοι γινονται προγραμματιστες και hackers.

Ανετα το 80% των windows users θα έβαζαν linux ΑΝ αυτο ειχε τα παιχνίδια των windows.

Μη βλεπεις λοιπόν εσυ τι κάνεις στο pc σου αλλα τι κανει το mainstream κοινό. Δες εξάλλου τις ειδήσεις του insomnia περισσότερα νεα έχουμε για tablets & smartphone παρα για pc.Αυτο το εχει καταλάβει πολύ καλά και η ms γιαυτό τρέχει να προλάβει τα γεγονότα.

 

 

Μίλησε για ΔΟΥΛΕΙΑ, για πήγαινε σε μια εταιρεία και πες να έχουν οτιδήποτε άλλο εκτός παραθύρων και πες μου την αντίδραση τους

 

Μέχρι και το φοβερό και τρομερό osx είναι άχρηστο στις περισσότερες περιπτώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε για ΔΟΥΛΕΙΑ, για πήγαινε σε μια εταιρεία και πες να έχουν οτιδήποτε άλλο εκτός παραθύρων και πες μου την αντίδραση τους

 

Μέχρι και το φοβερό και τρομερό osx είναι άχρηστο στις περισσότερες περιπτώσεις

 

Από προγράμματα για να εκτυπώνεις μηχανογραφημένες αποδείξεις σε κατάστημα ρούχων μέχρι προγράμματα που ελέγχουν ρομποτικούς βραχίονες και πλατφόρμες ένα είναι το λειτουργικός, windows XP και άγιος ο θεός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δω ποτε θα αποφασισουν να αρουν τους αδιανοητους και γελοιους γεωγραφικους περιορισμους (ή καλυτερα τα γεωγραφικα "κλειδωματα", ακομα χειροτερο!) και το εξισου υπερηλιθιο για τα "μυαλα" της google BUG να εχεις ρυθμισει τα updates σου να γινονται ΜΟΝΟ μεσω wi-fi και παρολα αυτα να σου... μηδενιζει το πακετο data (mobile internet) που εχεις (αν δεν εχεις πακετο να δω τι πανηγυρι γινεται!!) επειδη .... ειχε μεινει στη μεση το update μεσω wi-fi και σε τετοια περιπτωση εχει 'προβλεφθει' να... συνεχιζεται οποτεδηποτε ξαναδει ιντερνετ το κινητο ασχετως αν ΔΕΝ ειναι wi-fi!!!

Α ναι, να δω και ποτε θα αρει το γραψιμο στα παραπανω παραπονα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε για ΔΟΥΛΕΙΑ, για πήγαινε σε μια εταιρεία και πες να έχουν οτιδήποτε άλλο εκτός παραθύρων και πες μου την αντίδραση τους

 

Μέχρι και το φοβερό και τρομερό osx είναι άχρηστο στις περισσότερες περιπτώσεις

Δεν διαφώνησα σε αυτο ξανα διάβασε ΚΑΛΑ τι γράφω. Και ΑΝ σημερα αποφασίζαμε να κάνουμε την όποια μετάβαση εμεις οι χρήστες σε ενα 1 χρόνο αντε 1,5 τα windows θα ηταν άχρηστα ακόμα και για επαγγελματιες!

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλα τεσπα :-D

Συνεχίζω να πιστεύω πως το android ειναι οτι καλύτερο έχουμε δει εδώ και πολλά χρόνια στο τομέα των os τόσο σε support απο devs οσο και σε απήχηση - εξέλιξη και ολα αυτα σε διάστημα λίγο ετών.

Καταλαβες αλλα προσπαθεις να το αποφυγεις!

Θα σου δωσω ενα παραδειγμα!

Εχεις ενα καινουριο smartphone και ενα καινουριο tablet και τα δυο με android και θες να κανεις backup ολες τις εφαρμογες του κινητου και να τις φυλαξεις στο tablet!

Πως μπορεις να το κανεις?

 

Νομιζω δεν ειναι κατι δυσκολο,για ενα τοσο εξελιγμενο λογισμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με titanium back up και επαναφορά επαφών αλλα επειδή ειναι εξελιγμένο τα κανει συγχρονισμό και απο μόνο του.
Στα windows πως θα το κάνεις; 

 

Y.Γ. Και μη παίζουμε τη κολοκυθιά αυτα που γράφω δεν έχεις λόγο να τα αμφισβητήσεις ή μάθε να γράφεις ή μάθε να διαβάζεις εγω ακόμα δεν καταλαβαίνω τι έγραψες.

Υ.Γ.2 Δεν απαντάς  οσα σε ρώτησα ή απάντα σε ολα ή άστο να πάει από κει που ήρθε δεν εχω μετοχές εξάλλου για να ασχολούμαι με το κάθε ένα εδώ μέσα οταν κατι δεν του αρέσει απο αυτά που γράφω.

Υ.Γ.3 Πες μου το καλύτερο os που εχεις δει ΕΣΥ μέχρι σήμερα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβες αλλα προσπαθεις να το αποφυγεις!

Θα σου δωσω ενα παραδειγμα!

Εχεις ενα καινουριο smartphone και ενα καινουριο tablet και τα δυο με android και θες να κανεις backup ολες τις εφαρμογες του κινητου και να τις φυλαξεις στο tablet!

Πως μπορεις να το κανεις?

 

Νομιζω δεν ειναι κατι δυσκολο,για ενα τοσο εξελιγμενο λογισμικο!

 

Υπαρχουν μια χαρα προγραμματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχουν μια χαρα προγραμματα.

 

Οπως?

Με titanium back up και επαναφορά επαφών αλλα επειδή ειναι εξελιγμένο τα κανει συγχρονισμό και απο μόνο του.

Στα windows πως θα το κάνεις;

 

Y.Γ. Και μη παίζουμε τη κολοκυθιά αυτα που γράφω δεν έχεις λόγο να τα αμφισβητήσεις ή μάθε να γράφεις ή μάθε να διαβάζεις εγω ακόμα δεν καταλαβαίνω τι έγραψες.

Υ.Γ.2 Δεν απαντάς οσα σε ρώτησα ή απάντα σε ολα ή άστο να πάει από κει που ήρθε δεν εχω μετοχές εξάλλου για να ασχολούμαι με το κάθε ένα εδώ μέσα οταν κατι δεν του αρέσει απο αυτά που γράφω.

Υ.Γ.3 Πες μου το καλύτερο os που εχεις δει ΕΣΥ μέχρι σήμερα.

 

Για να τρεξει το titanium backup σε android συσκευη,τι χρειαζεται να γινει πρωτα?Και πως γινεται???

 

Υ.Γ.Ειμαι 10 μηνες χωρις ΚΑΝΟΝΙΚΟ pc και μονο με το nexus7!Ξερω πολυ καλα ποσο λιμιτ ειναι το android,χωρις τη υποστηριξη του pc και πως ειναι να εισαι περιορισμενος σ'αυτο το λογισμικο για τοσο μεγαλο διαστημα!

Φοβερη ταμπλετα,αλλα δυστυχως ηταν η χειροτερη επιλογη που εχω κανει μεχρι στιγμη σε ηλ. συσκευη και ο λογος ηταν,γιατι δε προβλεψα οτι θα ξεμενα απο λαπτοπ!

Υ.Γ.2 Το android σε 2-3 χρονια θα το βλεπεις μονο στα κινητα και συ φανταζεσαι οτι θα καταλαβει την desktop πλατφορμα απο την ms!Τελικα η φαντασια μερικω οργιαζει υπερβολικα!

Υ.Γ.Το καλυτερο λογισμικο σε tablet ειναι τα windows8 και το android ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους!

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως?

Για να τρεξει το titanium backup σε android συσκευη,τι χρειαζεται να γινει πρωτα?Και πως γινεται???

 

Υ.Γ.Ειμαι 10 μηνες χωρις ΚΑΝΟΝΙΚΟ pc και μονο με το nexus7!Ξερω πολυ καλα ποσο λιμιτ ειναι το android,χωρις τη υποστηριξη του pc και πως ειναι να εισαι περιορισμενος σ'αυτο το λογισμικο για τοσο μεγαλο διαστημα!

Φοβερη ταμπλετα,αλλα δυστυχως ηταν η χειροτερη επιλογη που εχω κανει μεχρι στιγμη σε ηλ. συσκευη και ο λογος ηταν,γιατι δε προβλεψα οτι θα ξεμενα απο λαπτοπ!

Υ.Γ.2 Το android σε 2-3 χρονια θα το βλεπεις μονο στα κινητα και συ φανταζεσαι οτι θα καταλαβει την desktop πλατφορμα απο την ms!Τελικα η φαντασια μερικω οργιαζει υπερβολικα!

Υ.Γ.Το καλυτερο λογισμικο σε tablet ειναι τα windows8 και το android ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους!

 

Για να τρέξει το titanium backup χρειάζεται να εχεις δικαιώματα διαχειριστή. Και; 

10 μήνες χωρις κανονικό pc και μονο με το nexus 7 στα λόγια μου ερχεσαι! Τα pc ξεπεράστηκαν!

Y.Γ.2 Που το στηρίζεις αυτο; Μέντιουμ εισαι;

Υ.Γ.3 Για σενα, ακόμα δεν ξέρει τι είναι πως είναι και πότε θα είναι και μου μιλάς για windows 8 σε tablet χαχα. Πες μου πιο είναι το καλύτερο os που έχεις δει και ασε τα τάμπλετ γιατί και εκει το 80% ειναι android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τρέξει το titanium backup χρειάζεται να εχεις δικαιώματα διαχειριστή. Και;

10 μήνες χωρις κανονικό pc και μονο με το nexus 7 στα λόγια μου ερχεσαι! Τα pc ξεπεράστηκαν!

Y.Γ.2 Που το στηρίζεις αυτο; Μέντιουμ εισαι;

Υ.Γ.3 Για σενα, ακόμα δεν ξέρει τι είναι πως είναι και πότε θα είναι και μου μιλάς για windows 8 σε tablet χαχα. Πες μου πιο είναι το καλύτερο os που έχεις δει και ασε τα τάμπλετ γιατί και εκει το 80% ειναι android.

Τι ε και?

Πες στο κοσμακι πως αποκτας σε μια android συσκευη δικαίωματα διαχειριστη,να το αποθεωσει!!!:devil:

Ενα αναπηρο λογισμικο ειναι,που χρειαζεται δεκανικια για να κανεις τα πιο απλα και αυτονοητα πραγματα!

Τωρα που ειπα αυτονοητα,σε ποια έκδοση θα μπορεσει η google να βαλει ενα κανονικο multitasking?Τοτε ισως αρχισει να ψιλο παει στο να γινει κανονικο λογισμικο?

Προς το παρον δεκανικια και αγιος ο θεος!

 

Υ.Γ.Τη παλευω,γιατι πρωτο ειμαι αναγκασμενος να χρησιμοποιω οτι μου προσφερει το nexus,επειδή δεν εχω κατι αλλο και δευτερο,ευτυχως δε χρειαστηκε προς το παρον να κανω κατι αλλο εκτως απο browsing και να βλεπω καμια σειρα!

Αν ειχα να κανω μελετες και πιο σοβαρη εργασια,θα το εριχνα στο συρτάρι και θα εβαζα το χερι στη τζεπη για ενα οποιοδηποτε φτηνο netbook!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...