Προς το περιεχόμενο

Τι καινούριο φέρνει το Android 4.4 KitKat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη στενοχωριέσαι, εδώ δεν θα το πάρει το Galaxy Nexus γιατί "έχει περάσει το 18μηνο". Είναι κάτι σαν εγγύηση ρε παιδί μου, μόλις περάσει το 18μηνο σταματάει η υποστήριξη. Δεν πα να 'ναι και 8πύρηνη η συσκευή.

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-nexus-wont-get-android-4-4-kitkat-6421/

Λιγο με τα μαθηματικα δυσκολευεσαι,οπως βλεπω!

Δεκέβρη 2010->Νοεμβρη 2013=18 μηνες???

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Nexus_S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει περάσει πάνω απο 18 λέει οχι οτι έχουν περάσει 18 μήνες απο τότε που βγήκε.

Το να λες εχει περασει τους 18 μηνες,οπως η εγγυηση,ειναι σαν να λες οτι μετα τους 18 μηνες σταματησε η υποστηριξη!!!

Η τελευταια αναβαθμηση/ενημερωση που πηρε ηταν το προηγουμενο μηνα αν δε κανω λαθος=34 μηνες υποστηριξη!

Ποιο κινητο ειχε τετοια ΠΛΗΡΗΣ!!! υποστηριξη 34 μηνες???

Να μας απαντησει ο dali13gr,αν γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android 4.4 θα πετάει ακόμα και σε 512mb........ Αυτό σημαίνει ότι το λειτουργικό θα ειναι πολύ πιο ελαφρύ με αποτέλεσμα να ειναι πολύ πιο γρήγορο. Καλή προσπάθεια από την Google! Να το δούμε και στην πράξη τωρα.

 

εδω εχω δει κινητό με 512 ραμ και 1.2 ghz να τρεχει custom ρομ 4.2 καλύτερα απο οτι ετρεχε το 2.2 που ειχε πανω του. με το σωστο optimize ολα γινονται

αναμένουμε reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" η νέα έκδοση του Android είναι βελτιστοποιημένη για πολύ φθηνά smartphones"

 

τότε γιατί δεν το βγάζετε ως update για όλα τα υπάρχοντα κινητά, σε όλες τις κατηγορίες κυρία Google?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λες εχει περασει τους 18 μηνες,οπως η εγγυηση,ειναι σαν να λες οτι μετα τους 18 μηνες σταματησε η υποστηριξη!!!

Η τελευταια αναβαθμηση/ενημερωση που πηρε ηταν το προηγουμενο μηνα αν δε κανω λαθος=34 μηνες υποστηριξη!

Ποιο κινητο ειχε τετοια ΠΛΗΡΗΣ!!! υποστηριξη 34 μηνες???

Να μας απαντησει ο dali13gr,αν γινεται!

Γίνεται. Βλέπεις λάθος συσκευή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android 4.4 θα πετάει ακόμα και σε 512mb........ Αυτό σημαίνει ότι το λειτουργικό θα ειναι πολύ πιο ελαφρύ με αποτέλεσμα να ειναι πολύ πιο γρήγορο. Καλή προσπάθεια από την Google! Να το δούμε και στην πράξη τωρα.

Όχι ακριβώς... Το θέμα τα 512MB δεν έχει να κάνει με κάποια εν γένει βελτιστοποίηση, αλλά πρόσθεσαν μία δυνατότητα στους προγραμματιστές ώστε να εντοπίζουν συσκευές με μικρή μνήμη και να διαχειρίζονται διαφορετικά την εφαρμογή τους (και οι δικές τους εφαρμογές θα το κάνουν αυτό από τώρα). Στην ουσία δεν είναι κάτι που θα αφορά τις υπόλοιπες συσκευές, ούτε είναι κάτι που θα κάνεις τις συσκευές με 512MB να πετάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λες εχει περασει τους 18 μηνες,οπως η εγγυηση,ειναι σαν να λες οτι μετα τους 18 μηνες σταματησε η υποστηριξη!!!

Η τελευταια αναβαθμηση/ενημερωση που πηρε ηταν το προηγουμενο μηνα αν δε κανω λαθος=34 μηνες υποστηριξη!

Ποιο κινητο ειχε τετοια ΠΛΗΡΗΣ!!! υποστηριξη 34 μηνες???

Να μας απαντησει ο dali13gr,αν γινεται!

Δύο χρόνια υποστηρίζονται τα nexus, έτσι έχει γίνει με όλα μέχρι στιγμής οπότε αυτό θα συνεχίσει να συμβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να δεις που σιχαίνομαι αυτό το επίπεδο "πλακοειδές" GUI που πάει με το ζόρι να μας επιβάλλει η microsoft και απ'ότι βλέπω από τα screens το αντιγράφει αρκετά το 4.4 μου λες τι να κάνω?  :P

Στα win7 αποφεύγω προς το παρόν τις τελευταίες ενημερώσεις των προγραμμάτων που το υιοθετούν αλλά αρχίζω και το τρώω στην μάπα και από διάφορα web sites τώρα τελευταία. Στο Android μάλλον θα πρέπει να βάλω κάποιον luncher αν και δεν θα το ήθελα δυστυχώς...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο χρόνια υποστηρίζονται τα nexus, έτσι έχει γίνει με όλα μέχρι στιγμής οπότε αυτό θα συνεχίσει να συμβαίνει

Τι εννοεις δυο χρονια υποστηριξη,εξηγησε τι εστί υποστηριξη?

Εδω το nexus s,ειχε 34 μηνες!

 

Εγω ξερω οτι η υποστηριξη ειναι απο τη στιγμη που κυκλοφορει η συσκευη πρωτη φορα στην αγορα,μεχρι την τελευταια αναβαθμηση/ενημερωση του λογισμικου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nexus s κλαστηκε πέρισυ τέτοια εποχή που δεν πήρε 4.2

 

Με 4.1.2 έχει μείνει, ψάξε καλύτερα

 

Μάλιστα αν βρεις και κάνα περσινό θέμα με το nexus 4 σίγουρα κάπου θα λέω ότι του χρόνου (δηλαδή φέτος) θα πάψουν να υποστηρίζουν και το gnex όπως και τελικά έγινε

 

Ακόμα και όταν ανακοινώθηκε υποστήριξη της Google για το gs4 είχα εκφράσει προβληματισμούς σχετικά με το πόσες συσκευές μπορεί να υποστηρίζει ταυτόχρονα η Google

Εγω ξερω οτι η υποστηριξη ειναι απο τη στιγμη που κυκλοφορει η συσκευη πρωτη φορα στην αγορα,μεχρι την τελευταια αναβαθμηση/ενημερωση του λογισμικου!

Κι εγώ αυτό ξέρω σαν υποστήριξη και για να γίνω πιο ακριβής υποστήριξη θεωρώ όλο το χρονικό διάστημα για το οποίο η συσκευή σου έχει επίσημα την τελευταία έκδοση του λειτουργικού

Δηλαδή η δική μου συσκευή (το galaxy nexus) ακόμα υποστηρίζεται επίσημα και αυτό θα συμβαίνει μέχρι να κυκλοφορήσει το kit Kat για τις υπόλοιπες συσκευές

 

Ε λοιπόν αυτό το διάστημα ποτέ και για κανένα nexus δεν ήταν πάνω από 2ετια

 

Του χρόνου το nexus 4 θα πάψει να υποστηρίζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nexus s κλαστηκε πέρισυ τέτοια εποχή που δεν πήρε 4.2

Με 4.1.2 έχει μείνει, ψάξε καλύτερα

Μάλιστα αν βρεις και κάνα περσινό θέμα με το nexus 4 σίγουρα κάπου θα λέω ότι του χρόνου (δηλαδή φέτος) θα πάψουν να υποστηρίζουν και το gnex όπως και τελικά έγινε

Μπερδεψα τα μπουτια μου με τα nexus της samsung!:P

Το προηγουμενο εβλεπα!Δλδ μονο 2 χρονια εχουν?

Κλαιν μαιν υποστηριξη,τοτε!Εγω ημουν με την ιδεα οτι ξεπερνουν τα δυο χρονια!:mad:

 

Θυμηστε με να μη το ξανα προτινω,γι'αυτο το σκοπο!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...