Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 evo ssd 120gb @plaisio 74,89euro [ΤΕΛΟΣ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εγώ που έψαχνα για ssd και δεν πρόλαβα την προσφορά από το Πλαίσιο, παρήγγειλα σήμερα αυτόν από e-shop. Δεν είναι το ίδιο καλή προσφορά, αλλά είναι πολύ κοντά στην τιμή (81,5 E) και τα specs και χρειαζόμουν έναν 120άρη ssd....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καθαρα νομιζω το λεω. Οσοι εκαναν clone το δισκο με το λειτουργικο τους στον evo και μετα τον τοποθετησαν και ξεκινησε το pc τους με αυτον (evo), να ελεγξουν το activation των windows γιατι κατα 99% θελουν ξανα ενεργοποιηση. <br>

Αλλιως θα το καταλαβανουν μεσα στις επομενες 30 μερες που θα ληξουν. Τα windows σου δινουν 30 μερες μεχρι να τα ενεργοποιησεις.<br><br>

 

Βλεποντας εδω:<br>

My computer --> right click --> properties<br><br>

Ειτε μεσα απο το control panel, system &security, στο system αν θυμαμαι καλα.<br>

sorry γραφω απο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα όχι magician αλλά data migration!

Magician χρησιμοποιεί και αυτός που κάνει clean install.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

χθες με τη βοήθεια ενός φίλου πέρασα και εγώ τον ssd στο λαπτοπ μου.

Έχω ένα dell studio 1535 με intel core duo 2,16ghz και ram 3gb.

 

O ssd περάστηκε στην θέση του σκληρού δίσκου και ο τελευταίος με ενα bracket στη θέση του dvd.

Εγκατάσταση έγινε απο την αρχή και περάσαμε win 7 στον ssd.

 

To πρόβλημα μου είναι το λαπτοπ αργεί πάλι να ανοίξει.Μέτρησα για το άνοιγμα του γύρω στα 2min.Φαίνεται ότι μέχρι το ''καλώς ορίσατε'' των windows πηγαίνει πολύ γρήγορα και κάπου εκεί κολάει.Μετά βγάζει για αρκετά δευτερόλεπτα μία μαύρη οθόνη (ίσως και λεπτό) και ανοίγει μετά.

 

Κατά την λειτουργία του είναι πολύ γρήγορο.Όπως και στο κλείσιμο του.Αλλά στο ξεκίνημα του είναι απογοητευτικό για ssd.

 

Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση των win 7?

Έχει κανείς κάποια ιδέα που ίσως βοηθήσει??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στανταρ είναι κάτι λάθος. εμένα κανει το νορμάλ χρόνο μέχρι να μπει στο logo των windows. με το που εμφανηστεί, είναι θέμα δευτερολεπτων μετά. πάει τάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εννοείται μετά benchmark με Crystal Disk Mark και AS SSD αφού ενεργοποιήσεις τα πάντα και το Rapid αν σε παίρνει από μνήμη (μιας και δεσμεύει 1gb ram και εσύ έχεις 3)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...