Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μπροστινες θυρες usb


alekosk75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης:οι δυο μπροστινες θυρες usb δεν δουλευουν,οταν κανω επανεκιννηση και βαλω στο bios την εντολη load optimized default τοτε επανεργοποιουνται,αν σβησω τον υπολογιστη και τον ανοιξω ξανα τοτε νεκρωνουν παλι.Ξερει κανενας φιλος τι μπορει να φταιει;μηπως ειναι καμμια ρυθμιση στο bios που πρεπει να γινει;ξεχασα να πω οτι οι πισω θυρες δουλευουν κανονικα.Τρεχω τα win 8.1 αλλα και στα 7αρια το ιδιο προβλημα παρουσιασε,ευχαριστω παιδια.Αλεκος θεσσαλονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ξέρω δεν υπάρχει καποαι συγκεκριμένη ρύθμιση για την μπροστινές θύρες μεσω bios , δες στο bios βασικά στις επιλογές για τις usb τι εχει επιλεγμένο. Τελος μηπως δεν εχεις συνδέσει απλα τις μπροστά θύρες σωστα πανω στην motherboard η δεν κανουν καλη επαφή για τσέκαρε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη εχω συνδεμενο το τηλ και λειτουργουν κανονικα,δεν ξερω σε επανεκιννηση αν θα ξαναδουλεψουν,παντωσς θα τσεκαρω αυτα που μου ειπες ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να χάνει καποια ρύθμιση το bios , για δοκίμασε να αλλαξεις την μπαταρία στην μητρική μηπως ειναι στα τελευταία της , και δες μηπως υπάρχει νεότερο bios για την μητρική σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,τελικά το πρόβλημα ήταν η ασύρματη κάρτα δυκτιου tp-link η οποία είχε προβλήματα συμβατότητας .Αλλαξα την κάρτα με άλλη και αμέσως οι μπροστινές θύρες δούλεψαν κανονικα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...