Προς το περιεχόμενο

Preview multimedia arxeiwn sto my computer


BLISS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

An kai parakolou8w kairo ta forums, auto einai to prwto mou mhnuma, opote apeu8unw epishmo xairetismo! 8)

 

Kai pame sto 8ema. Yparxei kapoios tropos na mhn ginontai preview sto my computer sugkekrimena formats arxeiwn?

 

Genika to briskw xrhsimo se format eikonwn, alla se format video kai hxou to briskw axrhsto (se oti me afora), kai kuriws problhmatiko. Gia paradeigma: ka8e fora pou epilegw ena mp3 gia na to kanw cut p.x., xanw polu xrono mexri na fortwsei sto preview kai mexri na ginei auto egw perimenw... To idio ginetai kai se video arxeia (avi, mpg, mov) kai akoma xeirotera an epile3w video pou einai encoded me xvid, to my computer/win explorer kanei crash kai kleinei. (Auto prepei na exei sxesh me to ffdshow, alla einai allo 8ema...)

 

Ypo8etw oti einai 8ema allagwn sto registry, alla den exw tis gnwseis na peiramatistw.

 

Ta formats pou 8elw na 3efortw8w apo to preview opws eipa einai ta avi, mpg, mov kai mp3.

Mporei kapoios na boh8hsei?

 

Euxaristw.

 

-Exw win2k SP4 kai ton media player 9, o opoios upo8etw oti einai autos pou kanei to preview-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες preview... Εννοείς πως ξεκινά και παίζει το mp3;

Μήπως έχεις εγκατεστημένο το ACDSee; Αυτό έχει στο μενού των win ένα δικό του (PicaView) για προεπισκόπιση το οποίο και φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τα options του.

 

Επίσης, μέχρι να βρεις την λύση στο πρόβλημά σου, δοκίμασε να κάνεις cut με CTRL+X. Και γενικότερα να χρησιμοποιείς το k/b για παρόμοιες λειτουργείες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>>Όταν λες preview... Εννοείς πως ξεκινά και παίζει το mp3;

oxi, auto 8a phgaine polu! apla otan epilegeis ena mp3 to fortwnei sto aristero meros tou my computer `h tou window explorer an protimas.

 

>>Μήπως έχεις εγκατεστημένο το ACDSee;

Nai to exw alla den eu8unetai auto. To problhma uphrxe kai prin balw to acdsee. Einai leitourgeia twn windows, na kanoun preview to epilegmeno file. Pantws kai mesa sto acdsee, exw epile3ei na blepei mono arxeia eikonwn.

 

>>μέχρι να βρεις την λύση στο πρόβλημά σου, δοκίμασε να κάνεις cut με CTRL+X

ma gia na kanw cut, copy klp 8a prepei prwta na epile3w ena arxeio. Me to pou epilegw ena arxeio, energopoieitai to preview tou kai ekei perimeeenw. To an kanw cut me keyb `h mouse einai afou exw xasei to xrono anamonhs mexri na emfanisei to file.

 

Gai na sou dwsw na katalabeis pou ginetai auto to preview -giati mporei na mhn to exeis energopoihmeno-, phgaine sto my computer para8uro kai epele3e:

Tools\Folder Options\General\Web View ( or classic windows)

 

Sto web view, otan epilegeis apla ena file audio-video sou kanei preview sto aristero meros. Sto classic windows de blepeis tipota.

 

To 8ema loipon einai, pws 8a ginei na eimai me "web view", alla na mh ginontai preview sugkekrimena file types.

 

Thanks pantws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...