Προς το περιεχόμενο

Samsung: Δέσμευση για σημαντικές βελτιώσεις στο λογισμικό των συσκευών της


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ, τα μισά S4 που έχω πιάσει σε εκθεσεις είχαν εμφανέστατα Bugs στον dialer και στον τηλεφωνικο κατάλογο. Είναι καλό που η samsung αναπτύσσει το tizen γιατι πρέπει να υπάρχει εναλλακτική στο android αλλά η λογική ταυτόχρονα λέει πως χωρίς το android δεν παει πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αντε επιτέλους να κάνει κάτι με το σάπιο touchwiz UI που λαγκαρει ακόμα και σε συσκευές τέρατα (s4).</p>

 

Στην 4.3 πάει σφαίρα το tw, και σε note3 και στο s4. Επίσης αναμένεται να πηγαίνει επίσης σφαίρα και στο note2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θα πω, το Galaxy Y μου, των 100€ έχει δεχτεί από πέρσι 4 update.

 

Νομίζω οτι πραγματικά ασχολούνται με την υποστήριξη εκεί στην Samsung.

 

Είχα παλιότερα Symbian Nokia συσκευές και το 1 update στα 2-3 χρόνια ήταν το μέγιστο που είχα δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αυτο το αρθρο εννοει την νεα προστασια knox για τα κινητα της που στην χανεις την εγγυηση αν κανεις ρουτ το κινητο σου?

 

Αν ειναι για κατι τετοιο εμενα με βρισκει να διαφωνω με αυτο το σκεπτικο γιατι εκτος του οτι σου απαγορευει το ρουτ του δικου σου κινητου εχουν αναφερθει και προβληματα ακομα και σε κινητα που δεν εχουν γινει ποτε ρουτ.

 

Επισης θα μπορουσε αν θελει να βαλει την νεα προστασια knox ή οποια αλλη θελει προεραιτικα ωστε να την βαλη οποιος θελει στο κινητο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις δεν εχει βγει επισημη εκδοση?

 

Αν εννοεις την 4.3 μια χαρα εχει βγει επισημα σε ολα και οσα παρουν την 4.3 αυτοματα παίρνουν και την προστασια knox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ μ'αρέσει αυτό το "Anal Day 2013" banner πίσω από τον κο Kwon Oh-hyun στη φωτό του άρθρου πάντως...

Και αν προσέξει κανείς τα χεράκια του είναι σα να εννοεί "τόσο"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όμως δεν πιστεύω πως έχει σημασία πια το λογισμικό της Samsung. Απλά κάνεις αναβάθμιση το Google Android λειτουργικό και βάζεις ότι πρόγραμμα θέλεις. 

 

 

Tι εννοεις με αυτο  ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχεται το Τιζεν.... ερχεταιιιιι..... δεν μιλανε για Ανδροιδ αυτοι πλεον...η GHoogle ειναι εχθρος τους πια...

Σωστός. Ακουει η sammy τις φημες οτι ο launcher θα γινει google app (δηλαδη closed source) και τρεμει. Δεν θα γινει αυριο μεθαυριο, αλλα υπαρχει σημαντικη πιθανοτητα οτι καποτε θα γινει. Οποτε η sammy εχει αρχισει απο τωρα να προετοιμαζει τo Tizen. Αλλιως 3 δις και τετοια λαγκαρισματα που εχει το S4 δεν δικαιολογουνται.

 

Ρε παιδιά αν δε κάνω λάθος δεν έχει βγει Επίσημη έκδοση για S4 κ Htc one, pure android?

Ναι (play edition), αλλα μονο στο αμερικα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"αντιλαμβανομενος" και οχι "αντιλαμβανοντας". ο χριστος.

 

Κανάς τόνος αδερφέ; + ο Χριστός με μικρό "χ"; Θα πέσει φωτιά να σε κάψει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ βέβαια ότι οι συσκευές διετίας πάλι θα εγκαταλείπονται στην τύχη τους και θα πρέπει να ξεχνάμε τα όποια updates. Θα συμφωνήσω επίσης με το πρώτο σχόλιο, για το πόσο μέτρια είναι τα low end προϊόντα τους.

 

Έχω πάρει δύο κινητούλια των 150 ευρώ μέσα σε ενάμιση χρόνο και έχω ήδη απηυδήσει και με τα δύο, έχω ξεγράψει οποιαδήποτε ελπίδα για support, αναβαθμίσεις κλπ, χώρια που το software έχει από τη μαμά του διάφορα κουσούρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά καλά ακούγονται όλα αυτά αλλά το πολύ R&D οδηγεί σε δημιουργία διαφόρων εφαρμογών που στη συνέχεια τις βάζουν σαν bloat στις συσκευές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To knox  δεν το έχει εγκαταστήσει, τουλάχιστον στο s4.Απλά βγάζει το εικονίδιο και αν πατήσω πάνω μου λέει να το κάνω install.

Οταν λεμε οτι με το περασμα της 4.3 ειναι εγκατεστημενο εννοουμε οτι αν μπεις σε download mode το κινητο σου θα εχει προστεθει αλλος ενας μετρητης που θα λεει knox: 0x00 και αν αυτο αλλαξει σε 0x01 τοτε πολυ απλα εχεις χασει την εγγυηση του κινητου σου.

 

Οσο αφορα την εφαρμογη μεσα στο κινητο ναι ισχυει το οτι εχει το εικονιδιο και αν θες την εγκαθιστας.

Αλλα η ζημεια εχει ηδη γινει με το που περασεις την 4.3 οποτε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...