Προς το περιεχόμενο

Uncharted 4: A Thief's End [PS4]


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες..μπορει να ειμαι pc gamer...αλλα τετοια γραφικα ειχα καιρο να δω...ΛΟΥΚΟΥΜΙ παιδια..και απο gameplay υπεροχο...Λογος να τσιμπησω ps4 και δεν κανω καθολου πλακα...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες..μπορει να ειμαι pc gamer...αλλα τετοια γραφικα ειχα καιρο να δω...ΛΟΥΚΟΥΜΙ παιδια..και απο gameplay υπεροχο...Λογος να τσιμπησω ps4 και δεν κανω καθολου πλακα...

Που να τα δεις αυτά τα γραφικά στο PC? Με τα σκατο-ports από τις κονσόλες? Witcher 3, Crysis 3 είναι τα μόνα με όμορφα γραφικα στο PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες..μπορει να ειμαι pc gamer...αλλα τετοια γραφικα ειχα καιρο να δω...ΛΟΥΚΟΥΜΙ παιδια..και απο gameplay υπεροχο...Λογος να τσιμπησω ps4 και δεν κανω καθολου πλακα...

Λογος αποκτησης κονσολας απο πλευρας exclusive αυτη την στιγμη ειναι περισσοτερο το Bloodborne και εν μερη το Ratchet and clank(σαν πιο φρεσκα IP)παρα το Uncharted 4. Το Uncharted 4 για οποιον παει με την λογικη περισσοτερο για τα γραφικα,ειναι απλα ενα ποιοτικοτερο και καλυτερο TheOrder γιαυτο αλλωστε και τα βλεματα εχουν πεσει πανω του.

 

Βεβαια εχουν πεσει τρελα φραγκα για να βλεπουμε διαφημιση του μεχρι και σε Ελληνικους αγωνες μπασκετ στο nova(οπως ειδα πιο πριν στον αγωνα Αρης-ΠΑΟ στο novasports)αλλα και στο εξωτερικο σε αγωνα Champions League.

 

Παντως ξανατονιζω το παραπανω οτι με βαση τις τιμες του παιχνιδιου αυτη την στιγμη(φθηνοτερη στα 60ευρω)το παιχνιδι αξιζει ΜΟΝΟ για Special Edition εκδοση για οσους τρεξουν για day one αγορα).

 

https://www.skroutz.gr/s/7365721/Uncharted-4-A-Thief-s-End.html

https://www.skroutz.gr/s/7610792/Uncharted-4-A-Thief-s-End-Special-Edition.html

 

Αλλωστε το εχω πει και πιο παλια οτι δυστηχως στα exclusive του ps4 με hype/βαθμολογιες/βραβεια την βλεπουν τα καταστηματα λες και εχουν μετοχες της εταιριας γιαυτο και βλεπουμε τιμες στο Θεο με χειροτερο παραδειγμα που μπορω να σκεφτω ειναι τη Goty του Bloodborne στο Amazon πιο παλια πριν το price drop στα 80ευρω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογος αποκτησης κονσολας απο πλευρας exclusive αυτη την στιγμη ειναι περισσοτερο το Bloodborne και εν μερη το Ratchet and clank(σαν πιο φρεσκα IP)παρα το Uncharted 4. Το Uncharted 4 για οποιον παει με την λογικη περισσοτερο για τα γραφικα,ειναι απλα ενα ποιοτικοτερο και καλυτερο TheOrder γιαυτο αλλωστε και τα βλεματα εχουν πεσει πανω του.

 

H δουλεια που εχει κανει η ND ειναι φανταστικη. Ειναι τα καλυτερα cinematic games και απ τα καλυτερα action adventure. Φυσικα και τα γραφικα παιζουν μεγαλο ρολο στην εμπειρια αλλα δεν ειναι μονο αυτο. Τα 2 παιχνιδια που λες ειναι κορυφαια στο ειδος τους αλλα εντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Κατ εμε ολα ειναι λογος αγορας κονσολας και αυτο αλλωστε ειναι το μεγαλο συν των κονσολων, τα exclusives.... ολα τα exclusives.

 

Αυριο μετα την δουλεια παω να παραλαβω την δικια μου κοπια. Special edition

 

Υ.Γ. Το φαινομενο με τις τιμες ειναι γενικο. Ολοι οι ΑΑΑ exclusive τιτλοι εχουν αρχικα τιμες στον Θεο αλλα δεν ειναι μονο αυτα. Και το MGSV που πηρα day one 70 ευρω εκανε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δουλεια που εχει κανει η ND ειναι φανταστικη. Ειναι τα καλυτερα cinematic games και απ τα καλυτερα action adventure. Φυσικα και τα γραφικα παιζουν μεγαλο ρολο στην εμπειρια αλλα δεν ειναι μονο αυτο. Τα 2 παιχνιδια που λες ειναι κορυφαια στο ειδος τους αλλα εντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Κατ εμε ολα ειναι λογος αγορας κονσολας και αυτο αλλωστε ειναι το μεγαλο συν των κονσολων, τα exclusives.... ολα τα exclusives.

 

Αυριο μετα την δουλεια παω να παραλαβω την δικια μου κοπια. Special edition

 

Υ.Γ. Το φαινομενο με τις τιμες ειναι γενικο. Ολοι οι ΑΑΑ exclusive τιτλοι εχουν αρχικα τιμες στον Θεο αλλα δεν ειναι μονο αυτα. Και το MGSV που πηρα day one 70 ευρω εκανε.

Αν το πηρες απο Public,Πλαισιο ολα τα παιχνιδια εκει AAA ή μη πρωτες μερες 70ευρω εχουν οι απλες εκδοσεις δεν εχει να λεει κατι αυτο.

 

Επισης και εγω οταν το παιξω το Uncharted 4 με βαση τα οτι λιγα εχω δει απο εδω και απο εκει ειμαι σιγουρος οτι το λιγοτερο 8.5 με 9 θα του εβαζα ουτως ή αλλως απλα για καποιο λογο δεν μου βγαζει το ιδιο wow factor οπως πχ καποιο νεο Ip(The Last of Us,bloodborne,Ni No Kuni) εκτως των γραφικων που ειναι και αυτα μαζι με το TheOrder(αλλα και το ratchet σε αντιστοιχο επιπεδο)τα κορυφαια της κονσολας και του ειδους τους βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογος αποκτησης κονσολας απο πλευρας exclusive αυτη την στιγμη ειναι περισσοτερο το Bloodborne και εν μερη το Ratchet and clank(σαν πιο φρεσκα IP)παρα το Uncharted 4. Το Uncharted 4 για οποιον παει με την λογικη περισσοτερο για τα γραφικα,ειναι απλα ενα ποιοτικοτερο και καλυτερο TheOrder γιαυτο αλλωστε και τα βλεματα εχουν πεσει πανω του.

 

downloadm6ks1.jpg

 

Είμαι chapter 6 το game απλά δεν υπάρχει, μπάσταρδο του TLOU και Uncharted, best of both.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι chapter 6 το game απλά δεν υπάρχει, μπάσταρδο του TLOU και Uncharted, best of both.

Το περιεργο που το ειδες????Οταν βλεπεις καποιος και λεει καλα λογια μονο για τα γραφικα ενος παιχνιδιου λες και το υπολοιπον ειναι αδιαφορο απο πλευρας χαρακτηρων,διαλογων και gameplay τι ακριβως θες να τους απαντησω??

 

Επισης να το γραψω απο τωρα προς αποφυγη παρεξηγησεων(γιατι κυριολεκτικα στο Insomnia Ολα τα εχουμε δει)οποιος δεν θελει να φαει spoilers(και τον ενδιαφερουν τα spoilers)να μην μπει στο θεμα καθολου του παιχνιδιου,και ας αφησει τους υπολοιπους που παιζουν και θελουν να σχολιασουν το παιχνιδι να γραψουν ελευθερα χωρις spoiler tag και ***.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επισης να το γραψω απο τωρα προς αποφυγη παρεξηγησεων(γιατι κυριολεκτικα στο Insomnia Ολα τα εχουμε δει)οποιος δεν θελει να φαει spoilers(και τον ενδιαφερουν τα spoilers)να μην μπει στο θεμα καθολου του παιχνιδιου,και ας αφησει τους υπολοιπους που παιζουν και θελουν να σχολιασουν το παιχνιδι να γραψουν ελευθερα χωρις spoiler tag και ***.

Όχι. Χρησιμοποιείτε spoiler tags σε κάθε περίπτωση, αν αναφέρεστε σε οτιδήποτε μπορεί να χαλάσει την εμπειρία για κάποιον που θα παίξει το παιχνίδι, όποτε και αν το παίξει.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιεργο που το ειδες????Οταν βλεπεις καποιος και λεει καλα λογια μονο για τα γραφικα ενος παιχνιδιου λες και το υπολοιπον ειναι αδιαφορο απο πλευρας χαρακτηρων,διαλογων και gameplay τι ακριβως θες να τους απαντησω??

 

Επισης να το γραψω απο τωρα προς αποφυγη παρεξηγησεων(γιατι κυριολεκτικα στο Insomnia Ολα τα εχουμε δει)οποιος δεν θελει να φαει spoilers(και τον ενδιαφερουν τα spoilers)να μην μπει στο θεμα καθολου του παιχνιδιου,και ας αφησει τους υπολοιπους που παιζουν και θελουν να σχολιασουν το παιχνιδι να γραψουν ελευθερα χωρις spoiler tag και ***.

 

Το gameplay είναι εξαιρετικό στα opening chapters, varied και μαθαίνεις όλα τα διαφορετικά mechanics του παιχνιδιού. Απλά τα γραφικά είναι τόσο καλά που δεν μπορείς να μην τα αναφέρεις... Δεν πιστεύω τι βλέπω ακόμα και εγώ που έχω δει αρκετά trailer και βίντεο, σε φάσεις αναρωτιέσαι άμα είναι prerender αυτό που βλέπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gameplay είναι εξαιρετικό στα opening chapters, varied και μαθαίνεις όλα τα διαφορετικά mechanics του παιχνιδιού. Απλά τα γραφικά είναι τόσο καλά που δεν μπορείς να μην τα αναφέρεις...

Μαζι σου στα παραπανω εννοειται(το βλεπεις και σε αυτο που εκανες Quote)και παλι ομως οσο καλα και να ειναι τα γραφικα(μιας και σιγουρα θα γραφτει ουτως ή αλλως αυτη τη χρονια για το Uncharted αυτο)δεν πηρε το παιχνιδι τα 9ρια και 10ρια μονο για τα γραφικα αυτο εννοω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου στα παραπανω εννοειται(το βλεπεις και σε αυτο που εκανες Quote)και παλι ομως οσο καλα και να ειναι τα γραφικα(μιας και σιγουρα θα γραφτει ουτως ή αλλως αυτη τη χρονια για το Uncharted αυτο)δεν πηρε το παιχνιδι τα 9ρια και 10ρια μονο για τα γραφικα αυτο εννοω.

 

A ok δεν κατάλαβα, my bad. Είμαι και κουρασμένος γιατί δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε..Θα το έχουμε σήμερα το παιχνίδι(E-shop) ή θα κλαίμε πάλι..

Ε ειναι μεχρι να ξενερωσεις τελειως και να μην ξαναπαρεις απο αυτους :P Και μου κανει εντυπωση πως και δεν προτιμησες κανενα σκρουτζομαγαζο μιας και ως τωρα οτι ειχες παρει ηταν στην ωρα του .

Αυτο με τα spoiler tag μεχρι και σε παιχνιδια παντως μονο στο insomnia παιζει να το εχω πετυχει. Οκ για πολυ γνωστες σειρες και ταινιες εχει λογικη αλλα και στα παιχνιδια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησα e-shop γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά, μην ξεχνάς ότι εγώ δεν μένω Αθήνα ώστε να πεταχτώ και να το πάρω από το μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...