Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σκληρό ή μητρική


Siseoth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Πριν από 3 βδομάδες περίπου εκεί που απλά έβλεπα βίντεο στο youtube το pc κολλάει εντελώς και σταματάει να αποκρίνεται σε οτιδήποτε. Μετά από restart με το button η μητρική δεν μπορούσε να περάσει την αρχική της οθόνη κι όταν πατούσα για να μπω στο Bios αργούσε πολύ κάνοντας Auto-detecting AHCI Port3..Εν τέλει..παρατήρησα μέσα απο το bios ότι δεν έβλεπε τον SSD που έχω το λειτουργικό..Κατάφερα και έκανα φορμάτ και χρησιμοποιούσα κανονικά το pc μου μέχρι σήμερα που συνέβη το ίδιο πράγμα...Είναι πρόβλημα της μητρικής ή του SSD??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζεις πρώτα τα καλώδια του ssd λέω εγώ

Μετά να μας πεις αν είναι ocz και αν ναι ποιος

και μετά να δώσεις και το sentinel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να του κάνω format καθώς δεν τον βλέπει το στικακι με τα windows..του είχα αλλάξει το πορτ αλλά όχι το καλώδιο και δεν είχα αποτέλεσμα..είναι corsair f60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία παράλειψη που ξέχασα να αναφέρω..την πρώτη φορά που συνέβη η μητρική κάποιες φορές τον έβλεπε τον σκληρό και κάποιες όχι..Και όταν τον έβλεπε και έκανα boot τα windows έμπαιναν αυτόματα σε λειτουργία repair που κρατούσε ααααπειρες ώρες χωρίς αποτέλεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντάλλαξα το καλώδιο του άλλου σκληρού με αυτό του ssd και σε διαφορετικό port και πάλι δεν τον βλέπει σε αντίθεση με τον άλλον σκληρό που πάντα τον έβλεπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνέδεσα τον SSD στο pc ενός φίλου και ούτε η δικιά του μητρική τον αναγνώριζε..άρα μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι φταίει ο σκληρός;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...