Προς το περιεχόμενο

[laptop] HP PROBOOK 470 (669 €) e-shop 110 ευρώ φθηνότερο με linux


TheGifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ειδους παιχνιδια σκεφτεσαι?

 

αν δεν σε ενδιαφερουν καθολου τα παιχνιδια ειναι παραπανω απο αρκετη

 

Flight simulator X ίσως και κανενα GTA 5 (προφανώς οχι σε high )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστούμε για την εμπειρία σου. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να το χτυπήσω μιας και μου αρέσει η ποιότητα κατασκευης του και λιγο πολύ τα χαρ/κα του και προπαντώς η τιμή του... Ειναι βέβαια ακριβώς ενος χρόνου μοντέλο αλλα τι να κάνεις...

Θα δω πιστευεις κάπου διαφορά με τους 2 λιγότερους πυρήνες και τα γραφικά σειράς 7χχχ;

 

Κι εγώ λόγω ποιότητας κατασκευής έπαιξα ανάμεσα στα HP κι όχι τόσο για τα χαρακτηριστικά που τα βρίσκεις και σε άλλες εταιρίες στο budget αυτό.

 

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω σχετικά με τις δύο κάρτες, αν και όπως είπαν, δεν είναι δα και τόοοσο μεγάλες οι διαφορές.

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7650M.70632.0.html

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8750M.87147.0.html

 

Για τι άλλο θα το χρησιμοποιείς εκτός από παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα τις θεωρουσα αρκετα μεγαλες τις διαφορες στις 2 καρτες..

 

και επειδη εχω 7650, ειναι οριακα αποδεκτη, και φυσικα οχι σε high στα περισσοτερα παιχνιδια

(δεν ειναι και εκπληξη αυτο βεβαια, αλλα το αναφερω)

 

 

edit: αν αξιζει τα λεφτα του αυτο με την 7650? νομιζω στα 509 euro ειναι μια καλη επιλογη με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, αλλα δεν θα το ελεγα υπερπροσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ λόγω ποιότητας κατασκευής έπαιξα ανάμεσα στα HP κι όχι τόσο για τα χαρακτηριστικά που τα βρίσκεις και σε άλλες εταιρίες στο budget αυτό.

 

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω σχετικά με τις δύο κάρτες, αν και όπως είπαν, δεν είναι δα και τόοοσο μεγάλες οι διαφορές.

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7650M.70632.0.html

 

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8750M.87147.0.html

 

Για τι άλλο θα το χρησιμοποιείς εκτός από παιχνίδια;

 

στο gpuboss μου εβγαζε την 7650 καλυτερη... αυτό που με ενοχλει κάπως ειναι οτι βγάζει τον 3230Μ με ελαφρως καλυτερο σκόρ απο τον Τ7500 που εχω... Αν ειναι να πάω σε κάτι ίδιο απλα πιο καινούργιο τι νόημα εχει..;

 

γενική χρήση (ιντερνετ, office, ταινίες) θα του κάνω κατα 90%... κανενα cad / gis ψιλοσπάνια και κανενα παιχνιδάκι (fsx).

Μήπως εν τέλει τα κάνω όλα αυτά και με αυτόν που εχω και να μην ασχοληθώ παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βλεπω την 8750 καλυτερη, αλλα στα benchmarks παρακατω θεωρω οτι οι διαφορες ειναι αισθητες

 

 

 

επισης στο cpuboss βλεπω μεγαλη διαφορα υπερ του i5 σε σχεση με τον T7500

 

εμενα η γνωμη μου θα ηταν αμα κανεις τη δουλεια σου ικανοποιητικα με αυτο που εχεις και δεν εχει παρουσιασει και προβληματα σαν μηχανημα, μεινε εκει προς το παρον και ας περιμενουμε καμια καλη προσφορα με i5 haswell (η και i7, ποιος ξερει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βλεπω την 8750 καλυτερη, αλλα στα benchmarks παρακατω θεωρω οτι οι διαφορες ειναι αισθητες

 

 

 

επισης στο cpuboss βλεπω μεγαλη διαφορα υπερ του i5 σε σχεση με τον T7500

 

εμενα η γνωμη μου θα ηταν αμα κανεις τη δουλεια σου ικανοποιητικα με αυτο που εχεις και δεν εχει παρουσιασει και προβληματα σαν μηχανημα, μεινε εκει προς το παρον και ας περιμενουμε καμια καλη προσφορα με i5 haswell (η και i7, ποιος ξερει?)

 

ίσως ναι, να ηταν πιο φρόνιμη σκέψη η αναμονή... Το δικο μου δεν εχει κανένα θέμα, ίσα ένα φορματ θελει και ειναι πάλι σα καινούργιο με τα 8.1 να τρεχουν άψογα...

 

Μου άρεσε παντως η κατασκευή τους (ειδα ενα probook πιο "απλο") ειδικά σε σύγκριση με την απαράδεκτη φθηνη σειρα των dell 35xx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βλεπω την 8750 καλυτερη, αλλα στα benchmarks παρακατω θεωρω οτι οι διαφορες ειναι αισθητες

 

 

 

επισης στο cpuboss βλεπω μεγαλη διαφορα υπερ του i5 σε σχεση με τον T7500

 

εμενα η γνωμη μου θα ηταν αμα κανεις τη δουλεια σου ικανοποιητικα με αυτο που εχεις και δεν εχει παρουσιασει και προβληματα σαν μηχανημα, μεινε εκει προς το παρον και ας περιμενουμε καμια καλη προσφορα με i5 haswell (η και i7, ποιος ξερει?)

 

Έχω την εντύπωση πως το Probook 450 έχει την έκδοση DDR3 όχι την DDR5 που είναι στο link. Παίζει να κάνω και λάθος βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...