Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα επικρατει δυστηχως η λογικη της μαζας οτι μας νοιαζει μονο να σφαζουμε ορκ και ορκ ολη την ωρα και το Story σε τελευταια μοιρα δυστηχως και μιλαμε για τον κοσμο του αρχοντα που μονο μικρος δεν ειναι.... Πραγματικα ικανους τους ειχα μεχρι και τον Morgoth να σκοτωνες αφου το Story οπως λενε δεν ακολουθα αυτο του αρχοντα :P

 

Μάλλον γι' αυτό δεν άντεξα να δω κανένα LOTR/Hobbit μέχρι το τέλος (μόνο το πρώτο κι αυτό με το ζόρι επειδή είχα πληρώσει τα εισιτήρια του σινεμά). :-(

 

 

fuck-you-peter-jackson.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη εντυπωση μου, εχοντας παιξει το πρωτο μισαωρο στο Bright Lord dlc. 

 

Οπως ειχα γραψει στις πιο πισω σελιδες, πριν βγει το dlc (#1087) ετσι γινεται και στο συγκεκριμενο.  Κατι σαν το The Lord of the Hunt ειναι.

 

Ενας παρομοιος χαρτης με τον πρωτο του main game, με πρωταγωνιστη τον Celebrimbor. Προκειται για prequel του main story του παιχνιδιου, και μας δειχνει το παρελθον του. (για οσους δεν το γνωριζουν)

 

Και παλι σου παρουσιαζει καποια νεα abilities απο την αρχη, οπως εγινε και στο προηγουμενο dlc. Και παλι πρεπει να μαζεψεις στρατο απο οτι καταλαβα, να ριξεις 5 warchiefs.

 

Kαι παλι μαζευεις (αν θελεις) war letters κτλ, και μαλλον θα πρεπει να εχει καποια chalenges που δεν ειχε το Lord of the Ηunt, γιατι εκει ο Talion ηταν τουμπανος και εξοπλισμενος με ολα τα skills/abilities που ειχες απο το main game+οτι νεο σου εδινε στο dlc στο συγκεκριμενο του χαρτη.

 

Στο Bright Lord ξεκινας απο το μηδεν, ναι μεν εχεις το Brand (μπορεις και με το τοξο πλεον)execution moves κτλ, αλλα το health ειναι λιγο, τα βελη, επισης στα 9(αντι για 14 που ειναι το μαξ), και γενικα φαινεται οτι θα βελτιωνουμε και τον μεσιε Celebrimbor οπως καναμε και με τον Talion.

 

Το δαχτυλιδι χρησιμοποιειται οπως οταν χρησιμοποιουσαμε καποια epic runes που γεμιζε μια μπαρα για να μπορουμε να κανουμε trigger. Μεγαλη μουφα αυτο, αλλα θα ηταν και πολυ op να το χρησιμοποιουσες συνεχεια χωρις καποιο κοστος.

 

 

Toλμω για Conclusion παρολο που δεν εχω κατσει να το ολοκληρωσω. Μαλλον αυριο θα το πιασω. Υπολογιζω το πολυ 3 ωρες στην χειροτερη θα μου παρει, καθως υπαρχει αρκετη εμπειρια στο game. (πανω απο 70 ωρες) Στα ιδια πλαισια κινειται, ενας ακομα παρομοιος χαρτης, λιγα cutscenes,(απο οτι εχω διαβασει και αλλου), αλλη μια φορα ασχολεισαι με τους Warchiefs και με το nemesis system. Οκ θα εχουμε και την τελικη μαχη με Σαουρον, αν και γνωριζουμε το αποτελεσμα σε ολο αυτο. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα QTE και να πεσει ξυλικι με τον κυριο οπως γινεται και οτι υπαρχει στο game.

 

Για οποιον διψαει ακομα για content εν μερη ιδιο, θα του ερθει κουτι το dlc. Εγω προσωπικα θα το ευχαριστηθω και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Middle-earth: Shadow of Mordor Game of the Year Edition Announced, Coming on May 8th

 

  •     Story Packs: The Lord of The Hunt and The Bright Lord
  •     Skins: The Dark Ranger, Captain of the Watch, Lord of the Hunt, The Bright Lord, Power of Shadow and Lithariel Skins
  •     Runes: Hidden Blade, Deadly Archer, Flame of Anor, Rising Storm, Orc Slayer, Defiant to the End, Elven Grace, Ascendant, One with Nature
  •     Missions: Guardians of the Flaming Eye, The Berserks and The Skull Crushers Warband Missions
  •     Challenge Modes: Test of Power, Test of Speed, Test of Wisdom, Endless Challenge, Test of the Wild, Test of the Ring, Test of Defiance Challenge Modes
  •     Additional Features: Photo Mode
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι καλύτερο πραγματικά για το 2014 το SoM. Το καταευχαριστήθηκα με πάνω από 60 ώρες gameplay. Ελπίζω να βρουν καινούριες ιδέες και να μας δώσουν και άλλο ένα παρόμοιο game στο μέλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το ξαναφέρνω στον αφρό, μιας και τώρα βρήκα χρόνο να τελειώσω το... Witcher 2  :shock: !.

 

Όλα ωραία και καλά αλλά όταν βρήκα το Golum, το σταμάτησα (πήγα για ύπνο), και τώρα που θέλω να συνεχίσω την ιστορία δεν ξέρω πώς να το κάνω!!! Ωραίο το orc/uruk killing αλλά κάποια στιγμή θες και κάτι άλλο.

 

Επίσης, με το εξής σύστημα 

 

M/B: Gigabyte GA-EP43-DS3L

CPU: INTEL Q9550 @3.4GHz

RAM: 6GB

GPU: ASUS R9 270 @995MHz με τους προτελευταίους Crimson drivers

SSD: SANDISK 240GB

Οθόνη: LG 29um58p

 

και χωρίς να έχω πειράξει τα video options (έχω ότι έβαλε από μόνο του το παιχνίδι),  μια περιοχή πάνω αριστερά, περίπου 2εκ.*4εκ., αλλοιώνονται τα pixels. Κάποια στιγμή θα είναι όλα μαύρα ή θα είναι ότι να'ναι χρώματα. Αν κινήσω την κάμερα αλλάζουν.

 

Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναφέρνω στον αφρό, μιας και τώρα βρήκα χρόνο να τελειώσω το... Witcher 2  :shock: !.

 

Όλα ωραία και καλά αλλά όταν βρήκα το Golum, το σταμάτησα (πήγα για ύπνο), και τώρα που θέλω να συνεχίσω την ιστορία δεν ξέρω πώς να το κάνω!!! Ωραίο το orc/uruk killing αλλά κάποια στιγμή θες και κάτι άλλο.

 

Επίσης, με το εξής σύστημα 

 

M/B: Gigabyte GA-EP43-DS3L

CPU: INTEL Q9550 @3.4GHz

RAM: 6GB

GPU: ASUS R9 270 @995MHz με τους προτελευταίους Crimson drivers

SSD: SANDISK 240GB

Οθόνη: LG 29um58p

 

και χωρίς να έχω πειράξει τα video options (έχω ότι έβαλε από μόνο του το παιχνίδι),  μια περιοχή πάνω αριστερά, περίπου 2εκ.*4εκ., αλλοιώνονται τα pixels. Κάποια στιγμή θα είναι όλα μαύρα ή θα είναι ότι να'ναι χρώματα. Αν κινήσω την κάμερα αλλάζουν.

 

Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

Το επαιξα οταν ειχε βγει, οποτε μπορει να κανω και λαθος αλλα μαλλον πρεπει να ενεργοποιησεις την ''εκτη αισθηση'' /wraith world η οπως λεγεται τελος παντων και να ακολουθησεις τα βηματα του golum τα οποια μονο ετσι φαινονται. Αν θυμαμαι καλα σε οδηγει σε μια σπηλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επαιξα οταν ειχε βγει, οποτε μπορει να κανω και λαθος αλλα μαλλον πρεπει να ενεργοποιησεις την ''εκτη αισθηση'' /wraith world η οπως λεγεται τελος παντων και να ακολουθησεις τα βηματα του golum τα οποια μονο ετσι φαινονται. Αν θυμαμαι καλα σε οδηγει σε μια σπηλια.

 

Αυτό το έκανα, τον βρήκα και τον ανέκρινα και είμαι στο επόμενο βήμα. Εκεί έχω σταματήσει.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Το πήρα πριν λίγο καιρό το συγκεκριμένο σε πολύ χαμηλή τιμή (ευτυχώς) αλλά με έχει απογοητεύσει.

 

Έχω παίξει 6-7 ώρες με τον 1ο χάρτη εντελώς ανοικτό (20% completion) αλλά το παιχνίδι είναι βαρετό. Σενάριο αστείο, το combat κακό και επαναλαμβανόμενο και γενικά δε μου δίνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να εξερευνήσω το open world. Γραφικά-ήχος είναι πολύ καλά αλλά σαφώς δεν αρκεί μόνο αυτό.

 

Ίσως φταίει που έπαιξα πιο πριν το Arkham Knight και το Rise of the Tomb Raider, τα οποία ήταν πολύ πιο ενδιαφέροντα σε όλους τους τομείς τους από το SoM.

Δε με βλέπω να το συνεχίζω εύκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σαν action game μαρεσε πολυ.Βεβαια κατι τερμα optional challenges ουτε μπηκα στον κοπο να τα κανω,ωστοσο ειναι απτα πιο fun combat games που χω παιξει και τα γραφικα πολυ καλα

 

Επειδη ειναι αρκετα ανοιχτα τα maps,μην τα συγκρινεται με open world εμπειρια γιατι θα απογοητευτειται.Το παιχνιδι δεν στοχυει σε αυτον τον τομεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...