Προς το περιεχόμενο

(Φήμη) Microsoft Windows 8.2 Update τον Ιανουάριο


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και τα Windows 8.1 ξεκίνησαν επίσημα τον περασμένο μήνα, φαίνεται να χρειάζονται να βελτιωθούν αρκετά ακομα πράγματα για να προσελκύσουν περισσότερους χρήστες.Η Microsoft ειναι ενήμερη και ετοιμάζει μια σημαντική ενημέρωση που αναμένεται να παρουσιαστεί στις αρχές του 2014.

 

Φήμες λενε ότι η ενημέρωση θα μπορούσε να ονομάζεται Windows 8.2 και θα φέρει αρκετές βελτιώσεις, νέα χαρακτηριστικά και διορθώσεις σφαλμάτων. Λέγεται μαλιστα οτι με τα 8.2 θα επιστρέψει το κλασσικό μενού Έναρξη, μία από τις μεγαλύτερες απογοητεύσεις των Windows 8.

 

Ένα άλλο θετικό στοιχείο είναι ότι τα Windows 8.2 θα είναι διαθέσιμα ως δωρεάν ενημέρωση μέσω του App Store κατά τη διάρκεια του Ιανουαρίου 2014.

 

Source.png Πηγή: Nextpowerup.com

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να στειλουν στον δια..ο το action center και γω θα τους στησω αγαλμα, ολη την ωρα κατι κανει παντα οταν αφησεις τον υπολογιστη ide χωρις να κανεις τιποτα με τα παντα να ειναι κλειστα, disk usage 100%

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λειτουργικό(8,8.1) για συστήματα χωρίς touch screen είναι απλά για γέλια...συνυπάρχει στο pc μου με τα 7 ΜΟΝΟ για να μπορώ να τρέχω το VS2013 με όλα του τα "καλούδια"...η μόνη βελτίωση στο UI κατά τη γνώμη μου έχει να κάνει με τον task manager ο  οποίος είναι έτη φωτός μπροστά απο των 7....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται λοιπόν ότι η Microsoft δεν επαναπαύεται αντιθέτως ακούει το κοινό και βελτιώνει τα προιόντα της. Το μόνο που με έχει χαλάσει στα νέα Windows δεν είναι η φιλοσοφία της να υιοθετήσει ένα νέο UI, αλλά η ασυμβατότητα με μερικά προγράμματα που χρησιμοποιούσα στα Windows 7 και στα 8/8.1 είναι ασύμβατα. Πάντως θα είναι ενδιαφέρον να δούμε πως η Microsoft θα κάνει το start menu και το metro να συνυπάρξουν.

 

Δεν είναι το action center που τρέχει στο παρασκήνιο αλλά το χρονοδιάγραμμα εργασιών. Και να βγει το action center που είναι ένα μενού με πληροφορίες και κανά δυό τρεις επιλογές πάλι κάποια διεργασία θα τρέχει στο παρασκήνιο. Γιατί το κάνετε θέμα; Με το υλικό που έχουμε στη διαθεσή μας, σκληρό δίσκο sata3, μνήμες ddr3 σε διάταξη dual και ταχύτατους επεξεργαστές οι διεργασίες που τρέχουν στο παρασκήνιο είναι πλέον "ανεπαίσθητες" στο σύστημα. Και πόρους να τρώνε, πόσο; Το 1 με 2% της συνολικής ισχύος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη βελτίωση στο UI κατά τη γνώμη μου έχει να κάνει με τον task manager ο  οποίος είναι έτη φωτός μπροστά απο των 7....

Ναι, τόσα έτη φωτός που δεν μπορεί να διαβάσει σωστά το χρονισμό του CPU.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στειλουν στον δια..ο το action center και γω θα τους στησω αγαλμα, ολη την ωρα κατι κανει παντα οταν αφησεις τον υπολογιστη ide χωρις να κανεις τιποτα με τα παντα να ειναι κλειστα, disk usage 100%

 

Αυτό που λες πρέπει να γίνεται επειδή δεν έχεις απενεργοποιήσει το αυτόματο defrag που κάνουν τα windows.

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/3292-disk-defragmenter-schedule-turn-off.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω προσωπικα απ τα 8.1 σε νεο μηχανημα ειμαι υπερευχαριστημενος.Τοσο γρηγορο κ σταθερο λειτουργικο δεν εχω ξαναδει.Το οτι η microsoft ηδη εχει κανει (κ δειχνει οτι θα συνεχισει να κανει) μεγαλες "παραχωρησεις" για να βελτιωσει την εμπειρια χρησης μονο για καλο δικο μας ειναι.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένα άλλο θετικό στοιχείο είναι ότι τα Windows 8.2 θα είναι διαθέσιμα ως δωρεάν ενημέρωση μέσω του App Store κατά τη διάρκεια του Ιανουαρίου 2014.

 

App store δεν ειναι της apple?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω την μανία με το start button. Αντί να είναι σε menu που ανήγουν σιγά σιγά είναι μόνιμα ανοικτά. σιγά την διαφορά. εξάλλου πλέον με το ctrl+s απλά κάνει αναζήτηση αυτό που θες και είσαι κομπλέ.

επίσης το περιβάλλον με τα tiles μόνο εμένα μου θυμίζει έντονα gnome 3 (το οποίο μου θυμίζει ελαφρώς το Unity?)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι έγινε τώρα! θα βγάζει και η Microsoft εκδόσεις 8.x όπως κάνουν και οι Browsers?

 

Ελπίζω πάντως στα 2 να φτιάξουν το bug με το ποντίκι στα παιχνίδια (ξέρω ότι υπάρχει Patch αλλά αν εγώ είμαι ένας απλός χρήστης και το μόνο που ξέρω είναι να ανοίγω τον υπολογιστή και να πατάω στο Shortcut για να παίξω?)

 

δεν επιτρέπονται τέτοια bugs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι έγινε τώρα! θα βγάζει και η Microsoft εκδόσεις 8.x όπως κάνουν και οι Browsers?

 

Ελπίζω πάντως στα 2 να φτιάξουν το bug με το ποντίκι στα παιχνίδια (ξέρω ότι υπάρχει Patch αλλά αν εγώ είμαι ένας απλός χρήστης και το μόνο που ξέρω είναι να ανοίγω τον υπολογιστή και να πατάω στο Shortcut για να παίξω?)

 

δεν επιτρέπονται τέτοια bugs!

Κλαιν μαιν!

Και να μη διορθωθουν θα συνεχισουμε να τα παιζουμε  στο android!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα dell με αρχικό λειτουργικό τα 7αρια.<br>

Με πατέντες το έκανα να δουλέψει με 8, με προβλήματα στο bluetooth και στο touchpad δυστυχώς. <br><br>

Θέλω να γυρίσω στα 7 για αυτό το λόγο αλλά έχουν καλούδια τα 8 που πλέον είναι αδύνατο. <br>

Live account και συνεργασία του με office 2013 και skydive πλέον αναντικατάστατα, παρόλο το σπαστικό metro...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...