Προς το περιεχόμενο

Τι θα προτείνατε για αναβάθμιση;


SakisProHD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν τι θα προτείνατε για αναβάθμιση στον υπολογιστή της περιγραφής,εκτός από την κάρτα γραφικών για βελτίωση γενικής ταχύτητας και γιατί όχι,επιδόσεων παιχνιδιών;Λέτε να πάρω κανέναν Core 2 Quad Q9300;Θα δω διαφορά από τον τωρινό μου Core 2 Duo E7200;Ή μήπως να αυξήσω την μνήμη RAM;Ο υπολογιστής έχει τώρα 3x1GB DDR2 και λέω να το πάω πάνω από 6GB γιατί αν το πάω στα 4GB δεν θα δω διαφορά.

 

Υ.Γ.Σκεφτόμουν και για SSD αλλά αφενός είναι ακριβής για τώρα και αφετέρου δεν ξέρω αν θα χωρέσουν στο small form factor κουτί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα δίνεις;

 

πια μητρική έχεις;

 

ενας ssd παντου χωράει

Δίνω γύρω στα 60-70 ευρώ,η μητρική μου είναι OEM της HP (μοντέλο HP DC7800 SFF).

 

Τι χρήση κάνεις; Αν είναι να αρχίζεις να δίνεις πολλά καλύτερα θα'ταν το καινούριο κατά τη γνώμη μου.

Λίγο office,λίγο vegas pro - after effects - photoshop,προγραμματισμό και gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι αξιζει η αναβαθμιση του τωρινου σου συστηματος.οπως σου ειπε και ο φιλος παραπανω λιγο λιγο μαζευε χρηματα αν εχεις φυσικα την δυνατοτητα να κανεις μια ολικη αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δυστυχώς δεν έχω αυτήν την δυνατότητα,τι είναι καλύτερο να κάνω γιατί είμαι ήδη αρκετά ικανοποιημένος από το σύστημα μου απλά δεν θα με χάλαγε να πήγαινε πιο άνετα σε γενική χρήση/εφαρμογές/παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ναι είναι μια πολύ καλή επιλογή αλλά εκτός από τα πολύ πιο γρήγορα Windows που αλλού θα δω διαφορά;Στα παιχνίδια εκτός από τα loading times δεν θα δω διαφορά κατά μεγάλο ποσοστό,για αυτό σκέφτομαι για RAM ή CPU κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...