Προς το περιεχόμενο

(Θερμοπομπός) Atlantic Odyssee 2000W, e-shop, 95.5E


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μεχρι να τα διαβασω ολά αυτα τα 95 ευρω που ειχαν οι ATLANTIC ODYSSEE εγιναν 119 ευρω

οσοι προλαβαν προλαβαν....

αντε καληνυχτα

Ακόμα η τιμή ισχύει(μέχρι 21/12/13), απλά πρέπει να πας απο το newsletter στο προϊόν και όχι κατευθείαν απο το site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ όχι και ανώνυμη η atlantic επειδή  δεν την ξέρουμε εμείς Ελλάδα...Επίσης η σύγκριση με τα πάνελ υπέρυθρης είναι άστοχη, γιατί μπορεί ο θερμοπομπός να είναι 2000 w και τα πάνελ 600 αλλά τα πάνελ ζεσταίνουν αντικείμενα κι όχι χώρο και επιπλέον πρέπει να είναι συνέχεια ανοιχτά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το υποστρωμα απλα δεν υπαρχει(πιθανολογω οτι εχεις παρει του Lidl???).Το εχω εδω και 3 χρονια η καλυτερη αγορα ever στο θεμα της θερμανσης.

 

 

το υποστρωμα δεν δημιουργει ηλεκτρομαγνητικα πεδια τοπικά?

 

δηλαδη οπως τα συζηταμε ειτε παρεις τον altantic στα 93 ευρώ ειτε το ηλεκτρικο καλοριφερ λαδιου στα 50 ευρω που επισης εχει στο νιουσλετερ το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σε κατανάλωση. γιατι να προτιμησεις τον θερμοπομπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες ιδέες για το υπόστρωμα δεν το είχα σκεφτεί...παρόλα αυτά ζεσταίνεται το κρεβάτι και όχι το δωμάτιο, σε αρκετό κρύο  ίσως νιώθετε παγωμένο αυτιά και μύτη απο τον αέρα γύρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο atlantic είναι πολύ καλός θερμοπομπός.

Εχω πάρει τρεις!

 

*Αν κάποιος έχει διπλό υπόστρωμα θερμαινόμενο και έχει μείνει ευχαριστημένος ας ρίξει ένα μήνυμα.

Πήρα ένα και το γύρισα πίσω διότι "δίπλωνε" η κάτω πλευρά λίγο πάνω στην πάνω πλευρά και δεν μπορούσε να μείνει επίπεδο. Ισως φταίει ότι η πάνω πλευρά ήταν fleece και η κάτω όχι. Δεν ξέρω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υποστρωμα δεν δημιουργει ηλεκτρομαγνητικα πεδια τοπικά?

Δεν εχω διαβασει κατι σχετικο

 

 

 

Ωραίες ιδέες για το υπόστρωμα δεν το είχα σκεφτεί...παρόλα αυτά ζεσταίνεται το κρεβάτι και όχι το δωμάτιο, σε αρκετό κρύο  ίσως νιώθετε παγωμένο αυτιά και μύτη απο τον αέρα γύρω. 

 

Εχεις ενα δικιο αλλα μετα απο 1 λεπτο ειναι τοσο ζεστα τα σκεπασματα που δεν το καταλαβαινεις

Χωνεις και το μαξιλαρι μεσα πριν πεσεις για υπνο και εισαι κομπλε :-D

Eιδικα το υποστρωμα του lidl ειναι vfm.20 ευρωπουλα με ολες τις ρυθμισεις(χρονο/βαθμιδες) και 3 χρονια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω διαβασει κατι σχετικο

 

 

 

 

Εχεις ενα δικιο αλλα μετα απο 1 λεπτο ειναι τοσο ζεστα τα σκεπασματα που δεν το καταλαβαινεις

Χωνεις και το μαξιλαρι μεσα πριν πεσεις για υπνο και εισαι κομπλε :-D

Eιδικα το υποστρωμα του lidl ειναι vfm.20 ευρωπουλα με ολες τις ρυθμισεις(χρονο/βαθμιδες) και 3 χρονια εγγυηση

 

κάποιο link με το υπόστρωμα του LIDL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιο link με το υπόστρωμα του LIDL?

κατι αντιστοιχο με αυτην την κουβερτα http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SID-034DFEFB-D013F4A2/www_lidl_gr/hs.xsl/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=3140 ....σε υποστρωμα και την μιση τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Primo ειναι λιιιιγο πιο μεγαλο απο αυτο του Lidl με 4 βαθμιδες(το Lidl βαζει και το OFF στις βαθμιδες) και ειναι και ελληνικη η εταιρια και εχει καπου στα 19 το μονό και βγαίνει και για διπλό κρεβάτι με δυο ρυθμιστες.
Αν και ειμαστε offtopic οι κουβερτες ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ εγω με ανοιχτή την κουβερτα(υποστρωμα) δεν μπορω να κοιμηθω ΣΚΑΩ , το βαζω πριν πεσω και μετα το κλεινω . Μεχρι και το κεφαλι μου σκαει παρολο που δεν φτανει μεχρι το κεφαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Λεγονται διαφορα και ζαλιζετε ο κοσμος που διαβαζει,ας γραψω δυο σειρες κι'εγω σαν ηλεκτρολογος.</p>

<p>Ολες οι πηγες θερμοτητας με ηλεκτρικο ρευμα  που αναφερετε ειναι ωμικα φορτια και δεν εχουν καμια διαφορα στην καταναλωση/αποδοση μεταξυ τους,απλα αλλαζει ο τροπος που μεταφερουν την θερμοτητα στον χωρο.</p>

<p>Το  μονο που <span><em>διαφοροποιείται απο ολα αυτα,και ειναι ποιο χαμηλο σε καταναλωση ρευματος απο αυτο που παιρνουμε,ειναι η αντλια θερμοτητος ειτε αερα/νερου ειτε αερα/αερα</em></span>,αυτα.</p>

 

Πες τα ρε φιλε γιατι ταραχτηκανε μερικοι (μαλλον εμποροι εδω μεσα) που τους θιξαμε τον θερμοπομπο σουπερ γουαου Atlantic με 95 ευρω και καταναλωση 2000watt!!!.

Τα 2000 watt ειναι ιδια στην τσεπη τι τα καις σε καλοριφερ λαδιου- τι σε σομπα αλογονου- τι σε καλοριφερ λαδιου...

Το να πληρωσεισ την αγορα των 2000 watt ομως 95 ευρω.....ΕΛΕΟΣ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην τα ισοπεδώσουμε όλα εδω μέσα. Αν είχα λεφτά  και δεν νοίκιαζα σπίτι θα έπαιρνα ενα καλο aircontition inverter ή πέλετ ή αντλία θέρμανσης για να ζεσταίνω το σπίτι μου, περιμένοντας 2-3 χρόνια να το κάνω απόσβεση. Αφου είχα όπως ανέφερα και καλοριφέρ λαδιου(2500W) και δεν μου ζέσταινε το σπίτι, αγόρασα αυτόν το θερμοπομπό και έχει αποτέλεσμα. Aν τώρα μου έρθει πολύ φουσκωμένος λογαριασμός της ΔΕΗ που είναι πολύ πιθανό, αυτό που κάνω είναι να είμαι συντηρητικός με την χρήση του και ελπίζω οτι ο θερμοστάτης κανει καλά την δουλειά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη οπως τα συζηταμε ειτε παρεις τον altantic στα 93 ευρώ ειτε το ηλεκτρικο καλοριφερ λαδιου στα 50 ευρω που επισης εχει στο νιουσλετερ το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σε κατανάλωση. γιατι να προτιμησεις τον θερμοπομπο?

Γιατί ο θερμοπομός αυτός έχει καλύτερο ηλεκτρονικό θερμοστάστη χώρου που σημαίνει περισσότερη ακρίβεια και οικονομία στην κατανάλωση.

 

 

το υποστρωμα δεν δημιουργει ηλεκτρομαγνητικα πεδια τοπικά?

Θεωρητικά ακίνδυνο, όπως  στα μικρά γράμματα υπάρχει το άτομα με βηματοδότη να συμβουλευτούν τον γιατρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...