Προς το περιεχόμενο

Σύντομα η δωρεάν πρόσβαση στο Spotify και από φορητές συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει κοσμος που συγκρινει το Spotify με το Youtube? Απο που και ως που δηλαδη γινεται αυτη η συγκριση?

 

Μου το εχουν πει και φιλοι μου αυτο, οτι δηλαδη δεν χρειαζονται προγραμματα οπως το Spotify επειδη υπαρχει το Youtube, πραγματικα ο,τι να ναι δηλαδη...

ούτε εγώ το καταλαβαίνω, δεν καταλαβαίνω γιατί μια βίντεο υπηρεσία πρέπει να συγκρίνεται με μια αποκλειστικά μουσική στις οποίες μάλιστα διαφέρει πάρα πολύ το data bandwidth που χρειάζεται ένα βίντεο με ένα τραγούδι. Να συγκρίνουμε Spotify με Napster ή Youtube με daily motion να το καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spotify σου δινει τη δυνατοτητα να ακους και offline τα τραγουδια που εχεις κατεβασει στο κινητο σου. Οποτε δεν χρειαζεσαι παντα ιντερνετ. Και εγω εχω την προσφορα της κοσμοτε για το spotify αλλα δεν ειμαι διατεθειμενος να πληρωνω 7 ευρω η' και 5 ευρω οταν βγουν τα πακετα...γι'αυτο και ζητησα σημερα να διαγραφω απο την υπηρεσια και θα χρησιμοποιω την free υπηρεσια στο λαπτοπ και θα περιμενω τη free λυση για συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να το κανουμε λεει το Spotify αν εχουμε το youtube. 

Τι να του πεις αυτου τωρα; Ουτως η αλλως σε κανα laptop θα ακουει μουσικη ή σε τιποτα αθλια ηχειακια, δεν εξηγειται αλλιως.

 

Εγω παντως που δεν ακουω Ελληνικα ΚΑΘΟΛΟΥ εχω βολευτει με το Jango Radio, που εχει και εφαρμογη για το κινητο.

 

 

Kαι φυσικα, οσοι νομιζουν οτι 5€ ειναι πολλα για τετοια υπηρεσια, απλα αξιζουν τον χλευασμο. Και γραμμα στο σπιτι απο τον ISP τους για τις παρανομιες τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κρίση σε μερικους ειναι κατι αγνωστο .κ δεν εννοω την οικονομικη.... πως συγκρίνετε τ youtube με αυτο;;; το ενα κατεβαζει βιντεο κ τ αλλο μουσικη.. γιατι αν θεωρειτε καλυτερο το stream ενος βιντεο 50-500MB για να ακουσετε ενα τραγουδι σε 480p απο το να κατεβασετε ενα νορμαλ μουσικό κομματι με 3-6 MB... αν κ δν μ νοιαζει γτ εχω μια καλη συλλογη μουσικη οσους βολευει καλα κανουν κ τ εχουν.. κ τωρα π θα ναι κ δωρεαν θα το δοκιμασω κ γω απο περιεργεια να δω τι λέει...

 

Οσο για σας π σας αρεσει το youtube για μουσικη συνεχιστε,γουστο κ καπελο σας, αλλα σκεφτειτε λιγο πριν πειτε την.αποψη σας γτ παρεξειγηστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το άλλο αρνητικό... είχα κάνει μια playlist στο youtube με 100+ τραγούδια μετά από πολύ ψάξιμο και μια όμορφη μέρα ανακάλυψα ξεθάβοντας την ότι έμειναν μόνο καμιά 30αρια από αυτά λόγο πνευματικών δικαιωμάτων... και ξανά από την αρχή μετά και αν τα έβρισκες πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το spotify στο trial 2 μηνών δε καταναλώνει MB. Πολύ πιθανόν και στα 5€/μήνα να μην καταναλώνει. Ποιά η σύγκριση με οτιδήποτε άλλο όπως το youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οπως ειπε και ο jimex η cosmote επισημα δηλωσε οτι αυτα τα 5 ευρω θα ειναι και για την συνδρομη στο spotify αλλα και για τα δεδομενα. Με αλλα λογια δινεις 5 ευρω και εχεις δωρεαν μουσικη απο την καλυτερη υπηρεσια παγκοσμιως χωρις να σου τραβαει MB απο το πακετο σου. Αμα βαλεις youtube να ακουσεις μουσικη τα εκαψες τα MB σου σε 1 μερα. Και πραγματικα οποιος δεν το εχει δοκιμασει δεν μπορει να συγκρινει. Τα ιδια ελεγα και εγω περι youtube και google music μεχρι που εκανα τους 2 μηνες δωρεαν τις cosmote και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το συνεχισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οπως ειπε και ο jimex η cosmote επισημα δηλωσε οτι αυτα τα 5 ευρω θα ειναι και για την συνδρομη στο spotify αλλα και για τα δεδομενα. Με αλλα λογια δινεις 5 ευρω και εχεις δωρεαν μουσικη απο την καλυτερη υπηρεσια παγκοσμιως χωρις να σου τραβαει MB απο το πακετο σου. Αμα βαλεις youtube να ακουσεις μουσικη τα εκαψες τα MB σου σε 1 μερα. Και πραγματικα οποιος δεν το εχει δοκιμασει δεν μπορει να συγκρινει. Τα ιδια ελεγα και εγω περι youtube και google music μεχρι που εκανα τους 2 μηνες δωρεαν τις cosmote και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το συνεχισουν.

Η κατανάλωση δεδομένων (data streaming) της υπηρεσίας Spotify είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας και ισχύει μέχρι 31/01/14. Σε περίπτωση περιαγωγής (data roaming), ισχύει η πολιτική χρέωσης περιαγωγής για τις συνεργαζόμενες χώρες και δίκτυα. Η πλοήγηση στο site και στην εφαρμογή του Spotify για κινητά τηλέφωνα είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας. Στην περίπτωση ανακατεύθυνσης, μέσω της ιστοσελίδας και της εφαρμογής του Spotify, σε άλλες ιστοσελίδες/εφαρμογές η κίνηση δεδομένων χρεώνεται σύμφωνα με την εκάστοτε τιμολογιακή πολιτική της COSMOTE για το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί ο συνδρομητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι δυνατόν να πληρώνουμε πάγιο στις μέρες μας για να ακούμε μουσική?

ΟΚ δεν λέω καλή φάση γενικά αλλά όχι και για να πληρώνεις πάγιο κάθε μήνα + να χρεώνεσαι τον όγκο δεδομένων που θα κατεβαίνουν.

 

Για μένα η λύση στο κινητό είναι να τα έχω κατεβασμένα από πριν στην sd.

ΟΚ χάνω το πλεονέκτημα έτσι να μπορώ να βρω οτιδήποτε και οποτεδήποτε αλλά εδώ δίνω 7 ευρώ τον μήνα για τις τηλεπικοινωνιακές μου ανάγκες στο κινητό (φοιτητικο vodafone cu), θα δίνω άλλα τόσα για να ακούω μουσική? Είναι αστείο.

Προσθέτω επίσης τον παράγοντα ακτινοβολία που θα φάω αν ακούω σε streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατανάλωση δεδομένων (data streaming) της υπηρεσίας Spotify είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας και ισχύει μέχρι 31/01/14. Σε περίπτωση περιαγωγής (data roaming), ισχύει η πολιτική χρέωσης περιαγωγής για τις συνεργαζόμενες χώρες και δίκτυα. Η πλοήγηση στο site και στην εφαρμογή του Spotify για κινητά τηλέφωνα είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας. Στην περίπτωση ανακατεύθυνσης, μέσω της ιστοσελίδας και της εφαρμογής του Spotify, σε άλλες ιστοσελίδες/εφαρμογές η κίνηση δεδομένων χρεώνεται σύμφωνα με την εκάστοτε τιμολογιακή πολιτική της COSMOTE για το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί ο συνδρομητής.

 

Ναι που το πρόβλημα; Ότι χρεώνει στην περιαγωγή; Λογικό μου φαίνεται σε ξένο δίκτυο, αν και προσωπικά δε με νοιάζει καν εκτός Ελλάδος. Για  το 31/01 ναι οκ, και η vodafone αντίστοιχα εδώ και κάτι μήνες παρατείνει διαρκώς τη δωρέαν πρόσβαση στο 4G δίκτυο. Η λογική λέει πως θα συνεχίσει κανονικά το free streaming. Αν δε το κάνει, οι χρήστες θα είμαστε που θα της ρίξουμε άκυρο. Δε θα έχει νόημα ουσιαστικά η υπηρεσία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι που το πρόβλημα; Ότι χρεώνει στην περιαγωγή; Λογικό μου φαίνεται σε ξένο δίκτυο, αν και προσωπικά δε με νοιάζει καν εκτός Ελλάδος. Για  το 31/01 ναι οκ, και η vodafone αντίστοιχα εδώ και κάτι μήνες παρατείνει διαρκώς τη δωρέαν πρόσβαση στο 4G δίκτυο. Η λογική λέει πως θα συνεχίσει κανονικά το free streaming. Αν δε το κάνει, οι χρήστες θα είμαστε που θα της ρίξουμε άκυρο. Δε θα έχει νόημα ουσιαστικά η υπηρεσία...

δεν κατάλαβα που κολλάει αυτό "και η vodafone αντίστοιχα εδώ και κάτι μήνες παρατείνει διαρκώς τη δωρέαν πρόσβαση στο 4G δίκτυο" η vodafone δηλαδή δεν χρεώνει data traffic για το napster?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι 'να ναι....

 

Θα μπορούσες να ήσουν πιο ευγενικός.

 

Το να έχω πάνω μου μια συσκευή που την μουσική που παίζει την λαμβάνει σε streaming εκείνη την ώρα μέσω δικτύου και  μάλιστα αυτός να είναι ο συνήθης τρόπος που ακούω μουσική (αφού θα έχω μπεί στην διαδικασία να δίνω πάγιο κάθε μήνα) άρα και θα τρώω συνολικά πολύ ακτινοβολία για μένα δεν είναι ένας ότιναναι προβληματισμός.

 

Αν για σένα είναι, θα πρέπει μαζί με τον χαρακτηρισμό να μας πεις και τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...