Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή led/lcd tv σε smart tv πρόβλημα!!!


vasilismagg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας φίλοι μου, έχω ενα πρόβλημα με μια αγορά που θελω να κάνω, συγκεκριμένα ενός stick που μετατρέπει την απλή led/lcd tv σε smart tv, έχω μια απορία σχετικά με αυτό το θέμα, εφόσον βάλω το στικακι στην θύρα hdmi πλέον η αρχική οθόνη θα είναι όπως στο android, αυτό που με προβληματίζει είναι πως θα βλέπω τα κανάλια της tv???Μπορώ???Να αναφέρω επισεις πως έχω nova...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας φίλοι μου, έχω ενα πρόβλημα με μια αγορά που θελω να κάνω, συγκεκριμένα ενός stick που μετατρέπει την απλή led/lcd tv σε smart tv, έχω μια απορία σχετικά με αυτό το θέμα, εφόσον βάλω το στικακι στην θύρα hdmi πλέον η αρχική οθόνη θα είναι όπως στο android, αυτό που με προβληματίζει είναι πως θα βλέπω τα κανάλια της tv???Μπορώ???Να αναφέρω επισεις πως έχω nova...

Δηλαδη θα παρεις Google Chromecast? Απλα βαλτο στην θυρα hdmi και γυρνα το input στην αναλογη θυρα οπως προειπωθηκε ;)

 

Αποστολή από το Xperia U με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση ,μπορείς να κάνεις μια Lcd σαν smart αλλά με καλούδια όπως mirroring κτλ που έχουν οι νέες smart TV η την συγκεκριμένη υπηρεσία ?

Επεξ/σία από AKISHELLAS1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ψαξω φιλε μου σε ευχαριστω αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως ενα απο τα καλουδια της smart tv ειναι να στειλεις την εικονα που βλεπεις στην τηλεοραση σου στο κινητο σου κ εννοω π.χ. να βλεπεις μπαλα κ στο κινητο ,το σημα να στο μεταφερει εκει  . Αυτο λογικα δεν πρεπει να γινεται λογο οτι ειναι ξεχωριστη συσκευη το Αndroid tv αν δεν κανω λαθος αλλα μαλον πολλα θελω :-) .

 Για να δουμε τι θα βρουμε ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...