Προς το περιεχόμενο

Πωλήσεις κάτω των προσδοκιών για το LG G2


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ολα το κουμπι που ανοιγεις την οθονη ειναι που το εχουν αραγε;αν δεν υπαρχει μια ευκολια στο να ανοιγεις γρηγορα το κιν σου αστο,και νομιζω ειναι πισω στη καμερα;ενταξει ειναι παρακμη....

 

 

Πλάκα κάνεις έτσι; Δεν χρειάζεται καν κουμπί για να ανάψει η οθόνη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που δεν πουλαει καλα το g2 ειναι η non removable μπαταρια και η ελλειψη memory slot.Ειναι πολυ καλο κινητο αλλα οι δυο αυτες ελλειψεις με φρεναρουν για την αγορα του στην τιμη που το δινουνε και μενω ακομη στο προηγουμενο μοντελο της,το 4χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 

 

Που να πας lg με lcd οθονη?? Εσυ η ιδια μας προωθεις στις tv τις oled προσπαθωντας να μας πεισεις να τις αγορασουμε ως το μελλον των τηλεορασεων και στο κινητο θα πάρουμε την αρχαια τεχνολογια lcd. Ασε δε που η lcd σου ειναι εντελως ανομοιομορφη.

 

 

μάλλον δεν είδες την οθονη του g2 απο κοντά.... lg πάντως είχε δηλώσει.... oled στα κινιτα όταν ωριμάσουν...... όχι σαν την samsung που μας κάνει beta testers εδώ και κάτι χρόνια με amoled.... (μια τα χρώματα λάθος μια έχουν burn out μια φωτισμός χάλια μια υπερκορεμενα χρώματα κλπ

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη ψαρώνεται, τη μια ξεπηδάνε θέματα με και καλά προβλήματα του g2, την άλλη χαμηλές πωλήσεις..κάτι καλό παιζει με την συσκευή και ενοχλεί..δηλαδη το z1 πάει γ@μιωντας; δεν βλέπω κανα ξεχωριστό θέμα γι αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που δεν πουλαει καλα το g2 ειναι η non removable μπαταρια και η ελλειψη memory slot.Ειναι πολυ καλο κινητο αλλα οι δυο αυτες ελλειψεις με φρεναρουν για την αγορα του στην τιμη που το δινουνε και μενω ακομη στο προηγουμενο μοντελο της,το 4χ.

Το Κορεάτικο μοντέλο έχει και αφαιρούμενη μπαταρία και αφαιρούμενη μνήμη.Η αιτία μάλον βρίσκεται στην μονοκρατορία της Samsung και στα λάθη της LG στο παρελθόν(αναβαθμισεις ,2Χ και πολλά άλλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG δεν έχει φτιάξει ακόμα όνομα στα smartphones για το ευρύ κοινό. Όποιος βλέπει την παντόφλα μου και γράφει LG ακούω σχόλια του τύπου "ωραίο είναι αλλά είναι LG".

 

Για εμένα η LG φοράει πλέον από τα πιο μελετημένα και καλά στημένα λειτουργικά συστήματα android στις συσκευές της. Μπορεί τις περισσότερες φορές να είναι outdated αλλά δεν είναι ούτε bloated ούτε τίποτα. Οι τελευταίες της συσκευές πχ από το optimus g και μετά δουλεύουν ρολόι out of the box.

 

Ως προς την ποιότητα των υλικών δεν θα έλεγα πως είναι κορυφή αλλά οι τιμές των συσκευών τις περισσότερες φορές είναι φθηνότερες του ανταγωνισμού.

 

Με άλλα λόγια προσφέρει ένα τρομερό value for money πακέτο και ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

 

Θα μπορούσε το g2 να είναι η επόμενη συσκευή μου σε κανένα χρόνο που θα έχει πέσει η ήδη καλή τιμή της.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα η lg ηταν αρκετα πισω απ τις αλλες δυο ανταγωνιστριες εταιριες(apple,samsung)και ο κοσμος ηταν επιφυλακτικος απεναντι της,οπως αλλωστε κ γω.Η γνωμη μου αλλαξε ομως οταν πηρα το g2.Σαν πρωην κατοχος galaxy s4 και htc one ομολογω πως εμεινα εκπληκτος με το g2.Καλυτερο απο τα δυο προαναφερθεντα κινητα σε ολα!!Καιρος να παρει η lg τα ευσημα που δικαιωματικα της ανηκουν για το g2!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα η lg ηταν αρκετα πισω απ τις αλλες δυο ανταγωνιστριες εταιριες(apple,samsung)και ο κοσμος ηταν επιφυλακτικος απεναντι της,οπως αλλωστε κ γω.Η γνωμη μου αλλαξε ομως οταν πηρα το g2.Σαν πρωην κατοχος galaxy s4 και htc one ομολογω πως εμεινα εκπληκτος με το g2.Καλυτερο απο τα δυο προαναφερθεντα κινητα σε ολα!!Καιρος να παρει η lg τα ευσημα που δικαιωματικα της ανηκουν για το g2!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 16gb non expandable memory και 599€ τι περίμεναν? πρέπει να μάθουν οι κατασκευαστές ότι η SD είναι απαραίτητη και το "ταβάνι" τα 499€. Και να προσθέσω την μη αφαιρούμενη μπαταρία που όσο καλή και να είναι, σε 6-8 μήνες είναι άχρηστη. οπότε και η συσκευή? Γιατί τέτοια καταδίκη σε ναυαρχίδα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχετε δεί live μη λέτε ότι να 'ναι για την οθόνη

 

Επειδή το είδα σήμερα δίπλα από το s4 η διαφορά της οθόνης του σε σχέση με την oled είναι πολύ ελάχιστη

Φοβερό κινητό με ελάχιστα bezel,βολικό στο κράτημα..πιο βολικό από το s4..το μόνο μείον ειναι ότι λίγο στην αρχή(1 λεπτό ..) σε μπερδεύουν τα πλήκτρα και η μη υποστήριξη sd

 

Εντυπωσιακό

 

edit:

Ακούγετε ότι θα κυκλοφορήσει και G2 mini στις 4.7 FHD

 

@ Ισαακ κτμ

πόσταρε μία ακόμη ρε φίλε δεν το καταλάβαμε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν είδες την οθονη του g2 απο κοντά.... lg πάντως είχε δηλώσει.... oled στα κινιτα όταν ωριμάσουν...... όχι σαν την samsung που μας κάνει beta testers εδώ και κάτι χρόνια με amoled.... (μια τα χρώματα λάθος μια έχουν burn out μια φωτισμός χάλια μια υπερκορεμενα χρώματα κλπ

 

Όντως! Παιδιά Samsung έχω με Super Amoled και τις προάλλες πήγα να δω από κοντά όλα τα τηλέφωνα σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών... Η οθόνη του galaxy s4 ήταν εξαιρετικά κουραστική για τα μάτια μου σε αντίθεση με του G2. Πολύ πιο ξεκούραστη ειδικά όταν τα μάτια μου είναι κουρασμένα. Και όσο για τα χρώματα, ρε παιδιά δεν το πίστευα μέχρι να το δω αλλά όντως το έχει παρακάνει με τον κορεσμό η samsung και ισχύει κατά τη γνώμη μου που το λένε πολλοί αυτό το πράγμα εδώ και καιρό... Για εμένα πολύ καλύτερη η οθόνη του g2 πολύ πιο άνετη στην ανάγνωση και τα χρώματα όπως πρέπει... Κρίμα που δεν φέρνουν την 32gb έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορυφαίο smartphone του 13 χαλαρά

Απλά δεν είναι δυνατό το brand για να τραβήξει κόσμο

 

οταν λες καλητερο? sapphire glass που γρατζουνιζετε αμεσως? microlag το οποιο οφειλετε στην διαχειριση ενεργειας του kernel,οθονη που απο δεξια φενετε μπλε και απο αριστερα κιτρινη.ηχειο που δεν ειναι και το δυνατοτερο. αυτα μου αρκουν γιατι το ειχα δυο φορες και μια απο τα ιδια και στα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...