Προς το περιεχόμενο

SHARP 40LE730 δυσκολιες...


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,πριν λιγες μερες αγορασα την παραπανω τηλεοραση και εχω καποιες αποριες...

 

1)Σε αρχεια ταινιων που εχουν ηχο dts δεν τον αναγνωριζει καθολου και δεν παιζει καθολου ηχο τελικα σε αυτα τα αρχεια.υπαρχει καποιος τροπος να τα αναγνωριζει?

 

2)Στα ψηφιακα καναλια δεν υπαρχει η επιλογη να τους αλλαξω την σειρα και να τα βαλω σε οποια σειρα θελω εγω ενω στα αναλογικα το εχω βρει...

 

3)Στα βιντεο που εχουν πανω-κατω μαυρες μπαρες υπαρχει δυνατοτητα να κανει προσαρμογη ετσι ωστε να φαινεται παραμορφωμενη εικονα χωρις μαυρες μπαρες?εχω βρει να κανει ζουμ αλλα ετσι χανεται εικονα απο τα δεξια-αριστερα.

 

4)Δεν αναγνωριζει καθολου τους υποτιτλους,τους εχω ενεργοποιησει απο την τηελοραση,τους εχω στον ιδιο φακελο με το αρχειο βιντεο και ιδιο ονομα αλλα και παλι δεν τους βλεπει καθολου...

 

5)Σε αρχεια 2d δεν βρισκω την επιλογη να τα μετατρεψει σε 3d....Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

 

Οποιος μπορει να βοηθησει γτ δεν βγαζω καθολου ακρη.Εχω την 40" samsung f6400 και δεν εχω κανενα απο τα παραπανω προβληματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν η τηλεόραση δεν κάνει αναπαραγωγή dts, δεν υπάρχει κάποιο "κόλπο". Δυστυχώς, δεν γίνεται τίποτα. Μπορείς να κάνεις μετατροπή του ήχου με κάποια προγράμματα, αν θες να μπεις σ' αυτήν την διαδιακασία.

 

3) Αν η εικόνα της ταινίας έχει μαύρες μπάρες πάνω κάτω, τότε μόνο με μεγένθυση μπορείς να τις εξαφανίσεις, αλλά χάνοντας όπως λες, εικόνα απ' τα δεξιά και τ' αριστερά (δεν αξίζει κάθόλου και δεν το έχω κάνει ποτέ)

 

4) ούτε υπότιτλους (srt, sub κλπ) αναγνωρίζει; :fear:

 

Γενικά στο θέμα του ενσωματωμένου αποκωδικοποιητή, όπως κατάλαβες σαν κάτοχος την 6400, η Samsung είναι πολύ καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με mediamarkt και επειδη εχει βαλει το πλαισιο προσφορα την samsung f5500 στα 429 θα την παω πισω ειπαν θα μου δωσουν τα χρηματα πισω.

Η 5500 εκτος απο το οτι δεν ειναι 3d και οτι ειναι 100hz αντι 200hz σε σχεση με την 6400 εχει αλλες διαφορες?γτ απο την 6400 δεν εχω κανενα παραπονο....

http://www.plaisio.gr/tv/tv/tileoraseis/Samsung-40-UE40F5500AW.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20131213-weekend-offer-tv-samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...