Προς το περιεχόμενο

Fallout, Fallout 2 και Fallout Tactics δωρεάν από το GOG.com


marios32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fallout 1 & fallout 2 παιχνιδάρες!

Φοβερή ατμόσφαιρα, ακόμα και με τα τότε γραφικά, έμπαινες στο ρόλο!

Άνετα θα έπαιζα τις συνέχειές τους, με το ίδιο gameplay και ίδια φάση γραφικά (αντε λίγο καλύτερο res).

 

Το συνολικό αποτέλεσμα, κατά τη γνώμη μου, αποτελεί τέχνη.

 

 interplay / black isle είχαν βγάλει πολύ ποιοτικά παιχνίδια, εμπνευσμένα και περιποιημένα.

 

Προσωπικά μου άρεσε και το tactics αρκετά.

Πάλι σε έβαζε στο κλίμα με τις αποστολές κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα απο 10-15 χρονια θυμηθηκαν να τα δωσουν τσαμπα;

Πριν 3-4 χρονια γιατι οχι;

 

Αααααα, ναι, τα βγαζανε σε προσφορα και παίρνανε ακομα καποια ευρουλακια, τωρα μαλλον θα εχει πεσει πολυ ο τζιρος.

 

Πως εχει πεσει ο κοσμος στη φακα και παει και σκαει λεφτα για παιχνιδια δεκαετιας μου ειναι αδιανοητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είναι ο λόγος που πήρα το πρώτο μου pc(celeron sta 366Mhz :P) για αυτά τα games. Το 1 και το 2 τα έχω αυθεντικά τα είχε ο κολλητος μου κ μου τα έκανε δώρο οταν πήρα pc.Κάτι άσχετο γιατί να μπεις στη διαδικασία να τα πάρεις αφου κ αντιγραφή τα βρίσκεις άνετα κ δεν θέλουν crack κτλ.. απορία το έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είναι ο λόγος που πήρα το πρώτο μου pc(celeron sta 366Mhz :P) για αυτά τα games. Το 1 και το 2 τα έχω αυθεντικά τα είχε ο κολλητος μου κ μου τα έκανε δώρο οταν πήρα pc.Κάτι άσχετο γιατί να μπεις στη διαδικασία να τα πάρεις αφου κ αντιγραφή τα βρίσκεις άνετα κ δεν θέλουν crack κτλ.. απορία το έχω...

 

Για να ενισχύουμε και τους πωλητές και τις εταιρείες διανομής απο την διαφήμιση όλο και κάτι θα κερδίσουν.Και καλή και η πειρατεία αλλά το τζάμπα είναι πιο γλυκό.Ενώ θα παραμένουν αποθηκευμένα στον υπολογστή τους-μας εσαεί σαν ένα είδος backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος ειναι απλος... Με εξαιρεση τα γραφικα πολλα παιχνιδια δεκαετιας ειναι πολυ καλυτερα απο τα σημερινα.

Πως εχει πεσει ο κοσμος στη φακα και παει και σκαει λεφτα για παιχνιδια δεκαετιας μου ειναι αδιανοητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα απο 10-15 χρονια θυμηθηκαν να τα δωσουν τσαμπα;

Πριν 3-4 χρονια γιατι οχι;

 

Αααααα, ναι, τα βγαζανε σε προσφορα και παίρνανε ακομα καποια ευρουλακια, τωρα μαλλον θα εχει πεσει πολυ ο τζιρος.

 

Πως εχει πεσει ο κοσμος στη φακα και παει και σκαει λεφτα για παιχνιδια δεκαετιας μου ειναι αδιανοητο.

Είναι απλό, αν σου πουλούσαν σήμερα έναν Apple II computer σε τιμή ξεφτίλα δεν θα τον αγόραζες; Και φυσικά είναι παιχνίδια που μεγάλωσες με αυτά, τα έλιωσες με τις ώρες, με τα χρονια έχασες ή φθάρηκαν οι δισκέτες ή τα CD και θες να τα έχεις. Εγώ προσωπικά έχω πολλά από αυτά σε πρώτες εκδώσεις μέχρι και Extended με concepr art που κυκλοφόρησαν αργότερα. Για παράδειγμα στην βιβλιοθήκη μου έχω πάνω από 3 εκδόσεις του Diablo μέχρι και πέρσι είχα αγοράσει ένα Gold Pack που έχει και το Hellfire, επίσης έχω σε πολλές εκδόσεις Falcon 4.0, Phantasmagoria, Age of Empires, Need for Speed, Shogo Mobile Armor Division, Carmagedon, Blood, Doom, Duke Nukem, Wolfenstein 3D κ.α. πολλα. Για εμένα είναι σαν τα κόμικ του Sheldon Cooper :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό, αν σου πουλούσαν σήμερα έναν Apple II computer σε τιμή ξεφτίλα δεν θα τον αγόραζες; Και φυσικά είναι παιχνίδια που μεγάλωσες με αυτά, τα έλιωσες με τις ώρες, με τα χρονια έχασες ή φθάρηκαν οι δισκέτες ή τα CD και θες να τα έχεις. Εγώ προσωπικά έχω πολλά από αυτά σε πρώτες εκδώσεις μέχρι και Extended με concepr art που κυκλοφόρησαν αργότερα. Για παράδειγμα στην βιβλιοθήκη μου έχω πάνω από 3 εκδόσεις του Diablo μέχρι και πέρσι είχα αγοράσει ένα Gold Pack που έχει και το Hellfire, επίσης έχω σε πολλές εκδόσεις Falcon 4.0, Phantasmagoria, Age of Empires, Need for Speed, Shogo Mobile Armor Division, Carmagedon, Blood, Doom, Duke Nukem, Wolfenstein 3D κ.α. πολλα. Για εμένα είναι σαν τα κόμικ του Sheldon Cooper :D :P

χαχα δηλονω παρον! :D αν και αρχησα προσφατα μαζευω παιχνιδια που ειχα στο παρελθον(κυρίος).

descent 2, starlancer, freespace 2 anniversary edition,  ενω ακομα στην ζελατινα τους εχω παρει τα nascar racing(4 floppy :P), darklight conflict, battle isle the andosia war και Jane's longbow 2(ειδηκα αυτο μου κοστισε περι τα 70 ευρο ;)).

 

nikchris απορω, εσει δεν εχεις παρελθον στο gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikchris απορω, εσει δεν εχεις παρελθον στο gaming?

 

Αυτός έχεις μόνο μέλλον, απλά δεν ξέρω αν θα είναι λαμπρό....

Διότι όποιος δεν ξέρει από retro gaming είναι καταδικασμένος στη noobia (παράφραση γνωστή φράσης περί ιστορίας - βαθύ... :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...