Προς το περιεχόμενο

Rust


RoS23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το rust πηγε top seller στο στεαμ..και πραγματικα το αξιζει :D.

 

24/1 Patch.

Shared Doors

You can now set a passcode on a door and share it with other people – Hold E to set the passcode

Once they’ve entered the passcode they can open and close the door until you change it.

This also works on gates.

In addition, you can set a door to be unlocked so anyone can use it without a passcode.

shareddoors_demo.jpg

Grass Improvements

Grass runs twice as fast as it used to

Grass looks way better

Grass shouldn’t flicker on ATI cards anymore (but let us know if it does)

Grass has improved sound effects

newgrass_demo.jpg

Beds & Bags

Sleeping bags now reset the use timers of all your other sleeping bags in a 100m radius. This prevents base “zerging”

Beds were added! – These can only be placed inside a house with a roof and act like the old sleeping bags did

bed_demo.jpg

Other changes and fixes

Added vsync option

RCon now receives msgid 4 containing all console output

Opening boxes no longer resets decay – old things should actually disappear now

Added HUD indication so you know when you’re voice chatting

Fixed exploit where mouse sensitivity reduced weapon sway

Added a delay to repairing objects after they have been damaged

Metal structures now need metal to repair instead of wood

Fixed random headshot sound that would happen when shooting near the top of inanimate objects

Camp fire particles are no longer visible at long range (should help with performance)

You can only repair something 5 seconds after it last took damage

Servers can now be added to favourites by clicking the star on the left

 

 

 

Τι γίνεται ρε παίδες? Βλέπω και Day Z και Rust, πέφτει πολύ μαμήσι  :P

 

Τελικά αξίζει να ασχοληθεί κανείς ή θα έρχεται ο κάθε στρατόκαυλος να σου κάνει τα νεύρα νερό, καθημερινά?

Ειναι αρκετα διασκεδαστικα αλλα και τα 2 θελουν να εχεις παρεα μαζι γιατι αλλιως θα βαρεθεις την ζωη σου και θα σε σκοτωνουν συνεχεια.(συνηθως αυτο συμβαινει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

To πήρα μέσω trade, για να δούμε τι λέει και αυτό. Κατεβάζει 500ΜΒ μόνο; Περίεργο μου φαίνεται, έτσι ήταν και σε εσάς; Ή θα κατεβάσει και updates μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις με κανά 2ωρο στην aplha.

 

Περίμενα περισσότερα γενικά, το παιχνίδι θέλει απαραίτητα παρέα αλλιώς δεν λέει και πολλά. Όσοι ειδικά έχουν προυπηρεσία σε minecraft/terraria(και DayZ θα πω σε ένα πολύ μικρό ποσοστό), μια από τα ίδια. Γενικά δεν έπιασα το point τώρα που βγάλανε και τα zombies (αντικαταστάθηκαν με ζώα, αρκούδες λύκους κλπ), και δεν καταλαβαίνω προς τα που το πάνε.

 

Crafting/χτίσιμο/την πέφτουμε σε άλλους; Ας πει όποιος ξέρει κάτι παραπάνω.

 

Δεν τρελάθηκα, δεν είναι και κακό φυσικά.

Στα θετικά: μου άρεσαν τα γραφικά, το περιποιημένο UI τόσο ingame όσο και στο "lobby", είναι σχετικά ξεκάθαρο το πως να κινηθείς από την 1η στιγμή που μπαίνεις.

Σε official server συνάντησα μόνο ΚΡΕΤΙΝΟΥΣ. Στο chat συζητούσανε μόνο "όχι εσύ έχεις hacks γιατί με έφαγες από 400m" "όχι εσύ είσαι hacker" "stfu noob" κλπ κλπ, έλεος. Με έκανε να κάνω logout asap. Σε modded/community servers βρήκα και normal τύπους διαθέσιμους για βοήθεια, αν και ήδη είχα χαλαστεί και δεν είχα όρεξη. Τελικά αυτά τα παιχνίδια δεν πρέπει να έχουν chat channels, απλά και κατανοητά. Φυσικά το ότι είναι κρετίνοι το 90% δεν φταίει το παιχνίδι, φταίνε όμως που τους αφήνουνε να αλωνίζουν απ'ότι βλέπω και στο youtube. Πέφτει πολύ hacking. 

Ελπίζω να αλλάξει κάπως το πράγμα, έχει potential, αλλά δεν ενθουσιάστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι έχει προοπτικές αλλα έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει εκεί που πρέπει. Απο τα 3-4 survival games της περιόδου αυτής (Dayz, Starbound, Rust, 7days to die) θα το έβαζα στην τρίτη θέση μετά το DayZ kai to Starbound. 

 

Όπως όλα τα παιχνίδια του είδους, επιβάλλεται να το παίξεις με παρέα, αλλιώς θα βλέπεις πολύ συχνά το γρασίδι...

 

Δεν θα το πρότεινα για αγορά ακόμη σε κανέναν. Σε 3-4 μήνες ίσως.

Επεξ/σία από StigmaX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει προοπτικές αλλα δεν έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει εκεί που πρέπει. Απο τα 3-4 survival games της περιόδου αυτής (Dayz, Starbound, Rust, 7days to die) θα το έβαζα στην τρίτη θέση μετά το DayZ kai to Starbound. 

 

Όπως όλα τα παιχνίδια του είδους, επιβάλλεται να το παίξεις με παρέα, αλλιώς θα βλέπεις πολύ συχνά το γρασίδι...

 

Δεν θα το πρότεινα για αγορά ακόμη σε κανέναν. Σε 3-4 μήνες ίσως.

τι εννοείς με το "δεν"; καταλάθος το έγραψες ή εννοείς ότι δεν υπάρχουν και πολλά περιθώρια βελτίωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω άτομα να κάνουμε κανα groupaki γιατί μόνος δεν λέει πια.

add me:

http://steamcommunity.com/profiles/76561197980427479

ποιο σερβερ παιζεις? γιατι εχω βαρεθεί με τα admin abuse και εχω σταματήσει παλι το rust για αυτο το λογο.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια, θα ηθελα να σας ενημερώσω ότι εγω μαζι με ένα φίλο μου και ένα παιδι απο την αγγλία, έχουμε τη διαχείρηση ενός σερβερ ο οποιος πρόσφατα έγινε  "wipe" οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται μπορεί να μου κάνει αίτημα φιλίας στο "steam" για περεταίρω πληροφορίες.

 

http://steamcommunity.com/id/xenocaradras/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά θα αγοράσω το παιχνίδι σε κάνα 20λεπτο...<br>

Οποίος θέλει να ξεκινήσουμε μαζί σ έναν σέρβερ ας στείλει ένα pm... <br><br>

EDIT: Δεν είμαι τελείως άσχετος, έχω δει πολλά video στο YouTube οπότε ξέρω πανω κάτω πως να κινηθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά... Αγόρασα το Rust σήμερα και οφείλω να πω ότι μου άρεσε πολύ το παιχνίδι...

Απλά θέλει να έχεις και λίγο παρέα για να παίξεις ωραία... Έχω βρει έναν ξένο και έχουμε κάνει μια ομάδα, χτίσαμε καταφύγια κλπ. Οποίος έχει το παιχνίδι και ψάχνει συναγωνιστές ας πει εδώ η να στείλει ένα pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...