Προς το περιεχόμενο

Εύρεση Fitness tracker


Calexako

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να βρω έναν fitness tracker που να φοριέται στο χέρι. Τον θέλω για Καθημερινή χρήση. Θα προτιμούσα να έχει μια αρκετά καλή αυτονομία και αν είναι δυνατόν να είναι αδιάβροχος.

Έχετε να προτείνετε κάτι. Διαθέτω κινητό Android και όχι ios

 

Ακούω τις απόψεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τι θες να κανεις ακριβως με τον fitness tracker?θες να κραταει παλμους?θες να πας για τρεξιμο και να κραταει μεσο ορο αποσταση κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλμους όχι,αλλά θέλω αποσταση,θερμίδες να έχει εφαρμογή android να δείχνει μεσους όρους κτλ

αν το κινητο σου εχει gps μπορεις να τα κανεις ολα απο το κινητο.εγω εχω το xperia το go και εχω χρησιμοποιησει 2 προγραμματα .το ενα ηταν το Runtastic.στην full εκδοση κανει παρα πολλα.το δευτερο που χρησιμοποιω και ηταν δωρεαν ηταν το adidias micoach.

με βαση το gps κανει τα παντα.αποσταση μεσο ορο .κτλ κτλ.το κινητο το βαζω σε armband θηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να πω οτι στο adidas micoach οτι κανεις γινεται αυτοματα Update (ΑΜΑ ΘΕΣ) πανω στο server τους οποτε οτι και να γινει ξανακατεβαζεις τα data σου κτλ.τα βλεπεις στο site τους και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

garmin foreruuner για μενα.εχει και εφαρμογη για android φορτωνεις τις προπονησεις σου. μπορεις να συγκρινεις αμα εχεις κανει ιδιες διαδρομες και κατα την διαρκεια με ποσο πηγαινες ποσους παλμους κτλ.επισης μπορεις να φορτωσεις προπονησεις ή διαδρομες και να βαλεις στοχους κτλ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sport-tracker

runkeeper

mapmyride

Υπάρχουν μπόλικα. Όλα πάνω-κάτω την ίδια δουλειά κάνουν και δεδομένου ότι δε χρειάζεσαι παλμούς, όλα θα σε βολέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα καποια ειναι free ενω καποια αλλα ειναι και free και με πληρωμη η Full version.το micoach ηταν free με το xperia go.το runtastic υπαρχει και σε free αλλα και σε full version με 4.99 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

άλλο πράγμα ζητάει ο άνθρωπος..Το gps ως fitness tracker δεν ενδείκνυνται..Είναι μόνο για άθληση να μετράς τις δραστηριότητες σου.(σε αυτήν την περίπτωση κοίτα για ρολογάκι garmin).Πως θα μετρήσει τα βήματα σε κλειστό χώρο , η μέσα στο σπίτι σου;

Κατά την γνώμη μου ψάχνει για αυτό

http://www.withings.com/en/pulse

ή κάτι παρόμοιο.Το συγκεκριμένο είναι από καλή εταιρία , αλλά στο amazon θα βρεις αρκετά ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...